Оральний сеkс і ЗПСШ: які інфекції можна «підхопити»

Деякі люди помилково вважають, що поширення інфекцій, які передаються статевим шляхом, рідко або взагалі не передаються через оральний секс.

Однак можна підхопити інфекцію, що передається статевим шляхом (ЗПСШ), через оральний секс; насправді, деякі ЗПСШ, такі як генітальний герпес і гонорея, поширюються через оральний секс частіше, ніж інші ЗПСШ, такі як ВІЛ.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), по всьому світу щорічно діагностується близько 1 мільйона нових випадків ЗПСШ. Дуже важливо, щоб сексуально активні люди розуміли, як передаються ЗПСШ, і як можна знизити ризик поширення інфекцій.

Оральний секс і ЗПСШ

Багато захворювань, які передають статевим шляхом, передаються через оральний секс, оскільки оральний секс включає тісний контакт і часто обмін фізичними рідинами.

ЗПСШ поширюються через контакт з фізичними рідинами або шкірою, інфікованої ЗПСШ. Різні ЗПСШ поширюються з різною швидкістю і за допомогою різних рідин організму. Шанс «підхопити» ЗПСШ залежить від безлічі факторів.

ЗПСШ, найбільш часто поширювані через оральний секс, включають:

Генітальний герпес

Генітальний герпес — це вірус, який передається через вагінальний, оральний або анальний контакт з людиною, у якої є герпес. Вірус герпесу дуже заразний.

Первинним симптомом герпесу є поява блістерних виразок на статевих органах або навколо них. Виразки можуть поширюватися на стегна, сідниці або інші прилеглі частини тіла. Вони можуть також з’явиться в роті, на язику, губах в залежності від типу герпесу.

Навіть презервативи та інші методи захисту не можуть запобігти поширенню вірусу. Це особливо важливо пам’ятати, якщо у партнера є біль або виразка, яка в повному обсязі покривається презервативом.
Люди, у яких є оральний герпес, також можуть поширювати інфекцію герпесу на статеві органи статевого партнера під час орального сексу.

ЧИТАЙТЕ:  Як болить підшлункова залоза і 4 народних рецепти від панкреатиту

Людина може бути безсимптомним носієм вірусу герпесу протягом багатьох років.

Герпес не виліковний, але препарати допомагають боротися з симптомами.

Гонорея

Гонорея — бактеріальна інфекція, яка поширюється через статевий контакт з піхвою, пенісом, анусом або ротом хворої людини.

У багатьох людей з гонореєю немає ніяких симптомів. Коли з’являються симптоми, вони можуть включати:

1. Біль в животі
2. Сверблячку і печіння під час сечовипускання
3. Білі, зелені або жовті виділення
4. Кровотеча між періодами

Гонорея лікується, але може викликати серйозні ускладнення, якщо не лікувати. У жінок гонорея може викликати стан, який називається запальним захворюванням тазу. Воно може призвести до безпліддя. Рідше гонорея призводить до безпліддя у чоловіків.

Сифіліс

Сифіліс — це бактеріальна інфекція, яка поширюється через вагінальний, оральний, анальний або шкірний контакт з виразками хворої людини. Виразки можуть бути невеликими і непомітними.

Сифіліс піддається лікуванню, але якщо його не лікувати, він може призвести до деменції та інших серйозних проблем зі здоров’ям.

На ранній стадії сифіліс проявляється у вигляді маленьких блістерних болячок. Болячки з’являються там, де сифіліс «увійшов» в організм, тому люди, які заражаються сифілісом під час орального сексу, помічають рани на статевих органах або біля рота.

У міру розвитку сифілісу він викликає висипання і пошкоджує слизові оболонки. На більш пізніх стадіях може викликати серйозні проблеми в роботі багатьох органах, включаючи серце і мозок.

Інші захворювання

Інші інфекції, які з меншою ймовірністю поширюються через оральний секс, але це як і раніше можливо.

До них відносяться:

ВІЛ передається через фізичні рідини інфікованої людини, коли вони мають прямий контакт з кровотоком іншої людини. На ранніх стадіях ВІЛ не може викликати жодних симптомів. Згодом хвороба послаблює імунну систему.

ЧИТАЙТЕ:  Чоловік випивав літр пива щодня протягом місяця. Зміни в його зовнішності викликають тривогу

Хламідіоз, який поширюється через вагінальний, оральний, статевий або анальний контакт з інфікованою людиною. Симптоми: генітальний свербіж, печіння, а також біль. У більшості людей симптоми відсутні.

Лобкові воші є крихітними комахами, які живляться кров’ю і живуть в лобковому волоссі. Комахи також можуть жити в волоссі інших частин тіла, але не на шкірі голови.

Віруси гепатиту B і C, які ушкоджують печінку. Вони можуть поширюватися через контакт з інфікованими фізичними рідинами. Симптоми подібні до симптомів грипу. У деяких людей вірус може викликати гостру печінкову недостатність або хронічні проблеми з печінкою.

Генітальні бородавки, викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ). Хвороба поширюється, коли люди вступають у фізичний контакт з генітальною бородавкою.

ВІЛ

ВІЛ міститься в крові, грудному молоці, вагінальних рідинах, ректальних рідинах, спермі і предсім’яної рідини. Для зараження необхідно, щоб фізіологічні рідини інфікованої людини вступили в контакт з кровотоком іншої людини.

Це може статися трьома способами:

1. Через контакт з відкритою раною, навіть крихітною

2. Через контакт зі слизовою оболонкою, наприклад, піхви

3. Через прямий контакт з кровотоком, наприклад, шляхом спільного використання голок

Оральний секс не забезпечує прямий контакт з кровотоком. Щоб отримати ВІЛ від орального сексу, фізіологічні рідини інфікованої людини повинні стикнутися з пошкодженою слизовою оболонкою партнера.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ