Міцелярна вода стала популярна серед жінок

На полицях магазинів ви можете часто бачити косметичний засіб під назвою «міцелярна вода». А чи знаєте ви, що це таке і які переваги вона несе для шкіри? Мало хто знає, з чого складається цей засіб і як ним правильно користуватися.

Міцелярна вода — це розчин для очищення шкіри і зняття макіяжу. Як правило, без кольору і запаху.

Міцелярні розчини спочатку використовували для догляду за немовлятами та лікування шкірних захворювань (екземи, псоріазу, акне). Потім виробники косметики допрацювали склад в своїх хімічних лабораторіях, і вийшов «інноваційний засіб» для догляду за собою.

Що таке міцели
Маркетологи презентують міцели як суперкомпонент, який магічним чином видаляє забруднення і макіяж. Але все трохи простіше.
Mica в перекладі з латинської означає «частка».
Міцели — це частинки в будь-якому розчині, в тому числі в розчині поверхнево-активних речовин (ПАР).
ПАР — це з’єднання, широко використовувані в косметології і побутовій хімії. Це основний компонент мийних засобів та шампунів.
Молекули поверхнево-активних речовин мають жиророзчинну (гідрофобну) і водорозчинну (гідрофільну) частини. За формою вони схожі на пуголовків: голова — гідрофілен, хвіст — гідрофобія

При розчиненні в воді гідрофобні складові притягуються один до одного, утворюючи сфери. Виходять кулі з жиророзчинними хвостиками всередині і водорозчинними головами на поверхні. Це і є міцели.

Структура міцели НЕ жорстка. Коли ми проводимо по обличчю ватним диском, змоченим в міцелярній воді, гідрофобія поглинає шкірний жир, а гідрофілен працює як вода, залишаючи приємне відчуття чистоти.
Так що міцели ніякий не суперкомпонент. Це мікрочастинки, які утворюються в розчині поверхнево-активних речовин. Яких конкретно, залежить від виробника.

Склад міцелярної води
Продукт під назвою «міцелярна вода» є майже у всіх косметичних брендів. І всі ці засоби відрізняються один від одного складом.
Можна виділити три види міцелярок в залежності від того, яку поверхнево-активну речовину взято за основу.
1. міцелярна вода на основі «зеленої хімії». Виготовляється з неіоногенних ПАР: найчастіше з лаурілглюкозіда і кокоглюкозід. Вони виготовляються з цукру і кокосового масла. Такі ПАР ефективно видаляють піт і бруд і не пошкоджують шкіру.
2. міцелярна вода на основі Полоксамер. Це штучні, але абсолютно нешкідливі речовини. Вони добре розчиняються і змішуються. Полоксамер багато: в косметології зазвичай використовуються poloxamer 184, 188 і 407. Така міцелярка не подразнює шкіру і не вимагає змивання.
3. міцелярна вода на основі поліетиленгліколю (ПЕГ). ПЕГ — це класичний емульгатор. При концентрації не більше 20% є безпечним, але може викликати сухість і подразнення шкіри.
У будь-якому випадку в складі міцелярної води не повинно бути мила і спирту.
Але для посилення косметологічного і маркетингового ефекту виробники використовують додаткові компоненти: екстракти рослин, мінерали, ароматизатори.

Плюси і мінуси міцелярної води 
У міцелярної води безліч переваг:
1. Делікатно очищає. Міцелярна вода добре видаляє забруднення, при цьому зволожує епідерміс і, як правило, не викликає подразнення. Підходить навіть власницям сухої і чутливої шкіри.
2. Швидко знімає макіяж. Не потрібно терти, ніяких розводів і «очей панди». Деякі міцелярні не вимагають змивання (докладніше про це пізніше), що особливо зручно в подорожах.
3. Підходить для демакіяжу очей. Міцелярна вода не щипає слизову і не викликає почервоніння. Це особливо важливо для тих, хто носить контактні лінзи.
4. Підходить жінкам будь-якого віку. Міцелярна вода хороша в догляді як за шкірою, яка страждає від прищів, так і за пошкодженою зморшками шкірою.
Однак міцелярна вода — універсальний, але не ідеальний засіб.
Одні міцелярні грішать утворенням липкої плівки після використання. Інші — тим, що сушать шкіру і дарують відчуття стягнутості. Обидва ці явища зазвичай пов’язані з дисбалансом міцел в розчині і індивідуальною непереносимістю добавок.
Добавки також провокують алергічні реакції. Сам по собі міцелярний розчин нейтральний, а ось додавана в нього ефірна олія цілком може призвести до висипань і сверблячки. Тому, якщо вам не підійшла міцелярна вода однієї марки, спробуйте іншу.

ЧИТАЙТЕ:  7 трюків, з якими ваша ванна перетвориться в ідеал чистоти

Як вибрати міцелярну воду
При покупці косметики не можна керуватися принципом «Чим відоміший бренд, тим краще».
Ідеальна міцелярна вода та, що підходить вашому типу шкіри і відповідає вашим потребам в догляді.
Якщо у вас не проблемна, не схильна до жирності і акне шкіра, а міцелярка потрібна вам лише для зняття макіяжу в кінці дня, можна користуватися бюджетними продуктами з ПЕГ. Головне — пам’ятайте, що таку міцелярну воду обов’язково потрібно змивати.
Якщо шкіра схильна до жирності, зупиніться на «зеленій хімії». Засоби з Полісорбати (це неіоногенні ПАР) закривають пори, зменшуючи вироблення шкірного жиру. Таку міцелярну воду не обов’язково змивати, але після очищення рекомендується ще протерти обличчя тоніком.
Власницям сухої і чутливої ​​шкіри також підійде «зелена хімія», але краще використовувати продукти на основі Полоксамер. Вони делікатні, не вимагають змивання, а тому підходять для освіження обличчя протягом дня. Добре, якщо в складі міцелярної води при цьому є додаткові зволожувальні компоненти.

Як користуватися міцелярною водою
1. Змочіть ватяний диск міцелярним розчином.
2. Протріть обличчя, рухаючись по масажних лініях.
3. Якщо змиваєте макіяж з очей, на п’ять секунд притисніть тампон до вій. Потім проведіть ним від внутрішнього до зовнішнього куточка ока — туш і тіні залишаться на диску.
4. Якщо ваша міцелярка вимагає змивання, обов’язково сполосніть обличчя теплою водою.

Після очищення міцелярною водою можна використовувати інші продукти для догляду за шкірою.

Міцелярна вода ≠ тонік. 
Міцелярка очищає, а тонік тонізує шкіру. Його використовують на чистому обличчі, щоб підготуватися до нанесення крему або сироватки.
Як приготувати міцелярний розчин в домашніх умовах
Якщо розібратися в інгредієнтах і трохи задурити, міцелярну воду можна приготувати самостійно. В інтернеті безліч рецептів: для щоденного очищення, для зняття водостійкого макіяжу, для різних типів шкіри.

ЧИТАЙТЕ:  Кожна жінка повинна знати ці 11 трюків, які можна зробити з содою

Поділіться цією корисною інформацією з подругами.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ