Що можна і що не можна робити при високій температурі у дитини: 7 золотих правил

Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка — це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори.

1. Як і коли збивати температуру у дитини

Збиваємо, якщо вище 39. Ваше завдання — знизити температуру тіла до 38.9 С в попці (38.5 С пахвова западина). • для зниження температури використовуйте парацетамол (ацетоминофен), ібупрофен.

Ніколи не використовуйте аспірин, особливо, якщо у дитини вітрянка. • роздягніть дитину (НЕ кутайте!). Не забудьте про прохолодне, свіже повітря в кімнаті. • для зниження температури можна використовувати також прохолодні ванни (температура води відповідає нормальній температурі тіла). • не використовуйте спиртові обтирання, особливо у маленьких дітей. Пам’ятайте, алкоголь — отрута для дитини.

2. Чому Парацетомол і Ібупрофен не завжди допомагають?

Справа в тому, що всі препарати в педіатричній практиці розраховуються на вагу конкретної дитини. Препарати потрібно приймати, правильно розраховуючи дозу на вагу конкретної дитини, за допомогою спеціальних мірних шприців. Виробники, особливо дешевих препаратів, чомусь занижують дози, а орієнтуватися на рекомендацію — «від 6 місяців до 3 років» так само не розумно, тому що не може одна доза препарату підходити дитині вагою від 8 до 18 кг.

3. Як правильно приймати жарознижувальні? (Розраховуємо дозу ліків)

Парацетамол (Панадол, Еффералган, Цефекон Д) разова доза препарату — 15 мг / кг. Тобто для дитини вагою 10 кг разова доза буде 10кг Х 15 = 150 мг. Для дитини вагою в 15 кг — 15Х15 = 225 мг. Таку дозу можна давати до 4 разів на добу, якщо це потрібно.

Ібупрофен (Нурофен, Ібуфен ®) Разова доза препарату 10 мг / кг. Тобто дитині вагою 8 кг потрібно 80 мг, а вагою 20 кг — 200 мг. Препарат можна давати не більше 3 разів на добу.

Препарати знижують температуру протягом години-півтори, приблизно на 1-1,5 градуса, очікувати зниження температури до «норми» 36,6 не варто.

4. Які препарати МОЖНА давати дитині

Анальгін (метамізол натрію). Застосування препарату в цивілізованому світі не схвалено через високу токсичність, яка пригнічувала дії на кровотворення. В Україні використовується широко, особливо в умовах невідкладної допомоги, в складі «літичної суміші».

Можливо одноразове введення препарату в умовах, коли інші, більш безпечні препарати недоступні. Але постійний прийом анальгіну при кожному підвищенні температури абсолютно неприпустимий.

Аспірин (Ацетилсаліцилова кислота) — застосування препарату у дітей до 12 років при вірусних інфекціях заборонено через можливу токсичну енцефалопатію з пошкодженням печінки — синдрому Рейє.

Німесулід (Найз, Німулід) — кілька років тому широко рекламувався як жарознижувальне у дітей через прогалини в законодавстві. Температуру знижує чудово. Виробляється тільки в Індії.

У цивілізованому світі застосування в дитячому віці заборонено через можливість розвитку важкого ураження печінки (токсичного гепатиту). На даний момент застосування препарату у дітей до 12 років в Україні заборонено.

5. Не можна!

— Прикладати холодні предмети до гарячого тіла дитини — це провокує спазм судин шкіри. І якщо зниження температури шкіри і відбувається, то температура внутрішніх органів, навпаки, збільшується, що становить виняткову небезпеку. — Розтирати спиртом або оцтом не можна, оскільки через шкіру ці речовини потрапляють в організм дитини, а значить, можливе отруєння.

6. Що робити при ‘білій гарячці’?

Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка — це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори. Якщо шкіра вашої дитини, не дивлячись на високу температуру, рожева і волога на дотик, ви можете бути відносно спокійні — баланс між теплопродукцією і тепловіддачею не порушений.

Але якщо при високій температурі шкіра бліда, руки і ноги холодні, а дитину б’є озноб, то це «біла лихоманка», при якій виникає спазм судин. Причиною можуть бути пошкодження в ЦНС, нестача рідини, зниження тиску і ін. причини.

При білій гарячці:

1) Спробуйте дати пів таблетки Нош-пи і інтенсивно розтирайте руками холодні кінцівки дитини. Врахуйте, що жарознижувальні не почнуть діяти в повну силу, поки не пройде спазм судин. Обов’язково викликайте швидку допомогу  — вони зроблять ін’єкцію ‘літичної суміші’!

2)  Виключіть будь-які методи фізичного охолодження  — обтирання, загортання в холодні простирадла і т.д.! У вашої дитини і так вже відбувається спазм судин шкіри.

7. Яку форму ліків вибрати?

При виборі форми ліків (рідкої мікстури, сиропу, жувальних таблеток, свічок) слід враховувати, що препарати в розчині або сиропі діють через 20-30 хвилин, в свічках — через 30-45 хвилин, але їх ефект більш тривалий.

Свічками можна скористатися в ситуації, коли у дитини виникає блювота при прийомі рідини або вона відмовляється пити ліки. Свічки краще використовувати після дефекації дитини, їх зручно вводити на ніч.

ПОРАДА: ЦІЛЮЩА НАСТОЯНКА

20 крапель настоянки прополісу додають в півсклянки гарячого молока (якщо людина не дуже добре переносить молоко, можна взяти всього чверть склянки або навіть одну ст. ложку). Поєднання прополісу і молока дає особливий ефект: крім лікування простудних і легеневих захворювань (для чого, власне, я і рекомендую прополісну настоянку) поліпшуються загальне самопочуття, сон, заспокоюється психіка.

10% -ву настоянку прополісу найкраще купити в аптеці. Пляшечки ємністю 25 мл вам вистачить надовго, а коштує вона не дорого.

Приймати засіб слід ввечері, перед сном. Уже після того, як ви вмилися, почистили зуби, коли переодяглися і розстелили постіль. Щоб залишилося тільки випити і негайно заснути.

При лікуванні простудних захворювань у дітей позитивний ефект очевидний з першого разу. Приводиш дитину додому з дитсадка, бачиш: вона захворює. Перед сном даєш їй буквально одну-дві краплі настоянки прополісу з молоком — і на ранок ніс у дитини дихає, видно, що за ніч вона пролікувалася.

Настоянкою прополісу успішно виліковуються гостра респіраторна вірусна інфекція, бронхіт, запалення легенів, туберкульоз. Коли я сама використовувала цей засіб для такого класу захворювань, помітила, що попутно настало полегшення запалення шлунково-кишкового тракту.

Коли виразки шлунка або дванадцятипалої кишки ще немає, але діагноз «гастрит» або «дуоденіт» вже поставлений, щось треба робити, щоб не доводити себе до виразки. Надійних ліків, які до того ж не мають шкідливих побічних дій, як ви знаєте, не так вже й багато. Одне з них — настоянка прополісу. Чудово, що режим вживання як для простудних, так і для шлунково-кишкових захворювань один і той же: кілька крапель в гарячому молоці на ніч.

Хто не страждав панкреатитом, може і не знати, які це повсякденні муки. Болі в спині, які отруюють життя, а надійних рекомендацій для лікування панкреатиту немає. Зазвичай лікують ферментами. А ферменти, замінюючи роботу підшлункової залози, в результаті зовсім виводять її з гри, і вона працює все гірше. Так ось настоянка прополісу і молоко справжній порятунок, якщо у Вас панкреатит.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: