Що сталося з акторами легендарного «Маски-шоу» через роки

Ностальгуючи за вільним телебаченням 90-х, багато глядачів на пострадянському просторі незмінно згадують серіал-пантомім «Маски-шоу». Нинішні гумористичні програми не дотягують до їх рівня, вважають вони, особливо відзначаючи якість акторської гри — адже «Маски» були як німе кіно під музику і з кумедними звуковими ефектами.

Потім телебачення почало змінюватися, і шоу перестало підходити під «формат». Тепер випуски того періоду можна побачити лише в інтернеті, в досить низькій якості.

Однак самі «Маски» нікуди не зникли. Їх кістяк і раніше виступає в Одесі у власному театрі Будинок клоунів, багато гастролює по Україні. У 2015 році вони отримали унікальну нагороду за найтриваліший термін існування в беззмінному складі комедійного театру.

Ми розповімо, як тепер живуть і чим займаються нинішні і колишні артисти легендарної трупи.

Георгій Делієв, 59 років

Він був і залишається виконавцем головних ролей, а також сценаристом, режисером-постановником і художнім керівником «Масок». З 2009 року — народний артист України, причому один з найбільш фінансово успішних.

Крім театру, він займається музикою і живописом. Складає пісні, грає на гітарі і співає в рок-н-рольному проекті «Жорик Деліев і Deliev’s Band» та влаштовує виставки своїх дотепних картин, які непогано продаються.

Георгій малював з дитинства і за першою освітою архітектор (друга — акторська). Так що у критиків немає претензій до якості робіт. Ось приклади.

Делієв в Фейсбуці: «Відпрацьовую техніку малюнка і силу волі. Перший малюнок зробив ввечері після вистави. Другий вранці. Стан світла, як бачите змінився, а стан натюрморту ні».

Делієв навіть встиг спробувати себе в політиці: з 2002 по 2006 був депутатом Одеської міської ради від Партії зелених України. Каже, що виконав принаймні половину обіцяного на виборах. Тепер користується отриманими знайомствами на благо театру, але з партії пішов і від політики відсторонився.

У 2012 році Георгій втратив дружину, з якою прожив 33 роки. Лариса померла від інсульту, їй було 50 років. Їхня донька Яна ще в дитинстві грала дівчинку-пустунку в багатьох серіях «Маски-шоу». Вона здобула освіту психолога, але теж стала клоунесою.

Однак тепер у артиста друга дружина, яка на два роки молодша від дочки і молодший від нього самого на 25 років. Катерина — джазова співачка, весілля відбулося в 2014-му, а через рік у пари народився син Коля.

«Що стосується мене, то я — клоун. Дурням закон не писаний, тому я роблю що хочу», — каже Георгій.

Борис Барський, 59 років

Кращий друг Делієва, народний артист України теж дуже популярний в Одесі і по цей день залишається провідним актором «Масок».

Бориса навіть називають пам’яткою Одеси завдяки «фірмовим» вусам, з якими він не розлучається донині. За його словами, різні режисери не раз пропонували йому зніматися за умови, що він поголиться, на що Борис відповідав: «Переконайте мене геніальністю свого сценарію». Але переконати ніхто не міг.

Барський: «Напевно, це частина тіла, це як частина мене вже. Я себе ніколи не бачив без вусів ».

Борис проявив себе і як літератор: він автор п’яти п’єс і чотирьох збірок віршів, як для дорослих, так і для дітей.

У 2017-му вийшла в світ перша книга прози Барського «Чорні котики», в основі якої «мемуарна історія театру «Маски-шоу» з усіма реаліями чемоданного життя: гастролі, концерти, зйомки, приколи», при цьому в сюжет вплітається детективна історія (опис з Фейсбуку Барського).

Борис одружений, їх шлюбу з Наталею майже 40 років, є 35-річна дочка Анастасія. Був син Костянтин, але в 25 років (2010 р) помер від серцевого нападу після тривалої хвороби.

Володимир Комаров, 54 роки

(Він народився 29 лютого, в 2019-му буде 55)

Багато хто вважає «лисого» найбільш колоритним персонажем «Масок», в 90-ті він грав майже у всіх серіях. Часто зображав жінок. На знімку нижче «Княжна Тараканова в образі Надії Крупської», 1990..

Але, присвятивши трупі в цілому 20 років, все ж вирішив піти. На питання «чому?» В 2014 році відповів так: «Я людина вільна, а коли «Маскам» дали Будинок клоунів, стало схоже на серйозну адміністрацію, почало сковувати, а я так не можу, призначають репетицію на 11 годину, а я спати хочу!»

Проте Володимир продовжує дружити і співпрацювати з Борисом Барським, до 2016 року грав в Будинку клоунів в спектаклі за його сценарієм Барського «Моцарт і Сальєрі» (роль закоханого «алкаша» Сальєрі). Називав цей спектакль і роль найулюбленішими в кар’єрі.

Після цього Комаров знімався в кіно і кліпах, а з середини нульових сам став музикантом — солістом в групі «Д-р ‘БрМенталь» (не плутати з харківським хардкор-панківською групою «Доктор Борменталь»).

«Але виступати було дуже складно, — розповів він в інтерв’ю одеському порталу «Лоція» восени 2018 го. — Уявіть собі, оголошують, що на сцену вийде Володимир Комаров. Всі думають — зараз буде смішно, а я виходжу і починаю співати. Зал в подиві — що відбувається, він же клоун, які до біса пісні? З’явилося неприйняття, а ламати стереотип сприйняття в моєму віці вже немає сенсу».

З акторською роботою поза «Масок» теж не склалося.

З інтерв’ю 2011 року: «Мене запрошують зніматися вкрай рідко, тому що на лобі друк — лисий з «Маски-шоу». І нічого з цим не зробиш, це впізнаваність, але в кіно вона працює проти мене. Адже на мене будуть дивитися не як на персонажа, якого я граю, а як на лисого з «Маски-шоу».

Володимир поголився налисо ще в 93-м для знаменитої ролі «хохла» і з тих пір волосся більше не відпускав. До речі, цю роль він назвав найбільшою неулюбленою, хоча персонаж дуже подобався — а все через клей для чуба і вусів, який викликав подразнення і навіть біль, особливо в спеку.

З інтерв’ю 2006: «Мене навіть рідна дружина не знає з довгим волоссям. Живемо вже дев’ять років, а вона мене тільки голеним бачила».

Артист зізнався, що у нього були серйозні проблеми з алкоголем, але дійшовши одного разу до критичної точки, він «злякався» і зрозумів, що потрібно «осідлати цього коня».

У свій час він водив екскурсії по Одесі, а зараз в Фейсбуці, який веде під ім’ям Володимир Сальве, пише, що «працює пенсіонером», і постить безліч старих фото з вистав «Масок». Втім, у колишнього актора трупи є заняття, які, за його словами, приносять щастя: він робить курильні трубки і викладає в дитячій театральній школі.

Що стосується особистого життя, то Володимир одружений втретє, від першого шлюбу є дочка-балерина, від нинішнього син.

Наталя Бузько, 55 років

На сьогодні вона — єдина жінка в постійній трупі «Масок», з 2009 року — заслужена артистка України.

Вона грає безліч найрізноманітніших ролей, але однією з найцікавіших, на її думку, була жінка легкої поведінки в серії «Маски в суді».

З інтерв’ю 2014 року: «Не те, що б мені цього не вистачало. Але це можна було яскраво висловити. У неї була відсутність рамок, зобов’язань, обмежень. Повія може дозволити собі все. У цього способу була безтурботність, все те, чого в житті не вистачає».

Бузько завжди вважалася красунею, але ігнорувала пропозиції відвертих зйомок для чоловічих журналів. Єдина фотосесія для FHM 2002 року виявилась цілком цнотливою.

А єдиний широко розтиражований кіношний кадр «жорсткого оголення» був у фільмі Кіри Муратової «Два в одному» 2007 року, коли її героїня залишається без трусів. Причому чоловіки-колеги з «Масок» навіть визнали, що режисер познущалася над Наталею.

У 2013-му Бузько представила першу колекцію одягу свого дизайну. Показ назвали успішним і навіть кращим з інших, але, судячи з усього, ця сторона її творчості подальшого розвитку не отримала.

Крім роботи в «Масках», Бузько викладає акторську майстерність на курсах в Одеській кіностудії. На її рахунку більше 30 ролей в кіно, проте у неї є роль мрії — зіграти актрису.

Вона залишається дивно скромною і навіть сором’язливою в житті. Була одружена з актором «Масок» Олександром Постоленком, у них дочка Ганя і син Антон. Пара розлучилася в 2001-му, що не заважає їм продовжувати грати разом. Є внучка Ясна.

Олександр Постоленко, 58 років

Судячи з відгуків, глядачам «Маски-шоу» 90-х особливо запам’ятався образ ортодоксального єврея з в капелюсі з пейсами у виконанні Постоленка.

В цілому, його зовнішність підштовхувала професіоналів, щоб грати чиновників, підозрілих пенсіонерів, алкоголіків та інших веселих персонажів, які постійно потрапляють в безглузді ситуації.

Жіночі образи, втім, теж чудово вдаються.

Постоленко не тільки грав, але і був автором сценарію багатьох комедійних епізодів. Він і сьогодні продовжує брати участь в «Масках», крім цього багато знімався в кіно.

Евеліна Бльоданс, 49 років

На відміну від Наталії Бузько, яка нерідко грала «сині панчохи», Евеліна втілювала на екрані всі чоловічі еротичні фантазії. Наймолодша учасниця «Маски-шоу» в 90-ті (їй було 20 років) носила екстремальне міні та глибокі декольте, халатики медсестри і просто халатики, з’являлася в купальниках, а в другій серії «Масок в суді» навіть виконала цілком відвертий (по мірках центрального ТБ) стриптиз.

Бльоданс давно відмежувалася від «Масок», але образ сексапільної дамочки так і залишився з нею і вивів її в Росії в зірки першої величини. З усіх учасників «Масок» саме вона отримала найгучнішу славу.

Колишні колеги добре відгукуються про неї. Володимир Комаров: «Евеліна Бльоданс ніколи не була повністю нашою, вона завжди працювала за договором. Поважаю її, вона ніколи не зраджувала собі: ось я така, яка є, і все! Тому і працювала завжди добре, спокійно і впевнено».

Ігор Малахов, 59 років

Ігор і раніше залишається вірним трупі, грає в Будинку клоунів, знімається в кіно, правда, в основному в епізодах і на других ролях. У «Масках» 90-х у нього було лірично-комедійне амплуа, він прекрасно зображував ловеласів і гангстерів.

Михайло Волошин, 59 років

Найменший комік в «Масках» (162 см) зі смаглявим обличчям зіграв і продовжує грати безліч ролей, дуже яскравими в його виконанні виходять представники різних національностей — узбек, японець, єврей, індіанець. Втім, з такою ж легкістю він зображує бабусь і чортів. Колеги називають його «майстром на всі пики».

А ще його називають найромантичнішим героєм «Масок». Причому в житті у нього романтична історія кохання. Свого часу він закохався в танцівницю Женю на перегляді дівчат для танцювальних номерів. Але потім довго не міг її розшукати, поки не допоміг випадок.

Коли ж, нарешті, Михайло зустрівся з нею і почав чарувати, то вона його не чула — старанно читала по губах. Виявилося, що у неї часткова глухота через хворобу в дитинстві, яку довелося лікувати потужними антибіотиками. Євгенія танцює, майже не чуючи музики, але володіючи дивним почуттям ритму.

Михайло каже, що так і не навчився азбуки жестів. Але якщо інші вчаться розуміти один одного без слів, то вони з дружиною, навпаки, навчилися саме говорити один з одним. У них є дочка Маша.

Вадим Поплавський

Загинув в автокатастрофі.

Вадим нерозривно пов’язаний з класичними «Масками» першої половини 90-х, сміховинно зображував жінок і геїв.

У вересні 1993-го він загинув у дорожній аварії в віці 34 років. Це сталося під Воронежем, куди «Маски-шоу» прямували в якості учасників культурної програми міжнародного авторалі Рига-Одеса.

Вантажівка, що мчала на високій швидкості, вилетіла на зустрічну смугу і зіткнувся з автомобілем Volvo, в якому їхали Поплавський і водій-каскадер. В результаті удару Вадим, який сидів на задньому сидінні, загинув миттєво. Водій через три дні помер у лікарні.

На цій обкладинці 1992 року Вадим Поплавський — в білому піджаку. 

Олег Ємцев

Помер від раку.

Олег був найстаршим в «Масках», майже на 10 років старший від колег-чоловіків, грав флегматичних героїв. Ще до популярності цього шоу був єдиним в СРСР і на пострадянському просторі класичним мімом і вплинув на майбутніх «Масок».

Пізніше протягом 7 років керував своїм невеликим театром в Польщі, жив на два міста — Одесу і Краків. Помер на батьківщині від раку в серпні 2011-го, через місяць після свого 60-річчя.

Інші учасники «Маски-шоу» 90-х, покинувши трупу, створили свої комічні проекти, наприклад, шоу «Каламбур». Одним з його авторів і головних акторів став Юрій Стицьковський, колишній колега і перший чоловік Евеліни Бльоданс.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  15 запаморочливих книг, які припадуть до смаку тим, хто не живе ні дня без книг і тим, хто ще новачок в літературі