Вправи на розтяжку, які швидко позбавлять від болю в спині

Безперервне сидіння на робочому місці підриває наше здоров’я. Офісні службовці не з чуток знають про постійні болі в спині і шиї. Підвищується ризик хронічних захворювань. Ми підготували для вас комплекс вправ, які зміцнять м’язи спини і позбавлять від болю.

Ці вправи можна робити вдома або в офісі. Вам не потрібен спортивний зал, місцем для занять може служити будь-яка плоска і тверда поверхня — підлога або стіл. Тривалість занять всього хвилина для кожної вправи. Практикувати краще кожен день.

Вправи на розтяжку, які швидко позбавлять від болю в спині

1. Зміцнення і розтягнення хребта

Вправа працює з м’язами живота і спини, зміцнює і розтягує хребет. Під час вправи, ви відчуєте невеликий тиск в нижню частину спини.

Вправа 1

Повільно нахиліть обидва коліна в бік, повернувши голову на протилежну сторону. Плечі залишаються нерухомими і притиснуті до підлоги. Залишайтеся в цьому положенні протягом 10 секунд, потім повторіть його в протилежному напрямку.

Повторіть чотири рази.

Вправа 2

У вихідному положенні випряміть праву ногу і зігніть ліве коліно. Приставте ногу до коліна розтягнутої ноги. Нахиліть зігнуте коліно в одну, а потім на іншу сторону і голову поверніть у протилежний бік, плечі залишаються нерухомі.

Повторіть 20 разів.

Вправа 3

Повільно по черзі згинайте коліна і повертайте голову в одну, а потім в іншу сторону.

Повторюйте 10 разів без перерви.

2. Посилення грудної частини хребта

Вправа впливає на м’язи живота і середню частину спини. Якщо ви тренуєтеся правильно, ви відчуєте невеликий тиск в нижню частину спини.

Вправа 1

«Кішка»

Дихайте глибоко і вільно. Не змінюючи основну позицію, прогніть спину і залишайтеся в цьому положенні на 15-30 секунд. Потім округліть спину і опустіть голову. М’язи пресу в цьому положенні напружені, а спина розтягується. Залишайтеся в цьому положенні протягом 15-30 секунд.

ЧИТАЙТЕ:  Здоров'я: 20 помилок, які варто перестати здійснювати до 40 років

Повторіть кожну позицію двічі.

Вправа 2

Від початкового положення «спини кішки» потягніть коліно на себе, намагаючись дістати до чола. Потім витягніть ногу так, щоб вона була паралельна підлозі. Поверніться у вихідне положення.

Повторіть повільно 10 разів.

3. Зміцнення поперекового відділу хребта

Вправа впливає на зміцнення м’язів живота. Якщо ви тренуєтеся правильно, ви відчуєте легке напруження в зоні живота.

Вправа 1

Повторіть 10 разів повільними темпами.

Вправа 2

Прийміть вихідне положення і зробіть вдих. Підтягніть коліно до ліктя, лікоть залишиться на підлозі. Потім вирівняйте коліно. Вправа нагадує їзду на велосипеді, без кругового руху.

Повільно повторіть 10 разів

Здорова спина і хребет — запорука здоров’я всього тіла. Бережіть себе і своє здоров’я.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ