Як перевірити своє здоров’я без витрат на огляди у лікарів

Повний медичний огляд людина повинна проходити кожні два роки. Однак більшість тих чинників, які оцінюють лікарі, можна перевірити не виходячи з дому самостійно. Варто лише запам’ятати деякі нюанси і володіти внутрішнім чуттям, щоб зрозуміти, що зі здоров’ям щось не так. Однак запам’ятайте: в разі, якщо ви помітили будь-яку дивину, не займайтеся самолікуванням, а зверніться за кваліфікованою медичною допомогою.

Шкіра
Шкіра є найбільшим органом на нашому тілі і має свою «мова», і її дуже легко можна навчитися розуміти. Для огляду виберіть світлу кімнату і сонячним днем огляньте свою шкіру в дзеркалі. У разі, якщо на покриві є плями, це може бути ознакою порушення гормонального балансу, який здатний привести жінок до розвитку кісти яєчників.

Сліпі прищі, що не розкриваються, зазвичай означають погане харчування або неправильно підібрану косметику. Для того, щоб виключити можливі харчові чинники, проконсультуйтеся з лікарем.

Перевіряючи родимки поставтеся до цього процесу відповідально. Зверніть увагу на ті родимки, які раптово почали збільшуватися, потемніли або стали іноді кровоточити. Якщо таке спостерігається, зверніться до онколога або дерматолога для виключення раку шкіри.

Очі
Наші очі можна назвати не тільки дзеркалом душі, а й дзеркалом здоров’я. Навіть найменша зміна в кольорі очей здатна розповісти про стан здоров’я людини. Відтягніть нижню повіку і огляньте очі. У разі, якщо склери занадто бліді, це може вказувати на брак заліза в організмі. Інші симптоми, які підтверджують анемію — втома, задишка, головний біль і запаморочення.

Уважно огляньте білки і переконайтеся, що вони дійсно білі. У разі, якщо у них виражений жовтий відтінок, це може означати захворювання печінки. Будь-які подряпини, плями або сльозоточивість очей є причиною візиту до лікаря в терміновому порядку.

Рот
Якщо ви не відчуваєте біль в горлі, але бачите пробки в мигдалинах, не хвилюйтеся. Хоча подібні запалення і є «місцем проживання» бактерій, такі пробки можуть розсмоктатися самостійно.

А ось світлі плями на внутрішній стороні щік і язика — явна ознака схильності раку ротової порожнини. Якщо ви курець або випиваєте, варто з особливою увагою поставитися до цього симптому.

Неприємний запах з рота може також бути ознакою великої кількості хвороб. Якщо запах не має відношення до недавно спожитої їжі, можливо, це пробки в мигдалинах. А якщо запах змінюється протягом дня, але видимих ​​ознак запалення немає, це може бути захворювання ясен.

Нігті
Будь-яке відхилення нігтів на руках або ногах від норми здатне підказати про проблеми зі здоров’ям. Бліді нігті нерідко вказують на анемію. Спробуйте натиснути на ніготь і відпустити його. Якщо він не повертається до світло-рожевого кольору відразу, це означає дефіцит заліза.

Жовті нігті є ознакою грибкової інфекції, але також можуть вказувати на наявність проблем з щитоподібною залозою або на підвищений рівень цукру в крові. Нігті з хвилястими нерівностями говорять про початок запального артриту або псоріазу. Будь-які темні плями або лінії на нігтях можуть бути ознакою раку шкіри.

Ступні
І хоча це останнє місце, яке ми помічаємо під час перевірки свого здоров’я, не варто забувати про ноги. Якщо вас постійно супроводжує біль в ступнях, навіть після сну або відпочинку, це може бути ознакою артриту або плантарного фасциїту.

У разі, якщо ваші ноги постійно холодні або часто німіють — у вас недостатній кровотік в наслідок ослаблення імунітету.

Серце
Регулярно відстежуючи свій серцевий ритм можна з легкістю помітити початок проблем з життєво-важливою частиною нашого організму. Порахуйте, скільки ударів робить ваше серце в хвилину. У разі, якщо у вас нерегулярний серцевий ритм або він виходить за межі норми (60-100 ударів в хвилину), зверніться до лікаря. Запам’ятайте, що слабке серце здатне викликати багато проблем зі здоров’ям.

Рефлекси
Згадайте, як проходячи медогляд, лікар постукує по вашому коліну молоточком, перевіряючи рефлекси. Якщо коліно відразу смикається у відповідь на таку дію, то це хороший знак. Перевірте подібним способом свої нервові закінчення. Для досягнення найкращих результатів попросіть провести цей тест когось із близьких.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Доктор Комаровський пояснив, чому не можна "лікувати" кашель "ліками" з телевізора