Риба масового ураження: шокуючі факти про норвезький лосось

Приблизно пару місяців тому французькі журналісти Ніколя Даніель і Луї де Барбейрак вивчали рибну індустрію зсередини. Вони пройшли шлях від Норвегії до В’єтнаму, побували в Швеції і Данії. Результатом їх розслідування став фільм, що розкриває правду, яку намагається приховати «рибне лобі».

Журналісти зустрілися з норвезьким активістом, екологом і засновником Союзу охорони природи Норвегії Куртом Оддекалвом, який розповів шокуючі подробиці про вирощування лосося.

«У Норвегії ситуація з рибами катастрофічна. Риб дуже багато: на такій маленькій фермі вони вирощують по 2 млн особин! Риба хворіє, зараз вже можна говорити про пандемію: некроз підшлункової залози і інфекційна анемія лососевих захопили всю Норвегію. Але це приховують від споживачів», — каже Курт.

«Працівникам рибних ферм доводиться носити протигази і захисні костюми, щоб не постраждати від хімікатів для обробки водойм від паразитів. В такому лососеві можна знайти найрізноманітніші хімічні речовини. Це загрожує отруєнням, і людині таке їсти не можна», — сказав він.

Курт прямо заявляє: «Норвезький лосось — найбільш токсична їжа в усьому світі». Рибальство в Норвегії приносить 4 млрд доларів на рік і займає друге місце після нафти.

Щоб розгадати секрети цих ферм, Курд Оддекалв використовує судно зі шпигунськими елементами. «Дно під фермами покрито 15-метровими опадами, воно кишить бактеріями — це все залишки від кормів і відходи хімікатів, що додаються для знищення паразитів. Рівень забруднення дуже високий. Токсичні речовини, риб’ячі екскременти … Морське дно повністю знищено, воно як газова фабрика. Бульбашки метану і так далі, а пестициди ідентичні речовинам, які в першу світову війну застосовувалися при газових атаках».

У свою чергу французький токсиколог Жером Рюззен зазначив, що в ході його дослідження слова еколога підтвердилися.

«Дійсно, ступінь забруднення вирощеного лосося дуже високий. Він в 5 разів шкідливіший і більш токсичний, ніж будь-які інші продукти. Цих токсинів необхідно уникати, а вживаючи в їжу, ми ризикуємо відчути на собі їх вплив», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ:  7 заповідей сирного етикету

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ