Унікальна методика: піднімайте ноги догори хоча б на 20 хвилин в день

Можливо, рекомендація щодня піднімати ноги на 20 хвилин, здасться комусь дивною.  З якою метою потрібно це робити?

Але не поспішайте називати це дурною вигадкою, адже насправді у цієї вправи є цілий ряд переваг для нашого здоров’я, просто ми про це не знаємо (або, в крайньому випадку, не всі з нас). Давайте подивимося, як же «працює» наше тіло?

Подумайте про те, які неймовірні зусилля доводиться робити нашому серцю, щоб перекачувати кров, яка під певним тиском повинна надходити в кінцівки. Або про те, як відбувається венозне повернення в ногах, яке іноді дає збій (і результат цього — знаменитий варикоз).

Ніколи не бійтеся пробувати щось нове. В даному випадку ця проста вправа не зробить вас стрункішими, а ваші ноги красивішими, але вона дозволить вам добре себе почувати, як фізично, так і морально, що теж важливо.

Пропонуємо вам підвищити якість свого життя з цим нескладним щоденним заняттям. Воно не зажадає від вас фінансових витрат, не займе багато часу і не відніме енергію.

Піднімати ноги вгору: в чому полягає вправа?

Це не просто фізична вправа, а справжня терапія. В принципі називати її «вправою», напевно, не зовсім правильно, так як вона не передбачає будь-якого фізичного навантаження (немає рухів або скорочення м’язів).

Більше це схоже на йогу, мета якої встановити зв’язок між тілом і духом. І тим не менше, для кровоносної системи нашого організму це буде дуже корисно.

  • Слід зазначити, що якщо у вас є будь-яке пошкодження або травма спини, то підйом ніг виконувати небажано.
  • Краще покласти подушку або валик під поперек, щоб положення тіла було зручним.
  • Ноги витягніть вгору уздовж стіни, а руки витягніть уздовж тіла, вони повинні бути повністю розслаблені.
  • Досить залишатися в такій позі протягом 15-20 хвилин, більше нічого не роблячи. Постарайтеся відчути рівновагу і баланс, відчуєте спокій, а трохи пізніше приплив крові до грудей і голови.

Пам’ятайте також, що якщо ви будете виконувати цю техніку релаксації регулярно, то одяг повинен бути максимально зручним і вільним, не перетягувати гумками зону талії або щиколотки.

В іншому випадку це може звести результат вправи до нуля. Адже наша мета: поліпшити циркуляцію крові в організмі.

5 переваг підйому ніг

1. Зменшує набряклість в ногах

Набряк ніг завжди пов’язаний з поганим кровообігом. А ось в його причинах слід розібратися.

  • Іноді він пов’язаний зі збоєм в роботі нирок, серця, з надмірною вагою або прийомом будь-яких лікарських препаратів, а також з неправильним харчуванням.
  • Важливо дізнатися точну причину і усунути її. Інакше боротися з наслідками марно. А дана вправа стане прекрасним доповненням до терапії, вона принесе вам помітне полегшення.
  • Підйом ніг вгору сприяє нормальному руху рідин в тілі, які перешкоджають нормальній циркуляції крові.
  • Іноді, провівши весь день на ногах, ви можете помітити, що вони опухли і набрякли.
  • Тоді, прийшовши додому, просто зніміть взуття, розслабтеся і підніміть ноги вгору, спершись їх об стінку, як показано на фото. Дозвольте силі тяжіння позбавити вас від набряків.

2. Знімає синдром втомлених ніг

Підйом ніг вгору — це один з кращих способів зняти напругу в ногах (від ступень до стегон).

До кінця дня наші ноги сильно втомлюються, а ця 20-хвилинна зміна положення тіла поверне їм легкість. Ви відразу помітите різницю.

3. Покращує травлення

Підйом ніг вгору — це так зване «активне зміщення».

Якщо ноги знаходяться вище голови, це сприяє  боротьбі з затримкою рідини в організмі, а також покращує травлення.

Це покращує рухливість кишечника, в довгостроковій перспективі це призведе до кращого засвоєння поживних речовин, що надходять до нас з їжею. Ще це допоможе вирішити проблему запорів і відновити внутрішню рівновагу, яку незабаром буде помітно і зовні.

4. Розслаблює нервову систему

Таке положення тіла допомагає нам ще і відновити дихання. Воно дозволяє нам вдихати більшу кількість повітря, що згодом призводить до більш спокійного і ритмічного дихання.

Це, в свою чергу, благотворно позначається на стані нервової системи: знімає м’язову напругу в ділянці живота, шиї і скронь.

5. Досягається психічний спокій

Спробуйте реалізувати це на практиці вже сьогодні. Вам знадобиться всього 20 хвилин часу, і перше, що ви помітите, — фізичне полегшення, яке моментально заспокоює і розум.

Таке положення тіла, до всього іншого,  сприяє правильній оксигенації мозку (насичення киснем).

Даний процес наближає нас до медитативного стану, хоча ми навіть не віддаємо собі в цьому звіту. Ми відчуваємо, як наше тіло і розум занурюються в спокій і знаходять гармонію.

У міру того, як ви будете практикувати цю техніку, ви самі будете помічати все більше і більше її переваг для себе.

Так що не чекайте, і починайте прямо з сьогоднішнього дня! Зробіть свій крок до здоров’я!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: