Вишукані кам’яні квіти, які створив Карл Фаберже

Коли мова заходить про Карла Фаберже, насамперед в пам’яті спливають його дивовижні шедеври — крашанки, які прославили цього майстра на весь світ. Але не менш прекрасні і інші його ювелірні вироби, виготовлені з різних самоцвітів, особливо це стосується дивовижних за красою і вишуканістю квітів, з яких він найбільше любив скромні польові.

Для цих цілей Фаберже використовував палітру найрізноманітніших мінералів. Він першим, оцінивши різнобарвність уральських, сибірських і кавказьких самоцвітів, почав з ними працювати, навчився змінювати їх природний колір, щоб добитися необхідного відтінку, вмів надавати будь-який колір золота, сміливо поєднував у своїх виробах благородні матеріали і не дуже. Великий майстер володів безліччю секретів, розгадати які ювеліри не можуть до сих пір.

Інтерес до виготовлення квітів виник у Фаберже незабаром після того, як одного разу в майстерню принесли на реставрацію незвичайної краси букет хризантем, зроблений в Китаї. Фаберже був захоплений роботою китайських майстрів, загорівся ідеєю створити власний «гербарій» і незабаром спільно зі своїми майстрами приступив до створення кам’яних квітів.

У ювелірному будинку Фаберже працювали справжні умільці, такі як Михайло Євлампійович Перхин, Август Вільгельм Хольмстрем, Генрик Еммануїл Вігстрем, Ерік серпня Коллін, які і прославили ім’я Фаберже на всю Європу.

У 1896 році купці з Нижнього Новгорода піднесли імператриці Олександрі Федорівні на честь коронації незвичайної краси подарунок — букетик лісових конвалій в золотому кошику, при цьому квіти конвалій були зроблені з перлів і діамантів, а листя, зовсім як живі, — з нефриту. Ця робота являла собою копію прикраси з палацу китайського імператора.

Слід зазначити, що чисте копіювання Фаберже було небажана, він вважав, що вироби кожного художника повинні бути унікальними.

Вартості виробів Фаберже не надавав особливого значення, залежно від використовуваних матеріалів. А понад усе Карл Фаберже цінував ідею, художню фантазію і майстерність ювелірів і каменярів-віртуозів.

Не відчував він особливого благоговіння і перед дорогими матеріалами. Якщо готовий виріб йому не подобався, не було в ньому тої чарівності, яку він хотів в результаті побачити, Фаберже міг без жалю розбити його.

Вази для квітів майстер дому Фаберже в основному робили з гірського кришталю із застосуванням особливої ​​технології. Завдяки його прозорості створювалася ілюзія, що квіти стоять в судинах зі справжньою водою.

Одним з найбільш дивовижних квітів, створених Фаберже, є звичайна кульбаба, із золотим стеблом і нефритовими листям, який з 1995 року зберігається в Палаті зброї Московського Кремля.

Дивлячись на цю кульбабу, створюється повне відчуття того, що це тендітне створіння тільки що акуратно зірвали і поставили в воду. А майстру вдалося зупинити мить … 
Найдивнішим у цій квітці є те, що на кінцях її срібних тичинок зовсім незбагненним чином закріплений справжній пух від кульбаб. Мало того, зверху розкидані ще дрібні діаманти, які при певному освітленні виблискують, подібно до крапель роси.

Для експертизи пуху викликали навіть вчених-біологів, і ті достовірно встановили, що він є справжнім, і вік пуху відповідає даті створення цього шедевра — близько ста років. Яким чином Фаберже вдалося закріпити невагомі пушинки і домогтися їх збереження — абсолютно незрозуміло …

Ще одне унікальне творіння під назвою «Братки», подібного якому немає в світі, було створено в 1904 році.

Усередині нього прихований особливий мініатюрний механізм, який спрацьовує при натисканні на крихітну кнопочку. Пелюстки квітки розкриваються, і всередині неї з’являються портрети всіх дітей імператорської сім’ї. Цю квітку Микола II подарував своїй дружині на десятирічну річницю їхнього весілля.

Майстри і дизайнери будинку Фаберже створили безліч квіткових композицій з окремих квітів та букетів, дивлячись на які, неможливо повірити, що вони зроблені з каменю. 
Давайте помилуємося на ці дивовижні квіти …

 

ЧИТАЙТЕ:  20 зворушливих малюнків про те, що тато дарує любов, а не просто життя

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ