Це носили всі: дивна мода 80-х і 90-х

Мабуть, можете сміятися скільки хочете над незвичайними сукнями сучасних модних дизайнерів і з тугою згадувати моду своєї юності. Втім, навіть в ній є те, що перекриває всі переваги. Неясно, як це могло комусь подобатися, проте носили це всі.

Немає сенсу обговорювати моду цього періоду — люди носили те, що продавали, або могли зшити. А ось вже перебудова принесла в гардероб вітчизняних модниць вельми дивні наряди.

Звичайно, перші післяперебудовні речі відрізнялися гарною якістю: були і джинси, і блузки, і сукні з широким низом. Але незабаром «приспіли» нові наряди з Польщі та «малої Арнаутської», і тут почалося ..

Народ просто не знав, що носити. З одного боку була абсолютна свобода у виборі гардеробу, з іншого боку — ніхто не здогадувався, що модно. Тому залишалося дивитися телевізор і наслідувати всім зіркам. Не дивно, що в підсумку на вулицях вийшов неясний «заміс моди» зі всіляких субкультур. Одягалися хто на що здатний: яскраві дискотечні вбрання були сусідами з дуже суворими брючними костюмами. І ніхто не дивувався поєднанню спортивної куртки і класичних брюк.

Прийшла епоха дутих вітровок, в яких неможливо було розібрати — дівчина перед тобою чи хлопець.

Обов’язковий атрибут — об’ємні плечі.

Нікого не хвилювало, що красиво такі плечі виглядали тільки на моделях. Дівчата з низьким ростом виглядали в подібних пальто як широкоплечі генерали без вусів.

Плащі теж не відрізнялися якоюсь формою.

Не було можливості вгадати, яка ж фігура в дівчини, якщо на ній був одягнутий подібний плащ. Втім, тут був і плюс: якщо в магазині не виявилося твого розміру, можна було взяти плащ побільше — мода «мішком» таке дозволяла.

На додаток до курток або пальто надягали капор.

Мало кому взагалі підходила подібна потворна споруда, але носили її майже всі. Решта «задовольнялися» норковими або хутряними шапками — це був справжній шик.

Але раптом в один момент всі різко «захворіли» спортом. Не дивно, адже по телевізору масово почали крутити всілякі покази аеробіки.

У гардеробі відразу ж з’явилися блискучі лосини різних яскравих кольорів. Одягати їх вирішували куди завгодно.

Втім, носили їх теж всі підряд, не замислюючись, як це виглядає на їх фігурі. З огляду на бойове розфарбування того часу, ставало ясно, що модниці намагаються наслідувати Мадонні і нашим зіркам.

У будь-якій зачісці — побільше лаку. Потрібно було сильно поставити чубок і виділити обличчя «потужним» макіяжем.

Популярними були також спідниці-міні і колготки в сіточку. Ці речі були у кожної дівчини, незалежно від стрункості і довжини ніг.

Не забуваємо і про косухи або джинсові куртки. Їх одягали як дівчата так і хлопці.

Найчастіше до коротких спідниць дівчата воліли вибирати або сітку, або колготи з візерунками, або лосини.

Так, лосини і міні-спідниця були убивчим поєднанням, проте це носили всі.

Ще один варіант — джинси і спідниця-гумка. Обов’язково — з начосом і бойовим макіяжем. Приблизно таким:

Ніхто навіть не чув про існування принципу «виділити щось одне — або очі, або губи». Знали лише принцип «і те, і інше, та яскравіше».

Штани- «банани».

Ця модель штанів відрізнялася своїм дивним кроєм. Вони були широкі на поясі і звужувалися до низу. Мішкуватий верх лише виділяв і без того об’ємні п’яті точки. Штани випускалися різних кольорів.

«Шанували» і спортивні костюми.

Їх носили як звичайний одяг. Як то кажуть, і в бенкет, і в світ, і в добрі люди. Дівчата примудрялися носити спортивні костюми з човниками або туфлями на підборах.

Нерідко куртка від костюма заміняла піджак.

Потім на екранах почали крутити концерти «Електроклуб» і всі побігли купувати або самостійно робити «варенки».

Для цього джинси пов’язували в кілька вузлів і варили у величезних каструлях з содою і хлоркою. Думаю, не варто описувати той запах, який там був, адже модники 80-90-х запам’ятали його на все життя. Втім, всі вважали, що результат того вартий.

Уже після з’явилися на прилавках «Мальвіни», які не потрібно було виварювати.

Ах так, не можна забути і про ці потворні безрозмірні светри. Їх носили всі, без поділу на стать.

Ще був такий варіант светрів — ангорові, іноді з паєтками.

На сукнях переважали великі принти, а самі фасони нагадували нічні сорочки.

Весь гардероб купувався в основному на ринках, так що якість була відповідною.

Однак комусь все ж таки вдавалося «відхопити» якісні речі.

Популярними залишалися костюми «Адідас». Їх підробляли, але нікого це не хвилювало.

Був величезний вибір джинсів і штанів на розкладках.

І обов’язково — лосини всіх кольорів веселки, капори, і інші жіночі аксесуари.

Згадуючи подібні безглузді речі, можна з полегшенням видихнути — добре, що ця епоха давно пройшла. Зараз жінки одягнені просто чудово, а про капори і лосини з міні можна забути.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  7 трюків з мікрохвильовкою