Вправи для зміцнення хребта, які рекомендують лікарі

Лікарі підрахували, що грижа міжхребцевих дисків значно «помолодшала»: тепер від недуги страждають навіть 17-річні. Що вже говорити про людей зрілого віку. Після 30 років ризик отримати грижу різко зростає. Основними причинами захворювання є сидяча робота, малорухливий спосіб життя, куріння, неправильна постава, зайва вага, переохолодження та інші фактори.

Імам-хатиб меморіальної мечеті Шаміль Аляутдінов стверджує: «Лікарі звикли, що пацієнти нічого не роблять, щоб ставати здоровішими. Переважна більшість людей просто ковтають таблетки і роблять уколи, коли у них виникають напади болю в попереку. Але це лише знімає симптоми, а проблема з часом посилюється» .

«Якщо ви не дотримуєтесь дисципліни в турботі про здоров’я — нічого хорошого від такого життя не чекайте. Відразу налаштуйтеся, що, якщо у вас вже виникла проблема зі спиною, треба вирішувати її грамотно — почитайте про будову хребта і робіть вправи» , — радить імам.

Вправи при грижі хребта

Ляж на живіт, руки склади за попереком. На вдиху піднімай поперемінно то праву, то ліву ногу разом з тулубом, на видиху опускай. Постарайся зробити по 50 підйомів кожної ноги.

Лежачи на животі, поклади руки за голову, лікті дивляться в сторони. На вдиху відривай груди від підлоги, напружуй м’язи пресу, на видиху повертайся у вихідне положення. Намагайся повторити 50 разів.

Не відриваючи таза від підлоги і відштовхуючись руками, повільно прогнися в попереку назад. Тягнися верхівкою і лопатками якнайдалі. Затримайтеся в такому положенні на 1-2 хвилини. Це дуже приємні вправи при грижі поперекового відділу хребта. Під час їх виконання м’язи добре розтягуються, виробляється гнучкість.

Опусти сідниці на п’яти, коліна разом. Вигинай спину в протилежному напрямку: руки зімкнуті на потилиці, на видиху напруж м’язи живота і розтягуй спину до тих пір, поки лобом НЕ торкнешся колін. Затримайтеся на 3-4 хвилини.

Сядь навпочіпки, п’яти відірви від підлоги, носки разом, коліна дивляться в сторони. Пропусти лікті під колінами і вхопися руками за п’яти знизу. Таз і голову опусти вниз. На видиху розслабте м’язи, дай голові вільно повиснути. Побудь в такому положенні 2-3 хвилини.

Прийми колінно-ліктьову позу. Ступні відірви від підлоги. Розвертай таз поперемінно то вправо, то вліво. Повтори 40 разів.

Ляж на підлогу на живіт, ноги широко розставлені. Праву руку витягни перед собою, ліву відведи перпендикулярно від тіла в сторону. Розвернися і відведи ліву руку назад, не відриваючи ступні від підлоги. Повтори те ж саме іншою рукою. На видиху розслабте всі м’язи, прислухайся до приємних відчуттів, затримайся в кожному положенні на 2-3 хвилини. Ця вправа ставить на місце всі хребці, стягнуті раніше м’язи розтягуються.

У цій вправі необхідний турнік. Схопившись за перекладину, підтягни коліна до грудей, відхилися назад. Потім повернися у вихідне положення. Зроби 3 підходи по 10 раз. Під вагою свого тіла ти не тільки розтягнеш м’язи спини і збільшиш відстань між хребцями, а й укріпиш прес.

Виконуй ці вправи при поперековій грижі хребта постійно, тоді м’язи візьмуть на себе навантаження і правильно її розподілять по спині. Відстань між хребцями збільшиться, хребет вирівняється, тиск грижі на нерви пропаде.

«Міжхребетні диски — це жива матерія. Необхідно, щоб в них відбувався правильний обмін речовин. Для цього потрібно, щоб навантаження на весь хребет розподілялося рівномірно. М’язи спини необхідно зміцнювати щодня. Я пропоную приділяти цим простим вправам 20-30 хвилин в день» , — радить Шаміль.

Почни робити таку гімнастику, і вже через тиждень біль повністю пройде, а через 2 місяці ти станеш здоровою людиною. Намагайся сидіти правильно, не сутулься, займися позбавленням від зайвої ваги.

Рекомендуємо жінкам цей комплекс вправ для полегшення стану під час гормональної перебудови при клімаксі.

Захотілося спробувати ці вправи? Повір, вони не тільки приємні, але і зціляють спину. Твій організм запрацює як годинник! Тисни «Поділитися на Facebook», якщо хочеш, щоб і твої друзі дізналися, як вилікувати хребет самостійно.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Натуральний кальцій для усунення болю в суглобах, проблем з щитоподібною залозою і очищення крові