То яка різниця між чистими і нечистими тваринами?

Вчені вирішили розібратися в причинах того, чому Бог розділив тварин на чистих і нечистих?

То яка різниця між чистими і нечистими тваринами?

Чисті

(Втор. 14: 9 Лев. 11: 9) — чистими у воді є ті тварини і риби, що мають плавці або плавники. Сюди входять такі тварини і риби, як лосось, окунь, форель, мерланг, короп і багато інших.

У морі лосось харчується оселедцем і піщанкою. Лосось відноситься до м’ясоїдних видів риби і харчується дрібними безхребетними і зоопланктоном в ранньому віці.

Короп харчується в місцях багатих рослинною і тваринною їжею, водною рослинністю, молюсками, рачками, черв’ячками і іншими дрібними організмами.

Нечисті

А всіх тих, хто не має плавців та луски, не їжте, нечисте воно для вас (Втор. 14:10). Велика категорія, що включає в себе значну кількість різноманітних риб, ракоподібних і інших морських мешканців, таких як акули, риба-меч, зубатка, кити, дельфіни, креветки, краби, лобстери, морські молюски, устриці і багато інших.

Сом (немає луски). Сом харчується не тільки дрібною і ослабілою рибкою, але і деякою іншою їжею: раками, хробаками, молюсками, жабами, дрібним водоплавним птахом, різноманітними харчовими відходами, тому його, поряд зі щукою, ще називають санітаром річок.

Риба меч (немає луски). Рибні постачальники практично ніколи не замовляють рибу-меч: на відміну від своїх клієнтів вони бачили триметрових черв’яків, які в ній живуть.

Осетер (немає луски). Практично всі осетрові ведуть донний спосіб життя, харчуючись хробаками, молюсками, личинками комах, рибою і т.д.

Креветки збирають паразитів з поверхні тіла і в роті, вистригають омертвілі тканини (падальщики).

Краби — (падальщики) харчуються падаллю, безхребетними, дрібними ракоподібними, черв’яками, водоростями. (Харчовими відходами пінни). За своєю трофічною спеціалізацією краби детритофаги, тобто харчуються в основному органічною падаллю — мертвими морськими тваринами і їх залишками. Тому в місцях роботи рибопереробного флоту, там де за борт летять відходи переробки, бенкет горою не тільки у чайок, а й у крабів.

Коренеголові ракоподібні — все тіло краба, зараженого кореноголовим рачком Sacculina, пронизане розгалуженим, як коріння рослин, відростками паразита. Вони обплітають всі внутрішні органи хазяїна — кишечник, статеві залози, нервову систему, всмоктуються в мускулатуру.

Устриця — насправді саме устриці активно і ефективно очищають воду, поїдають надлишок водоростей і планктону, а також осад на дні. У процесі свого життя устриці (як і мідії) пропускають через себе величезну кількість води, тому вбирають в себе з неї весь хімічний бруд. Крім того, вони можуть накопичувати в собі сильну отруту — саксітоксін, який володіє нервово паралітичою дією, їх навіть називають молюсками-фільтрами.

А люди поїдають устриць — це відомий у всьому світі морський делікатес.

Демонстрація показує, наскільки ефективні устриці в природній фільтрації води. Протягом двох годин, устриці повністю очистили воду в своєму акваріумі. Відомо, що устриці можуть очищати від 75 до 200 літрів води на добу. За словами вчених, дана здатність приносить величезну користь екосистемі.

ЧИТАЙТЕ:  102-річний актор-легенда Кірк Дуглас: «Старість - у людини в голові»

Бог не випадково заборонив вживати в їжу ці види водних мешканців. Медики знають, що ці види риби і ракоподібних можуть накопичувати в собі значну кількість важких металів, а також містити природні отруйні речовини.

Для людей вони можуть виявитися згубними. Ми приносимо шкоди навколишньому середовищу, вживаючи ці заборонені види. Крім того, нечисті риби часто харчуються падаллю чистих, приносячи тим самим користь екології. Інша риба, у якої відсутня луска, часто допомагає в очищенні поверхні річок і озер.

Чисті птахи

До чистих відносяться птиці загону курячих, індик, голуби і голубки, всі, у кого є дзьоб. Качки, також відносяться до чистих птахів.

Качки їдять з ранку до пізньої ночі, щипаючи по берегах гусячу травичку, немилосердно водяний мох або шовк, зелень, колір і всі водяні рослини, жадібно ковтають дрібну рибку і всяких водяних, повітряних і земляних комах.

Голуби їдять зерно, будь-якого виду і ще голуби добре клюють дрібно рубані листя салату, капусти, шпинату, моркви, щавлю, конюшини, молодої кропиви, люцерни, мокриці і інших культур і трав, що відрізняються м’якістю і соковитістю.

Нечисті птахи

Левит 11: 13-19 З птахів гребуйте цих (не повинно їх їсти, гидота вони): орла, грифа і морського орла, пугача, пелікана, чаплі, всякого крука за родом його, страуса, і сови, і яструба за родом його, лебедя. і т.д.

Грифи, чайки, ворони — відносяться до падальників і від інших хижих птахів відрізняються тим, що полюють на пташенят, вбивають ослаблених і хворих птахів і дрібних тварин. Харчуються мертвими птахами та іншою падаллю.

Яструби, сови, пелікани — дрібних і середніх ссавців, птахів, комах, щурів, мишей, жаб і т.д.

У Бога були серйозні причини забороняти нам вживати в їжу м’ясо цих птахів. Однією з найбільш очевидних є те, що більшість, якщо не всі з цих птахів харчуються падаллю. Це означає, що вони їдять, в тому числі, і м’ясо мертвих тварин. Це не обіцяє людині, яка їсть це м’ясо, нічого хорошого, оскільки їх м’ясо може виявитися джерелом якого-небудь захворювання.

В їх організмі також міститися ферменти, що допомагають їм перетравлювати цю падаль і м’ясо інших нечистих тварин, які можуть виявитися згубними для людини.

Наука дізнається все більше фактів про поширення вірусних захворювань через нечистих птахів. На практиці виходить, що від нечистих захворювання розповсюджуються на чистих птахів, як, наприклад, в Гонконзі, де качок часто вирощують поряд зі свинями. Від свиней віруси передаються до мігруючих нечистих птахів, які, в свою чергу, є ланкою в ланцюзі харчування людини. Це ж може бути джерелом спалахів пневмонії, що почалися в Азії ..

ЧИТАЙТЕ:  Є такий тип обличчя, який я називаю «село під Джолі»

Чисті тварини

Левит 11: 1-3 Втор. 14: 3-6 Дозволяється їсти м’ясо корів, оленів, буйволів, а також кіз і овець, і сарни, антилопи, і жираф у геральдиці.

Кози, вівці, сарни, олені, корови — травоїдні.

Кров тварин також не годиться в їжу. У Левіті 7: 22-24 говориться, що ми не повинні їсти жиру з будь-яких з перерахованих вище тварин, а також з тварин, які померли своєю смертю або убитих іншою твариною.

Нечисті тварини

Тут Бог говорить нам не приймати в їжу м’ясо таких тварин, як свині, кролики, верблюди і коні. Це є дуже вагомою причиною для того, щоб не їсти їх м’ясо.

Верблюди — травоїдні тварини, вони харчуються в основному колючими рослинами, сухою травою і чагарниками.

Кролики — сирі овочі і фрукти, траву (конюшину дуже люблять).

Якщо говорити про шкоду м’яса кролика, так як в ньому виявлені пуринові основи, які, потрапляючи в організм, перетворюються в сечову кислоту, яка осідаючи в суглобах і сухожиллях, пошкоджує їх, викликаючи артрит, подагру, нервово-артритичний діатез у дітей до року.

Більш того, амінокислоти з м’яса кролика, переварюючи в кишечнику, перетворюються в синильні кислоти, роблячи осередок в організмі, таким чином, більш кислим. Для деяких хворіб, особливо шлунково-кишкового тракту, цей факт має принципове значення.

Коні — трава, злаки і коренеплоди.

Медики з’ясували, що подібні тварини можуть викликати різні захворювання. Беручи в їжу м’ясо цих тварин, ми піддаємо небезпеці наше серце, печінку та інші органи.

Свині — всеїдні: вживають коріння, черв’яки, їдять падаль, дрібну звірину, в тому числі і своє потомство.

Свині є переносником більшої кількості захворювань людині, ніж будь-яка інша тварина. Під «свининою» розуміються всі продукти, які виробляються з цього м’яса — шинка, ковбаси, які містять в собі свинину.

Медикам відомо, що існує зв’язок між свининою, що приймається людиною в їжу, і захворюваннями печінки. До цих захворювань схильні навіть діти.

Не має значення, в якій чистоті утримуються свині, це не применшує ризик цирозу печінки. Тим же людям, які приймають алкоголь і їдять свинину, слід пам’ятати, що для них ризик захворювань печінки збільшується в кілька разів. Але все одно, основною причиною цирозу все-таки залишається свинина.

Бо Господь з вогнем і мечем Своїм буде судитись з кожним тілом, і багато побитих від Господа. Ті, хто освячується й очищає себе у поганських садках, один за одним, їдять м’ясо свиняче й гидоти та мишу, вони — разом загинуть, говорить Господь. (Іс.66: 16,17) і (Іс.65: 2-4)

ЧИТАЙТЕ:  Ніна і Тоня Матвієнко душевно виконали рідкісну українську колядку (відео)

Чисті

Левит 11: 20-23 — Деяким з нас може здатися дивним їсти жуків, проте, для деяких людей в світі сарана є частиною їх щоденного раціону. Якщо ви дуже голодні, ви теж можете спробувати. Бог дозволяє приймати в їжу сарану, цвіркунів і коників.

У біблійні часи бідні люди, які не могли собі дозволити їсти м’ясо, могли споживати певний вид сарани. В наші дні сарану ще їдять араби. Відірвавши їй ніжки, крила і голову, її занурюють в борошно і потім смажать у вершковій або рослинній олії.

Один арабський письменник давав у своїй книзі докладний опис, схожий з кулінарним рецептом. «Сарану їдять і свіжою, і заготовленою про запас, відірвавши у неї лапки і крила, підсмаживши і зваривши її …

Відомий і такий факт: колись в Багдаді в періоди навали сарани падали ціни на м’ясо. Це не дивно, адже м’ясо сарани має велику поживну цінність: 46% білка, 4,5% жиру, кальцій, фосфор і т. д.

Деякі гурмани порівнюють смак сарани зі смаком смажених каштанів, інші порівнюють його з курячим м’ясом.

Нечисті

Левіт 11:27 — Не можна приймати в їжу кішок, собак та інших чотириногих, які ходять на лапах.

Левит 11: 29-31 Левит 11: 41-42 У цьому місці Бог говорить нам не їсти тварин, подібних зміям, ящіркам, щурам, мишам, мурашкам, черв’якам і багатьом іншим, що відносяться до ряду гризунів, рептилій і жуків. Втім, багато хто з нас в будь-якому випадку не їли б цього.

Написано: «Не занечищуйте душ своїх усяким тваринам гадів, і не робіть себе через них нечистими, щоб бути через них нечистими. Бо Я Господь, Бог ваш освятитеся і будьте святі, бо святий Я, і не занечищуйте душ своїх усяким плазуючим, що плазує по землі … Отже, будьте святі, бо святий Я»(Лев.11: 43-45).

«Ось закон про худобу, і про птаство, про всіх тварин, що живуть у водах, і про всіх тварин, плазунів по землі, щоб відрізняти нечистих  між чистими, і тварин, яких можна їсти, від тварин, що не їсться» (Лев. 11: 46-47).

Як показали дослідження тварини, які Бог відділив від нечистих можна сміливо їсти, але тварини які Бог заборонив їсти, на жаль, майже всі ці тварини є чистильниками в природі. Вони часто є переносниками різних хворіб, носіями паразитів і т.д.

Потрібно донести до свідомості кожної людини, що вона сама повинна проявити максимум турботи про своє здоров’я і бути мудрим у виборі їжі для себе і своєї сім’ї.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ