В Австралії народилися рідкісні напівідентичні близнюки, і їм уже 4 роки

Це воістину унікальна подія сталася в 2014 році в Королівській жіночій лікарні міста Брісбен (Австралія). 28-річна жінка народила хлопчика і дівчинку з рідкісним генетичним кодом, так званих, напівідентичних близнюків. За словами лікарів, це всього лише другий випадок за всю історію медицини.

Про незвичайних малюків, яким вже виповнилося 4 роки, написав медичний науковий журнал «The New England Journal of Medicine».

«У вас близнюки, але … напівідентичні»
Коли майбутня мама вперше звернулася до лікарів, термін вагітності був всього 6 тижнів. Провівши обстеження, лікарі повідомили жінці радісну новину — у неї будуть однояйцеві близнюки. Правда, стать крихіток встановити поки не вдавалося.

Але яке ж було здивування лікарів, коли через 2 місяці чергове УЗД показало, що в животі у майбутньої матусі перебувають хлопчик і дівчинка. Адже всім відомо, що однояйцеві близнюки ніколи не бувають різностатевими.

«На знімку було чітко видно, що у обох маляток одна плацента і характерне розташування амніотичних мішків, як у звичайних гомозиготних (ідентичних) близнюків. Але різна стать плодів вказувала, що тут має місце унікальний випадок розвитку напівідентичних монозиготних близнюків »- розповів професор Ніколас Фіск.

«Це другий випадок за історію медицини»
Щоб упевнитися в правильності висновків, лікарі провели аналіз ДНК. І з’ясували, що материнські гени у маляток збігаються на 100%, а батьківські — тільки на 78%. Це може бути тільки в одному випадку — якщо близнюки напівідентичні.

«Це винятковий по рідкості випадок, другий за всю історію медицини. У перший раз напівідентичні близнюки з’явилися на світ в 2007 році в США. Тоді це були два хлопчика, причому один з них виявився гермафродитом, тобто мав одночасно і жіночі, і чоловічі статеві органи»- говорить професор Фіск.

ЧИТАЙТЕ:  Конкурс краси «Міс Італія» прогримів на весь світ. Причиною цього стала чарівна 18-річна учасниця

Як же все-таки виходять близнюки
Щоб зрозуміти, в чому унікальність австралійських близнят, розберемося, як взагалі виходять близнюки.

Отже, якщо у жінки народжується двоє або більше дітей, то це можуть бути:

Монозиготні або, як частіше говорять, однояйцеві близнюки. Вони виходять, якщо одна яйцеклітина запліднюється одним сперматозоїдом, а потім ділиться на дві або більше частин. Всі діти в цьому випадку одностатеві і просто копія один одного. Крім того, у однояйцевих близнят ідентичний генотип (тобто у всіх мамині й татові гени збігаються на 100%). Недарма їх називають ідентичними.
Гетерозиготні близнюки (це про них говорять — двійнята). Вони виходять, якщо дві яйцеклітини запліднюються двома сперматозоїдами. У цих діточок тільки по 50% ідентичних маминих і татових генів, тому вони схожі, але тільки як звичайні брати і сестри. Таких близнюків називають неідентичними.
Ну, а у випадку з австралійськими близнюками одна яйцеклітина примудрилася запліднитися двома сперматозоїдами, а потім взяла і розділилася надвоє. Тому кожному малюку дісталося 100% материнських генів і тільки по 78% батьківських. Тобто, близнючки вийшли ні монозиготними, ні гетерозиготними, а якимись проміжними. Тому їх і назвали напівідентичні.

Австралійська парочка довела, що напівідентичні близнюки можуть вижити.
До речі, до цих пір вчені були переконані, що напівідентичні близнюки не можуть бути життєздатними. В крайньому випадку, один з малюків буде розвиватися нормально, а другий перетвориться в паразита (типу ракової пухлини). Але, австралійська парочка довела, що в житті все зовсім не так, як в теорії. Зараз малюкам вже більше 4 років і почувають вони себе просто чудово.

Шкода, звичайно, що немає ніяких відомостей про долю напівідентичних близнюків з США. Але будемо сподіватися, що у них теж все добре.

ЧИТАЙТЕ:  Костянтин Меладзе вручив Вірі Брежнєвій подарунок, від якого вона була в захваті

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ