Ось чому лікарі носять білі халати. Ніколи б не здогадався …

Вони намагаються врятувати життя іншим, інколи жертвуючи власним часом. Їх присутність розслабляє, починаєш відчувати себе в безпеці. А ще вони хороші психологи, зрозуміють твою проблему і допоможуть впоратися з нею. Все це про людей в білих халатах.

75% світового медичного персоналу носить білі халати. Ти ніколи не замислювався, чому саме халати і чому саме білого кольору. Сьогодні спробуємо в цьому розібратися …

До другої половини XIX століття у лікарів не було якоїсь особливої ​​уніформи. Тільки під час серйозних операцій вони надягали фартух і рукавички. У стародавні часи лікарів впізнавали точно не за одягом. Тоді вони були справжніми героями свого часу, тому їх знали в обличчя.

Вперше про необхідність носити білі халати заговорив англійський лікар Джозеф Лістер. У нього була ціла теорія про антисептичні властивості цього предмету одягу. А на початку минулого століття, під час епідемії іспанки, теорія підтвердилася. Після цього носіння білих халатів стали впроваджувати практично повсюдно.
Ще один цікавий факт про білі халати. Минулого століття за ними визначали професіоналізм хірургів.Чим менше лікар псував кров’ю пацієнта свою уніформу під час операції, тим кращим фахівцем він вважався.


Нещодавно в Англії поновилися суперечки про те, чи потрібно носити білі халати. На певний час від них відмовилися, але з’ясувалося, що люди почали ставитися до лікарів без спецодягу з меншою довірою, а іноді навіть з переляком.

Залишилося визначити, чому ж колір халата саме білий, а не темно-синій, жовто-бузковий або сіро-буро-малиновий? Є така наука про колір, яка називається колориметрія. З її допомогою ми можемо отримати більш-менш зрозумілу відповідь на це питання.
Якщо вірити колориметрії, то білий колір налаштовує людину на відвертість, самовіддачу, чистоту і повноту думок. А значить, він сприятливо впливає на пацієнтів. Крім того, люди в білих халатах викликають у пацієнтів набагато більше довіри.

Також, спираючись на статистичні дані, вчені довели, що білий халат підсилює концентрацію. Одягаючи таку уніформу, лікарі роблять набагато менше помилок. А значить, цей колір допомагає рятувати людські життя!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ