Побачивши ці 13 цитат, ви пошкодуєте, що не прочитали твори Ремарка раніше

Романтик, любитель жінок і кальвадосу. Один з найзнаменитіших німецьких письменників двадцятого століття, який в результаті Другої світової війни втратив батьківщину і родину. Він переїжджав з країни в країну, намагаючись втекти від нещасливого кохання і фашизму, але це його, на жаль, не рятувало. Останні роки життя Ремарк провів в Швейцарії, страждаючи від частих серцевих нападів.

1. Хто хоче утримати — той втрачає. Хто готовий з посмішкою відпустити — того намагаються утримати.

2. Те, чого не можеш дістати, завжди здається кращим того, що маєш. У цьому полягає романтика й ідіотизм людського життя.

3. Жодна людина не може стати більш чужою, ніж той, кого ти в минулому любив.

4. У неприємних спогадах є одна гарна сторона: вони переконують людину в тому, що вона тепер щаслива, навіть якщо секунду тому вона в це не вірила. Щастя — таке відносне поняття! Хто це збагнув, рідко відчуває себе абсолютно нещасним.

5. Людське життя тягнеться надто довго для однієї любові. Просто занадто довго.

6. Не можна прив’язуватися до людей всім серцем, це непостійне і сумнівне щастя. Ще гірше — віддати своє серце одній-єдиній людині, бо що залишиться, якщо вона піде? А вона завжди йде.

7. І що б з вами не сталося — нічого не приймайте близько до серця. Небагато на світі довго буває важливим.

8. Про щастя можна говорити хвилин п’ять, не більше. Тут нічого не скажеш, крім того, що ти щасливий. А про нещастя люди розповідають ночі безперервно.

9. Каяття — найбільш марна річ на світі. Повернути нічого не можна. Нічого не можна виправити. Інакше всі ми були б святими. Життя не мало на увазі зробити нас досконалими. Тому, хто досконалий, місце в музеї.

ЧИТАЙТЕ:  Ніна і Тоня Матвієнко душевно виконали рідкісну українську колядку (відео)

10. Нічого не страшно, поки той, кого ти любиш, ще живий.

11. Вмирають завжди занадто рано, навіть якщо людині дев’яносто.

12. Бути може, тільки тому знову і знову виникають війни, що один ніколи не може до кінця відчути, як страждає інший.

13. У мене таке відчуття, ніби я опинився серед людей, які збираються жити вічно. У всякому разі, вони так себе ведуть. Їх настільки хвилюють гроші, що вони забули про життя.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ