Що за червоні цятки на тілі? Або все про панкреатит і симптом Тужиліна

Очі вважають дзеркалом душі людини, а шкіра наочно відображає стан її здоров’я. Шкірні покриви людини відображають всі відхилення в роботі організму у вигляді плям, пухирів, прищів і виразок. Однак, навіть з огляду на дискомфорт з цими висипаннями, їх виникнення допомагає виявленню багатьох хвороб шлунково-кишкового тракту на ранніх стадіях.

Пацієнтам, яким поставили діагноз «панкреатит», знайомі червоні цятки на тілі. Фахівці-гастроентерологи пов’язують появу цих цяток із загостренням захворювання. Крапельки червоного кольору вражають ділянку грудей, спини, живота і дуже рідко можуть бути виявлені на шиї, ногах і руках. Ці цятки в медицині називають симптомом Тужиліна.

Панкреатит і симптом Тужиліна: лікування


Панкреатит і його симптоми

Біль при панкреатиті може локалізуватися в різних місцях:

  • коли уражається хвіст підшлункової залози, біль присутній здебільшого в лівому підребер’ї, тобто трохи лівіше пупка;
  • коли страждає тіло підшлункової залози, то болем охоплена епігастральна ділянка, теж трохи лівіше;
  • при патології головки залози болить правіше серединної лінії (зона Шофара).

Якщо уражається весь орган, біль носить оперізуючий характер.  Приблизно через півгодини після їжі починаються неприємні відчуття в животі. Особливо сильно такі прояви відчуваються, якщо їжа гостра, жирна, копчена. Коли людина лягає на спину, біль посилюється. Варто їй зайняти сидяче положення — стихає. Тільки прийом сильних знеболювальних препаратів полегшує стан хворого.

Але панкреатит може протікати в безбольовій формі і вказувати на свою присутність в організмі червоними крапельками на тілі.

Червоні цятки при панкреатиті

Червоні цятки — це судинні аневризми. З’являються вони через дисфункцію підшлункової залози, що виробляє ферменти і гормони, які впливають на стан шкірного покриву.

Іноді їх поява пов’язана з алергічною реакцією на ті чи інші препарати,  що відновлюють функціональність підшлункової залози.

ЧИТАЙТЕ:  10 дитячих хвороб, які повинні вміти відрізняти всі батьки

Локалізація

Де найчастіше розташовуються плями при синдромі? Плями локалізуються в основному на тілі пацієнта, зачіпаючи найчастіше груди і живіт, і можуть мати округлу правильну форму . Вони червоного кольору і не змінюють відтінок при пальпації. В основному занепокоєння не викликають, але іноді можуть бути причиною хворобливих відчуттів, відчуття печіння або свербежу .

Такі висипання свідчать про порушення роботи підшлункової залози. Чим їх кількість більша, тим гостріше перебіг захворювання. І навпаки, при зменшенні кількості цяток — симптомів синдрому Тужиліна, відбувається загасання патологічного процесу.

Не всі випадки панкреатиту супроводжуються появою таких цяток, а тому для виявлення причин їх появи потрібно звернутися до лікаря-гастроентеролога. З фізіологічної точки зору висипання дискомфорту і нездужань не викликають. Проблеми пацієнта носять скоріше психологічний характер, що впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.

Діагностика

Не тільки панкреатит провокує симптом Тужиліна, але і деякі серцево-судинні захворювання. Визначити точну причину появи червоних плям-крапельок можуть фахівці-гастроентерологи. Для цього використовуються спеціальні аналізи і методи.

Найпростіший метод діагностики проблеми — натиснення.  Якщо при легкому натисканні на крапельку вона зблідне, значить у хворого загострення панкреатиту в гострій формі. Кількість цяток у пацієнта залежить від того, в якій мірі прогресує симптом Тужиліна (симптом червоних крапельок).

Лікування червоних плям на шкірі

Методи лікування симптому Тужиліна безпосередньо залежать від причин його виникнення.  Однак для позбавлення від червоних плям все одно необхідно пройти курс терапії певними медикаментами.

Перед прийомом потрібно переконатися, що червоні цятки — це не алергічна реакція на ліки від панкреатиту.  Якщо все ж з’ясується, що це алергія, прийом препаратів слід негайно припинити і замінити їх іншими.

Але якщо це все ж симптом Тужиліна, лікування потрібно обов’язково.  Прийом у гастроентеролога є необхідною умовою.

ЧИТАЙТЕ:  Вчені оприлюднили раціон вічної молодості

Метод лікування підбирається в індивідуальному порядку, і в цьому лікарю допоможе біоматеріал, який був узятий у пацієнта. Завдяки грамотно призначеній терапії може бути зменшено число червоних цяток і проявів дискомфорту, зумовленого сверблячкою, печінням, хворобливими відчуттями.

Найпоширеніші методи терапії наступні:  лікар призначить медикаменти, які виводять з організму токсини і запобігають їх вплив на здоров’я пацієнта, якщо червоні цятки викликали жовчні кислоти, що знаходяться в крові хворого; медикаменти антигістамінної групи добре лікують синдром, викликаний алергією. Це препарати, які надають на рецептори, які відповідають за прояв алергії, що блокує дію.

Позбавлення від червоних крапельок на тілі людини і дискомфорту, який вони викликають, вимагає лікування захворювання підшлункової залози, хід якого повинен контролюватися кваліфікованим фахівцем.

Дієта при лікуванні синдрому Тужиліна

Отже, у людини симптом Тужиліна. Дієта, спрямована на зниження рівня вироблюваної шлункової секреції — важлива умова лікування червоних плям при панкреатиті, істотно поліпшує стан шкіри хворого.

Суть дієти полягає у виключенні деяких продуктів з раціону:

  • спецій;
  • страв, багатих на цукор і вуглеводи;
  • консервованих продуктів;
  • жирного м’яса (свинини, баранини) і бульйонів на їх основі;
  • смаженого;
  • здобних виробів і випічки;
  • ковбасних і копчених виробів.

Рекомендації

Цей список може бути відкорегований лікарем в залежності від характеру захворювання та індивідуальних особливостей. Вживання їжі повинно проходити 6 разів на добу маленькими порціями. Звичайно, це залежить від того, як проявляється синдром Тужиліна, симптоми, лікування якого тісно взаємопов’язані.

Обов’язковою умовою, необхідною для повного одужання, є обмеження в курінні тютюну і відмова від спиртного. Також корисно буде  ведення активного способу життя і часті прогулянки на свіжому повітрі.

Висновок

На шкірі людини відображається стан її здоров’я. Дисфункція одного з життєво важливих органів викликає появу пухирів, висипань і цяток. Хоча симптом Тужиліна і приносить пацієнтові деякий дискомфорт у вигляді болючих відчуттів, свербіння і печіння, він  дозволяє провести своєчасну діагностику захворювань підшлункової залози на ранніх стадіях .

ЧИТАЙТЕ:  Три столові ложки в день розчинять і холестерин, і жир на животі

Поява перших червоних плям в зоні спини, живота або грудей повинні спонукати пацієнта звернутися за допомогою до фахівця, оскільки це може бути не косметичним дефектом, а симптомом серйозної хвороби.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ