Психолог розповіла про персональну концепцію щастя

Наше життя складається з подій і реакцій на ці події, при чому хотілося б зауважити, що більшість з цих подій і реакцій проходять у нас голові і зовсім точно впливають на рівень нашого щастя або нещастя … Ну а далі, як наслідок і на всі інші сфери нашого життя … такі як здоров’я, відносини, успіх …

В цьому році моїй активній психологічній практиці 22 роки і я вирішила … з досвіду роботи, спостережень за Світом, собою і людьми, представити свою персональну концепцію щастя.

І так, хочеш бути, щасливим прибери з життя всього сім пунктів:

1. Оцінки. Міра або оцінка поняття складне і неоднозначне, що для одного добре для іншого смерть, і значить, якщо ми оцінюємо щось або когось — то, ми спочатку втрачаємо можливості зрозуміти або прийняти більше, розширити своє усвідомлення ситуації. І тут важливо пам’ятати, що знецінювати або переоцінювати когось, це форма страху, що проявляється в такий зручний і зрозумілий спосіб. Все є цінним, а скоріше правильніше буде сказати, навіть безцінне, так як створено з волі Вищих сил.

2. Образи. Провини немає, це символічний спосіб підтримувати відносини або ілюзії, коли інші форми, менш залежні, не прийшли в практику співпраці в процесі життя. Вина — це накачування енергій в дуже зручний і доступний спосіб. І так ображається тільки той, кому вигідно бути скривдженим. Коли ображений, є про що подумати і зайняти час, внутрішні порожнечі психічного простору легко наповнюються образами. З образами ми не самотні, з нами завжди наш кривдник.

3. Засудження. Це спосіб підключення до чужого життя з допомогою відговорювання своєї тіньової сторони «Я». Адже, все що нас так обурює в комусь, та те, що ми засуджуємо це і є наша тіньова, витіснена, невизнана частина себе, яка так безпечно знаходить цивілізований вихід в реальні простору нашої свідомості. Адже собі таке дозволити не можемо, по ряду причин, то хоч поговоримо про це …

ЧИТАЙТЕ:  8 помилок, які ви допускаєте, коли миєте голову

4. Виправдання. Є залишками дитячих директив «Ти — не такий» от і доводиться постійно виправдовуватися, що може все ж «Я такий». Виправдання, крадуть у людини енергію творчості і свободи самовираження, волю робити себе за своїм шаблоном мрії. Адже десь в далеко в глибинах цензури вже багато років, батьками або суспільством намальований портрет «Такого», якого всі хочуть бачити, комфортного і зручного. Але поспішаю вас засмутити, Ви все одно комусь не будете подобатися, і хтось Вас не буде любити, і когось Ви будете дратувати і це норма. Це закон енергообміну. Тому краще спиратися на свій камертон цінностей і малювати себе самостійними виборами.

5. Очікування. Нам здається, що хтось щось винен, і ми можемо це чекати все життя, фантазуючи, що «Він» знає, як нас правильно зрозуміти або як нас правильно любити для нас самих, але на жаль. І це часто найбільший міф нашого життя … Адже ми і самі себе не дуже знаємо, так як все життя — це дорога до себе. Так, хіба може хтось зрозуміти те, що поки не зрозуміло чи не пізнано нами. Досліджуючи себе можна вловити свої бажання, потреби і мотиви, ніжно узгодити їх з близькими тобі людьми і радіти. І якщо вони приймуть Вас і ваші бажання, то вам по одному шляху життя … якщо ні, значить у Вас все попереду і у Вас багато роботи в пізнанні себе. Нам ніхто не зможе допомогти, якщо ми не зрозуміємо якої допомоги потребуємо.

6. Обмеження. Часто ми самі собі будуємо обмеження і паркани можливостей, навіть не спробувавши, а чи можемо ми це зробити. За допомогою обмежень ми самі знищуємо наші потенції досягнень і потоки нового, роблячи поспішні висновки з чужого досвіду або соціальних стереотипів. Адже в житті все по-різному … і зняти свої обмеження — це дуже страшно … але часто просто необхідно. Тільки сміливі беруть міста. Зручно контролювати своє життя за допомогою обмежень, але є і більш просунутий рівень — відповідальної свободи.

7. Чарівність. Іноді, коли випадково або спеціально ми в когось або в щось закохуємося, не помічаючи іншого боку медалі, і полярність з якої виткане все в цьому світі … розглядаємо із захопленням тільки лицьову сторону події, ситуації, людини забуваючи, що є виворіт … абсолютно не дуже приваблива сторона. Ми потрапляємо в пастку емоційно-чуттєвого реагування, ігноруємо логіку і, як наслідок отримуємо велику дозу розчарування, яку досить часто важко переварити. Не хочете розчаровуватися — НЕ зачаровуйтеся, все є все, і в прекрасному є частка огидного, і в мерзенному є частка досконалого, все є полярне.

ЧИТАЙТЕ:  Яке дерево потрібно обійняти, щоб стати здоровим: 5 рослин з найсильнішою енергією

Думаю, якщо ми навчимося правильно взаємодіяти з цими пунктами в нашому житті, світ наповнить нас іншими чудовими почуттями, таким як: відкриття і підбадьорення, спілкування і пожвавлення, оптимізм і досвід, відпочинок і чуйність, відвертість і обійми, звільнення і усвідомлення …

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ