Основні помилки в інтер’єрі, які роблять вашу кімнату меншою

Зробити зі свого помешкання затишне гніздечко – справа не з легких. А якщо площа квартири невелика, то поставлена ​​задача ускладнюється. При облаштуванні простору дрібниць не буває. Враховують тут все і відразу. Важливими критеріями є вибір меблів, гармонійне поєднання фактур, колірна гамма. Не менш важливо витримати певний стиль, уникнувши при цьому нагромаджень, врахувати розташування природних джерел світла, а при необхідності доповнити їх штучними. При виборі інтер’єрних рішень важливо не допускати грубих помилок і прикрих промахів. Детально розглянувши найпоширеніші з них, легше впоратися з поставленим завданням.

Нагромадженню меблів – ні!

Для громіздких меблів немає місця в маленькій кімнаті. Значних розмірів дивани та крісла тут будуть зайвими. Замість відчуття комфорту виникне ефект захаращеності. Розумною альтернативою стануть компактні модулі і вбудовані меблі. Чим більше в кімнаті буде вільного місця, тим просторішою вона буде здаватися.

Відмінним рішенням стануть і меблі-трансформер, які змінюються в залежності від обраного положення не тільки зовнішнього вигляду, але і функціональності.

Яскраві кольори: добре, але в міру

Нашарування яскравих плям – далеко не найкращий вибір для малогабаритної квартири. Перевагу варто віддати нейтральним кольорам. Яскраві ж допустимі в невеликих кількостях. Саме через них створюють акценти. Щоб не перенавантажувати простір і підкреслити особливості обстановки краще використовувати один, максимум – два кольори.

Безладу тут не місце!

Велика кількість меблів і навіть скупчення в одному місці елементів декору можуть перевантажити навіть простору кімнату. Що вже тоді говорити про маленьку, де кожна неприбрана на місце річ тут же стає зайвою. Порядок допоможе створити ілюзію простору.

Забудьте про щільні штори!

Не бійтеся впустити сонце! Замінивши щільні портьєри напівпрозорими, завжди можна візуально розширити простір.

Додаткове освітлення вам допоможе!

Наявність в кімнаті витончених бра, настільних ламп і навіть невеликого торшера – величезний плюс, особливо при наявності поверхонь, які віддзеркалюються. Те ж стосується і точкового освітлення. Грамотно розташовані джерела штучного світла візуально розширюють простір.

Пошепки

Коли багатошаровість і контраст в мінус

Розташовані поруч або навіть один поверх іншого контрастні килими далеко не завжди доречні навіть у великій кімнаті. Що вже говорити про маленьку? Навіть підібрані в тон обстановці вони можуть візуально розділити простір. Якщо вже є необхідність постелити кілька килимів, то вони повинні бути однаковими або дуже близькими за забарвленням. Варто враховувати і те, що розміщені на відстані один від одного маленькі килимки будуть більшою мірою прикрашати простір.

Габаритні меблі – ворог простору

Громіздкі меблі недоречні в маленьких кімнатах. Стосується це не тільки шаф і буфетів, але так само великих крісел і розкішних диванів.

Достаток аксесуарів на стінах і великі елементи декору

Величезні панно або картини в маленькій квартирі недоречні, дивитися на них потрібно здалеку, інакше вони просто крадуть простір.

Не на багато краще і повністю обвішані стіни. Для гармонії досить буде залишити по кілька елементів дизайну в кожній з кімнат, інакше квартира буде нагадувати перевантажений експонатами музей або історичне звалище.

Табу на великий малюнок і масивні люстри

Шпалери, килимове покриття і навіть постільна білизна з великим малюнком будуть красти простір. Те ж стосується і великих люстр, здатних при нестачі місця обтяжувати обстановку.

Великий малюнок виступає і візуально наближає абсолютно все, а значить кімната стає меншою. Винятком може стати обклеювання однієї стіни, але навіть в такому випадку шпалери потрібно вибирати дуже обережно, інакше є ймовірність опинитися під пресом.

Для Вас були корисними ці ідеї?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector