Ось чому у кожного іспанця, який поважає себе, в будинку є коробка з пластиковими кришечками!

Ця стаття не про вироби своїми руками. Ти безмірно здивуєшся, дізнавшись, що можна зробити з пластикових кришок в планетарних масштабах.

Пластик — матеріал, який можна переробляти.  На щастя для нас, традиція переробляти упаковки потихеньку приживається, адже куди їх дівати, відходи? Спалювати не можна, тому що атмосфера забруднюється. Ховати в землю теж неприпустимо, землі це шкодить. Кидати в моря і океани — блюзнірство.

Що роблять з кришок від пластикових пляшок

Один журналіст, подорожуючи по Іспанії, постійно дивувався. Куди б він не приходив, в будь-якому іспанському будинку він  виявляв скляну вазочку з пластиковими кришками. Звичайно, це не єдина дивина, яку чоловік помітив в побутових звичках іспанців, так що традиція збирати кришечки викликала у нього щось на кшталт розчулення … Він навіть не розпитував, навіщо господарям знадобилося збирати це сміття.

Одного разу він побачив величезний контейнер перед входом до супермаркету, куди всі кидали пластикові кришки від пляшок . Розгадка виявилася вражаючою! Поруч висіла фотографія семирічної дівчинки. Виявляється, їй потрібна була операція на серці вартістю 90 тисяч євро. Коли батьки дівчинки попросили про допомогу всю країну під час телевізійної передачі, велика компанія з переробки пластику відгукнулася. Корпорація замовила 200 тонн пластикових кришок, сказавши, що в разі збору цієї величезної маси пластику обов’язково дасть гроші на лікування.

Коробки для збору пластикових кришок були встановлені всюди, і за пару місяців іспанці зібрали потрібну кількість! Ось це так … Люди і зараз продовжують збір кришок, багато компаній з переробки пластику уклали угоди з благодійними фондами, фондами допомоги інвалідам. Подвійне диво: не тільки очищення навколишнього середовища, але і допомогу іншим!

У 2010 році в Туреччині сталася воістину чудова подія. Студенти Стамбульського медичного університету зібрали і здали на утилізацію кришечки, щоб зробити інвалідну коляску для нужденного.

ЧИТАЙТЕ:  Цю шикарну весільну сукню не захотіла одягнути жодна наречена ... Ви помітили чому?

Звичайні пластикові кришки можуть стати ангельськими крилами. Як відбувається процес допомоги нужденним людям? Пластикова сировина збирається і здається в переробну компанію. Компанія оплачує пластикову сировину і переводить гроші на рахунок фонду допомоги інвалідам, благодійного фонду або ж фонду допомоги постраждалим під час військових дій.

У Польщі навіть виготовляють протези з суміші пластику й силікону. Для протеза руки потрібно близько 500 тисяч кришечок, для протеза ноги — до 850 тисяч кришечок. Звичайно, такі протези не схожі на диво техніки, вони не управляються за допомогою сили думки. Але з пластиковим протезом ноги людина навіть не шкутильгає! З протезом руки може допомогти здоровій руці у виконанні щоденних дій. Кришки для таких протезів збирають і жителі України.

Звичайно, є й інші приклади використання пластику в побуті, але про цей спосіб хотілося розповісти в першу чергу. Неодмінно дізнайся, чи є в твоєму місті такі пункти прийому пластикових кришок. Суцільна дрібниця: викинути кришку не в сміттєвий бак, а в спеціальний контейнер. Але цією елементарною дією ти можеш допомогти іншим!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ