Як зробити маленьку кухню зручнішою: 30 ідей

Ви вважаєте свою кухню незручною тільки тому, що вона маленька? Ми вам доведемо, що для комфорту і затишку розмір не має значення.

Яка господиня не мріє про велику простору кухню! Однак пощастило не всім. Чи варто через це засмучуватися? Давайте спробуємо перетворити вашу кухню так, щоб вона завжди вас радувала.

Як би вам не сподобався в магазині кухонний гарнітур, він не для вас, якщо має великі розміри. На маленькій кухні повинні бути тільки компактні меблі.

Сучасні ідеї дизайну рухають промисловість вперед, і сьогодні існує безліч варіантів кухонних меблів навіть для дуже маленької кухні. Зверніть увагу, накладення однієї поверхні на іншу дозволяє користуватися обома. При цьому економиться простір кухні.

Відокремте безпосередньо місце приготування їжі аркою, і в невеликому приміщенні ви отримаєте ще й їдальню.

Зону кухні від їдальні можна відокремити і без стін. Такий гарнітур, по суті, є кухонним острівцем з усіма необхідними пристосуваннями.

На маленькій кухні меблі повинні бути не тільки компактними, але і функціональними. Тоді не доведеться захаращувати простір зайвими предметами, які легко прибираються в шафи.

У крихітному приміщенні жоден сантиметр не повинен пропасти даремно. Місце біля підвіконня можна легко перетворити в обідню зону.

При бажанні підвіконня може стати робочою поверхнею. До речі, це дуже зручно в плані огляду красивих околиць.

Не прагніть втиснути в невеликий простір кухонний куточок — не для кожної кухні це підходить. Найчастіше він займає набагато більше місця, ніж невеликий стіл зі стільцями.

Максимально задійте зону підходу до кухні. Вона може прийняти на себе частину кухонного начиння і тим самим розвантажити основний простір.

Барна стійка на маленькій кухні — це не надмірність, а додаткова робоча поверхня, а при необхідності — обідня зона.

ЧИТАЙТЕ:  Актор Костя Хабенський про безвихідь

Якщо з місцем все ж проблеми, скористайтеся ось таким незвичайним столом. Виглядає нестандартно, практично не займає площу, і користуватися ним дуже зручно.

Сьогоднішню кухню без побутової техніки уявити неможливо. Для вас головне, щоб різні прилади займали мінімум місця. Кращий вихід — вбудована техніка.

Навіть якщо з вбудованою технікою не виходить, постарайтеся, щоб робочі поверхні залишалися вільними. Наприклад, мікрохвильовку можна підвісити або знайти їй місце вже в готовій шафі.

Найчастіше робоча поверхня кухні захаращується всілякими пристосуваннями, без яких не обходиться жодна господиня. Сьогодні від цієї напасті виручають рейлінги — системи, що дозволяють розставляти конструкції з баночками для спецій, вішати рушники, розміщувати будь-яке кухонне начиння.

Незамінні на маленькій площі висувні столи. Вони ніколи не заважають і ними можна скористатися в будь-який момент.

Постарайтеся, щоб ваші меблі були забезпечені подібними системами зберігання. Зручно, компактно, не на виду, завжди під рукою.

Такі універсальні шафи для зберігання всіляких кухонних предметів просто незамінні на кухні з обмеженою площею.

Тій же меті служать висувні системи в сучасних кухонних гарнітурах.

Організатор для сипучих продуктів — новий сучасний гаджет для кухні. Його належно оцінить будь-яка господиня, а власниця тісної кухні особливо.

Останній писк кухонної моди — висувна обробна дошка з отвором і ємністю для сміття під нею. Жінки в захваті!

Немає новомодних гаджетів? Постарайтеся, щоб навіть дверцята шаф на вашій кухні несли функціональне навантаження.

Не бійтеся в маленькій кухні винести щось на огляд. При правильній організації простору кухонні предмети не будуть псувати загальний вигляд, а скоріше доповнять його.

Але якщо ви віддаєте перевагу, щоб на вашій кухні ніщо зайве не псувало зовнішній вигляд, скористайтеся зручними шафами, де знайдеться місце абсолютно для всього.

ЧИТАЙТЕ:  Андре Моруа: справжнє зло в старості і це не слабкість тіла

Далеко не кожна власниця кухні змириться з тим, що на її територію хтось буде робити періодичні спроби вторгнутися. Якщо ви в числі таких господинь, відокремте робочу зону від основної кухні. Ваші домочадці швидше зрозуміють, що на вашій частині вони не завжди бажані гості.

Один з найсумніших варіантів — це коли площа кухні навіть надії не залишає на те, щоб спробувати вмістити туди ще й обідню зону. У такому випадку спробуйте хоча б саму кухню зробити максимально функціональною і зручною.

Якщо у вас невелика сім’я, немає ніякої необхідності купувати повноцінну плиту для приготування їжі. Маленької двоконфорки цілком буде достатньо.

Ваша кухня буде здаватися вам набагато просторішою, якщо меблі в ній будуть мати глянсову поверхню. Це завжди візуально розширює простір.

Світловідбиваючі поверхні роблять кухню світлішою, візуально більшою і затишнішою.

Оформіть вхід в кухню незвично, і її розмір відійде на другий план.

Постарайтеся так організувати простір, щоб все у вас було на відстані витягнутої руки. Це безсумнівна зручність.

Зручна маленька кухня — зовсім не міф. У неї маса переваг. Досвідчені господині цінують їх гідно.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ