«У мене всього лише одна зморшка, і я на ній сиджу». Історія неперевершеної Жанни Кальман

Життя потрібно прожити так, щоб в раю всі вигукнули від подиву: «Вау, це круто, повтори ще раз!». Цілком ймовірно так сталося з француженкою Жанною Луїзою Кальман, яка прожила 122 роки і 164 дні, чим встановила світовий рекорд. Ця історія про неймовірну жінку, за життям якої стежила не тільки Франція, але і весь світ.

Кілька фактів з життя неперевершеної Жанни Кальман.

Вона — корінна француженка, народилася в Орлі в сім’ї аристократів. Коли Жанні було 8, Едісон тільки придумав електричну лампочку. Коли їй було 14, побудували Ейфелеву вежу. У 21 вона вийшла заміж за далекого родича.

У це важко повірити, але колись в молодості Жанна зустрічалася з Ван Гогом. «Він був брудний, погано одягнений і похмурий» , — зізналася вона в одному з інтерв’ю в день 100-річчя від дня народження великого художника.

Багато людей не доживають до 85 років, а Жанна Кальман не просто дожила, а саме в цьому віці почала займатися фехтуванням. Здивувалися? У своє сторіччя ця бабуся каталася на велосипеді. У 115 років вона отримала роль у фільмі, в 121 взяла участь в мюзиклі «Господиня планети».

«У мене всього лише одна зморшка, і я на ній сиджу!»  — сказала якось прабабуся планети. Між іншим, Жанна тільки в 117 років кинула курити. І не тому, що погано себе почувала. Просто їй, яка майже втратила зір, було неприємно кожного разу просити прикурити. 
Родичі розповідають, що вона до останніх днів любила гострі приправи і пряні страви. «Я закохана в вино» , — любила повторювати Кальман.

За іронією долі, Жанна пережила всіх своїх дітей і навіть онуків, тому спадкоємців у неї не залишилося. У віці 90 років вона уклала договір з 47-річним юристом Раффрі: він мав успадкувати її будинок за те, що щомісяця буде виплачувати їй ренту аж до смерті. Згідно з розрахунками, вартість будинку приблизно дорівнювала сумі, яку адвокат повинен був виплатити протягом 10 років. Однак і тут фортуна посміхнулася Жанні: Раффрі не тільки платив їй протягом 30 довгих років, але і помер раніше бабусі у віці 77 років. Це ще не все: згідно з договором, далі виплати продовжила здійснювати вдова покійного.

Кальман пережила 17 (!) президентів своєї країни. Коли її запитали, в чому ж секрет її довголіття, вона відповіла, подумавши: «Напевно, в тому, що я ніколи не працювала». Протягом останніх семи років свого життя їй було дуже важко ходити (травма стегна давала про себе знати), проте ця мегабабуся зберігала ясний розум і світлу пам’ять до кінця днів. В одному з інтерв’ю кореспондент на прощання сказав їй:  «Побачимося! Може бути, в наступному році … »  На що Кальман відповіла:  «Чому б і ні? Ви не так уже й погано виглядаєте!»

До останнього подиху ця тендітна і зухвала старенька залишалася іконою стилю: біла блузка, чорні штани, а на шиї завжди красувалася нитка перлів. «Мені здається, що я помру від сміху» , — передбачала життєрадісна бабуся. Коли Жанна покидала цей світ на 123-му році життя, мабуть, сміялася не тільки вона, а й сама доля. Ця жінка ніколи не сумувала і щодня кидала виклик життю. А доля, як ти знаєш, любить сміливих, тому й не бралася змагатися з Кальман … Розкажи про цю стареньку всім друзям: нехай вони теж знають секрети довголіття тієї, яку знала вся Франція …

Деякі висловлювання Жанни:

 • Молодість — це стан душі, а не тіла. Тому я ще зовсім дівчисько, просто останні 70 років погано виглядаю.
 • У мене всього лише одна зморшка, і я зараз сиджу на ній.
 • Всі немовлята — прекрасні.
 • Бог про мене забув!
 • Завжди посміхайтеся. Так я пояснюю причину свого довголіття.
 • Якщо ви з чимось не можете нічого вдіяти, не переживайте через це.
 • У мене величезне бажання жити і хороший апетит, особливо до солодощів.
 • Я ніколи не користуюся тушшю для вій, тому що багато сміюся до сліз.
 • Я погано бачу, погано чую і почуваю себе погано, але все це дурниця.
 • У мене залізні ноги, але якщо бути відвертою, вони почали потихеньку іржавіти.
 • Я отримувала задоволення при будь-якому зручному випадку, я дотримувалася принципи моралі, і мені нема про що шкодувати. Мені пощастило.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Первісток в 53 роки