Як доглядати за «грошовим деревом», щоб воно стрімко розросталося

Заміокулькас — новачок в наших будинках. І ми йому раді: гарний глянцевий лист, великий масштаб і нескладний догляд. Народ навіть красиву назву придумав — «грошове дерево». Не впевнені, що рослина притягує гроші. У будь-якому випадку це не єдиний привід піклуватися про нього більш ретельно.

Дім заміокулькаса — тропічні ліси Африки. Йому подобається в квартирах і офісах, тому що повітря через опалення майже як в пустелі — сухе-сухе.

І грунт теж повинен нагадувати рідну. Так, господині роблять помилку, коли пересаджують заміокулькас в багату гумусом суміш. На жаль, у важкому грунті рослина поступово вмирає, бо до коріння не надходить кисень.

Ідеальний варіант — субстрат, в який входять пісок, перліт і керамзит. Тобто піщано-кам’янистий ґрунт. У магазині такий продається і призначений для кактусів і сукуленти (яким заміокулькас і є). Подбайте і про дренажі на ¼ горщика, щоб віддалялася зайва волога.

Розмножувати рослину просто: потрібно відокремити сегмент бульби з частиною листя. Можна проростити і листок. Тільки вибирайте «вгодовані» варіанти. Бульбу не варто сильно поглиблювати. Вона повинна трохи виднітися на поверхні.

Всі частини заміокулькаса ніби пристосовані до виживання. Велика підземна бульба і велике листя, покрите воском, зберігають воду. Так, з поливом притримуйте себе. Сухі грунтові умови — це те, що треба. Влітку можна поливати раз в два тижні, а взимку — раз на місяць. Орієнтуйтеся станом верхнього шару грунту. Десь на дві-три фаланги він повинен бути сухим.

Важливо. Про здоров’я рослини говорять саме листя. Якщо вони хоча б трохи в’януть, ви заливаєте. Зменшіть дози води, тому що згниють коріння і бульба, а це неминуча загибель.

Грошовому дереву сподобається і на сонці, і в затемненні. А в плані температур він взагалі не вибагливий: від + 12 ° С взимку до + 30 ° С і вище влітку.

Якщо говорити про підгодівлі, то краще їх зовсім не робити, ніж перегодовувати. Рослині точно припадуть до смаку добрива для кактусів і сукулентів. Їх можна давати з лютого по вересень, але не частіше ніж один раз на місяць. Восени і взимку, коли настає період спокою, вони ні до чого.

Заміокулькас зростає повільно. Але при правильному догляді витягується до 1 метра. Квітами рослина теж радує, але не всіх, а тільки дбайливих господарів.

А у вас росте вдома заміокулькас? Сфотографуйте його і викладіть в коментарях. Подивимося, у кого найкрасивіший!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ