Що це за модна красуня привернула мій погляд в ресторані

Парк. Ранок. Пробіжка. 
Раптом мене обганяє дівчина. Милуюся на її круглу дупу, думаю: «піду в обгін, подивлюся, хто така!». Дівчині, виявляється, більше 40. Лине, як спритна коза.

Ресторан. Вечір. 
Читаю меню. Раптом в мій «кадр» потрапляють жіночі ноги: облягаючі джинси, важкі зелені «мартенз». Що за модна красуня? Піднімаю очі. Красуні років 50. 
Такого ніколи не було. Після п’ятдесяти вічна жіноча доля — пиріжки, внуки, в’язання, тихе згасання під радіо «Маяк». І слово «бабуся» як вирок. Сиди, тітка, не рипайся. Твій вік минув, витріщайся в віконце на молодих, годуй голубів, мовчки плач в свою авоську. 
І раптом вони як вискочать, як вистрибнуть! Круті. Їм за п’ятдесят.

Вони спортивні, веселі. Їх юність припала на 1980-ті, тоді вони вдихнули звеселяючого газу свободи і до сих пір літають і пустують. «Пили всю ніч, гуляли всю ніч до ранку», як приблизно співав Цой. 
Манікюр та педикюр — обов’язково. Косметолога і перукаря не пропустить ні за що. Вона бадьоріша, здоровіша і крутіша за свою молоду дочку. Круті бабки — феномен нашого часу. Вони собою задоволені. А якщо і незадоволені, підморгують собі в дзеркало і — шусть за двері. Вперед, в театр, на тусовку, на спорт!

На модних виставках суцільно — тим, кому за 40. Молодих мало, молоді дивляться серіали або гіпнотизують комп’ютер. 
Круті бабки всюди встигають. В юності у них було не так багато забав, вони тепер наздоганяють. У них рівне дихання, гаряче серце, глузливий погляд. 
У них за плечима — трагедії, втрати, нещастя. Зради чоловіка, скандали з дітьми, перші зморшки. «О, боже, ні!»

А тепер все відболіло, діти дуже дорослі. Зморшки? Ну не сходити ж з розуму від них. Вони не роблять пластичні операції, вони не божевільні. Хоча кремчик вранці і на ніч — святе. І волосся підфарбувати — може, рудою стати? Вони хвацько вбираються. І не виглядають безглуздо. Безглуздо можна виглядати в молодості: безглузда сумка, дешеве плаття, немодні джинси. В молодості вся ця нісенітниця важлива. У тебе «контракт» з суспільством, ти повинна вписуватися в канони, регламент, протокол. Ти — соціальний планктон. 
Коли тобі за п’ятдесят — контракт розривається. Як сказала мудра Ізабелла Росселліні, «Вік — це свобода!».
Ти вже нікому нічого не винна, ти живеш, як тобі хочеться, ти — вільна. Тобі плювати, чи будуть мужики витріщатися на твою дупу, тобі начхати, що скажуть занудні подруги. Руді кучері, квітчаста сукня, кеди. «О, моя маленька бейба!», як співав Сукачов. І, чорт візьми, в цій свободі, в цьому сміху, в цій розхитаній ході сексуальності більше, ніж ось у тій юній пишногрудій білявці, яка сидить в ресторані і щохвилини заглядає в смартфон: як помада, як волосся лежить, як вії ляскають? Ципочка головою поворухнути боїться, ципочка вся на нервах, ципочка себе продає. Вона на «контракті».

А поруч сидять три крутих леді, п’ють вино і регочуть. 
У них попереду веселий вечір. У них попереду велике цікаве життя. Нехай і зі зморшками.

Дівчата, можна я до вас сяду, а? 
Хочеться чаду, а з юними нудно …

Олексій Бєляков

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  «Оскар-2019»: 8 найкрасивіших пар, від яких не відірвати погляд