Як сьогодні живуть сіамські дівчата-близнюки, розділені 30 років тому

Однояйцевих близнюків, які в результаті неправильного розподілу яйцеклітини мають загальні частини тіла або внутрішні органи, називають сіамськими близнюками. Імовірність появи на світ дітей з такою патологією становить всього один випадок на 200 тисяч нормальних пологів.

Майже половина «сіамців» народжуються мертвими, а більшість з живих приречені до кінця своїх днів терпіти фізичні і моральні муки, проживаючи «одне життя на двох». І тільки в дуже рідкісних випадках лікарям вдається розділити сіамських близнюків.

Ось історія Вілії і Віталії Тамулявічуте, які з’явилися на світ в 1987 році зі зрослими головами. Але, завдяки видатному нейрохірургу академіку РАН Олександру Миколайовичу Коновалову, дівчатка отримали право на самостійне життя. Недарма унікальна операція, яку провів А.Н. Коновалов в 1989 році була вписана в Книгу рекордів Гіннеса.

Страшна новина

Дайва Тамулявічуте, мешканка невеликого литовського містечка Алітус, легко переносила вагітність. Тому лікарі не бачили потреби направляти її в Вільнюс на УЗД. Адже тоді, в 80-х роках минулого століття, ці апарати були далеко не в кожній лікарні.

Однак під час пологів стало зрозуміло, що у Дайви не одна дитина, а двоє. Тому лікарі прийняли рішення робити молодій матусі кесарів розтин.

Коли двійнят витягли на світ — і акушери, і медсестри були в шоці. У новонароджених дівчаток були не тільки туго переплетені тільця, але і зрощені голови.

Коли Дайва прокинулася від наркозу, вона побачила біля свого ліжка двох лікарів. Перш за все вони вкололи жінці заспокійливих ліків. А потім повідомили страшну новину. У неї народилися дівчатка — краніопаги. До слова, це найважчий різновид сіамських близнюків.

Два роки суцільного кошмару

Вілія і Віталія (такі імена дали своїм донькам Дайва і її чоловік Бронюс) з’явилися на світ зовсім малесенькими — всього 3,6 кг на двох. Тому перші 4 місяці вони провели в лікарні. І тільки коли стало ясно, що життю крихіток вже ніщо не загрожує, їх виписали додому.

На подив дівчатка росли дуже рухливими й активними. І вели себе зовсім як звичайні діти. Якби не їх головки, які складали єдине ціле. Це було не життя, а суцільна мука. І всі розуміли, що далі буде тільки гірше.

Два довгих роки Дайва кожен день проводила в сльозах і все питала себе: «За що? Чому це сталося з нами?»

А Бронюс як міг заспокоював дружину і шукав лікаря, який зміг би розділити дівчаток.

Операція довжиною в цілу добу

Першим, хто подав нещасним батькам краплю надії, був доктор Вайсіс з Вільнюса. Після обстеження Вілії і Віталії, він сказав, що є тільки один лікар, який зможе їм допомогти. Це його вчитель професор Коновалов.

Але і Олександр Миколайович теж не відразу зважився на операцію. Адже найскладніше в тому, що дівчатка зрослися не тільки верхівкою і чолом. Вони зрослися мозком. І його потрібно було розділити так, щоб і у одної, і в іншої дитини збереглися всі функції.

Операція з розділення сестер Тамулявічуте тривала майже добу. А потім почалися довгі місяці реабілітації Вілії і Віталії. Всього дівчатка перенесли понад 20 операцій по відновленню черепної коробки і пластики обличчя.

І тільки через рік стало ясно, що кожна з маляток живе своїм повноцінним життям. І буде жити!

Доросле життя сестричок

У липні цього року Вілія і Віталія відсвяткували свій 31-й день народження. Після закінчення інституту вони живуть у Вільнюсі в квартирі, яку подарували їм мама і тато.

Вілія за освітою вчитель історії, а Віталія — ​​мистецтвознавець. Тільки ось працюють дівчата трохи не за фахом — торгують книгами. Правда, в різних магазинах.

«Ми хоч і сіамські близнючки, але дуже різні. У кожної з нас свої інтереси, свої друзі. Навіть якщо ми їдемо разом відпочивати, то селимося в різних номерах. І, до речі, ніколи не носимо однаковий одяг»- розповідають сестрички.

На питання про заміжжя Вілія і Віталія відповідають, що поки вони ще в пошуку. До сих пір для них ідеалом чоловіка й сім’янина є тато. А знайти такого серед сучасних чоловіків зовсім непросто.

Але дівчата не впадають у відчай. «Наша бабуся вийшла заміж в 35 років і народила трьох дітей. Так що у нас ще все попереду»- посміхаються Вілія і Віталія Тамулявічуте.

Давайте ж побажаємо їм щастя!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Пугачова витрачає шалені суми на покупку нижньої білизни, щоб зачарувати молодого чоловіка