Вчені довели, що стояти в планці довше 10 секунд просто безглуздо

Не за горами пляжний сезон, а значить, багато хто вже зараз починають качати свої абдомінальні м’язи. Одним з найпоширеніших вправ для пресу є планка. Вона покращує не тільки м’язи живота, але також і поперек, робить людину більш витривалою. Цю вправу можна робити як вдома, так і в спортивному залі.

В інтернеті можна знайти величезну кількість відеоінструкцій різноманітних видів і технік виконання цієї статичної вправи. Хтось виконує планку по вісім підходів по тридцять секунд з невеликим відпочинком між підходами. Хтось робить один, але довгий підхід. Стоїть в ній хвилину-дві і навіть більше.

Але недавно канадський вчений з університету Ватерлоо на ім’я Стюарт МакГілл зробив відкриття. Під час своїх досліджень хребта він зауважив, що для отримання хорошого результату не потрібно простоювати в планці хвилинами. За його словами, ніякої користі в цьому немає. Вистачає усього лише десяти секунд.

Професор МакГілл провів тридцять років як професор біомеханіки хребта в Університеті Ватерлоо. Тут його лабораторія стала популярним місцем реабілітації для олімпійських та професійних спортсменів з усього світу, у яких є проблеми з болями в спині.

Вчений радить починати робити планку з п’яти підходів по десять секунд кожен. Причому робити бічну планку.

Крім цієї вправи потрібно ще виконувати найпростіше скручування, а також вправу, яка в йозі називається поза «собака-птиці». У цій вправі людина спирається на одне коліно і пряму руку, витягаючи протилежну руку і ногу.

«Ця програма підходить як для прямих, так і косих м’язів живота преса. Ми розробляли її протягом декількох років. Наші висновки грунтуються не на одному, а відразу на декількох дослідженнях, які ми проводили в нашому центрі», — каже МакГілл.

Професор закликає тих, хто любить робити ці вправи вранці, бути якомога обережнішими. «Наші диски гідрофільні, а це значить, вони люблять воду, вони всмоктують рідини. Саме тому, коли ми готуємося до сну вночі, ми насправді коротші, ніж коли ми з ранку прокидаємося», — розповідає канадський вчений.

Крім того, вранці хребет ще і крихкий. В цей час доби пошкодити його легше, ніж в інший. Тому Стюарт рекомендує вранці планку не робити. Треба трохи почекати годинку-другу. «Набагато розумніше спочатку піти на прогулянку, і тільки потім приступати до вправи», — вважає він.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Постояти за себе. 9 правил, про які треба розповісти дитині