Все, що тобі необхідно знати про показники крові: збережи обов’язково

Аналіз крові — це найважливіший і достовірний аналіз для визначення будь-яких захворювань нашого організму. Кров людини складається із сотні компонентів і для кожного з них є граничні показники. І саме загальний аналіз крові дозволяє побачити і оцінити, чи в нормі вони.

Результати загального аналізу крові дозволяють лікарю побачити повну картину і швидко зробити певні висновки.

Сьогодні ми розповімо тобі про найважливіші показники крові і про їх норми для здорової людини.

Загальні показники крові

Гемоглобін

Гемоглобін — один з найважливіших компонентів еритроцитів (червоних кров’яних тілець), функція якого полягає в транспортуванні кисню і виведення з організму вуглекислого газу. Знижений гемоглобін може бути ознакою анемії, яка розвивається, внутрішніх кровотеч або ураження внутрішніх органів. Також причиною низького показника гемоглобіну може служити погане харчування і виснажливі дієти. А ось підвищений гемоглобін спостерігається при хворобах крові і серцевої недостатності. Норма гемоглобіну — 130-160 г / л для чоловіків і 120-140 г / л для жінок.

Еритроцити

Червоні кров’яні клітини, які містять гемоглобін. Зміна їх кількості не завжди свідчить про хвороби. Наприклад, підвищена кількість зустрічається у здорових людей, які знаходяться на великій висоті в горах, а знижений буває під час менструації у жінок.

Надлишок еритроцитів свідчить також про хвороби серця і легенів, а нестача — про анемію або хронічні запальні процеси.

Нормальні значення: у чоловіків — (4,0-5,1) х 10 в 12-го ступеня / л, у жінок — (3,7-4,7) х 10 в 12-го ступеня / л.

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ)

За цим показником спостерігають перебіг хвороби, адже зазвичай він збільшується на 2-у добу захворювання і досягає свого піку, коли людина починає одужувати. Підвищення показників говорить про інфекції та запалення, також буває при травмах або операціях, після пологів і під час вагітності. Норма для чоловіків — 2-10 мм / год, для жінок — 2-15 мм / год.

Лейкоцити

Білі кров’яні тільця — захисники нашого організму від шкідливих зовнішніх впливів. Відповідно підвищений рівень лейкоцитів говорить про запалення або інфекції. Іноді зміна їх рівня спостерігається не від хвороб, а від стресу або фізичного напруження. А ось нестача лейкоцитів говорить про вірусні інфекції.

Норма може змінюватися в залежності від віку та статі, але в цілому нормальним показником для всіх вважається (4,0-9,0) х 10 в 9-го ступеня / л.

Лімфоцити

Головні будівельники нашої імунної системи. Якщо їх концентрація перевищує норму, то найчастіше це свідчить про інфекційні захворювання, а низький рівень лімфоцитів говорить про ниркову недостатність або хронічні захворювання.

Норма вмісту в крові дорослої людини — (1,2-3) х 10 в 9-го ступеня / л.

Тромбоцити

Це клітини, які відповідають за згортання крові. Якщо їх кількість перевищує норму, то це може говорити про туберкульоз, коліт або цироз печінки. Хоча підвищення рівня тромбоцитів буває після операцій, що є нормальною реакцією організму.

Низький вміст тромбоцитів може бути наслідком отруєння алкоголем або важкими металами, а також захворювань печінки і селезінки. Зміни рівня тромбоцитів також сприяє цілий ряд ліків.

Нормальна кількість — (180-320) х 10 в 9-го ступеня / л.

Глюкоза

Один з найважливіших показників крові, адже саме підвищений вміст глюкози в крові — ознака такого захворювання, як цукровий діабет. А ось зниження глюкози може свідчити про погане харчування або гормональні захворювання. Кров на глюкозу рекомендують здавати хоча б раз на два роки.

Норма глюкози — 3,5-6,5 ммоль / літр.

Загальний білок

Цей показник часто знижується після строгих дієт, погіршення роботи нирок і печінки. Норма — 60-80 г / л.

Білірубін

Загальний білірубін — це індикатор роботи нашої печінки. Підвищення цього показника говорить про розвиток гепатиту або жовчнокам’яної хвороби. У нормі він повинен бути не вище 20,5 ммоль / літр.

Як бачиш, завдяки загальному аналізу крові можна дізнатися практично про всі захворювання і порушення в організмі. Якщо ти отримуєш нормальні результати аналізів, то в організмі все в порядку. Але навіть якщо результати вище або нижче норми — панікувати не варто.

Не потрібно самому ставити собі діагноз і призначати лікування, перш за все потрібно проконсультуватися з лікарем, адже показники можуть залежати від безлічі факторів. Бережи себе і своє здоров’я!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: