Який тип раку шкіри найнебезпечніший і як його вчасно розпізнати

Новоутворення шкірних покривів класифікуються відповідно до типу клітин, які вони вражають. Залежно від цього виділяють 3 типи раку шкіри:

  • плоскоклітинний рак;
  • базальноклітинний рак;
  • меланома.

Плоскоклітинний рак зазвичай розвивається на тих ділянках тіла, які найбільше схильні до дії сонячного випромінювання: голова, шия, руки, плечі. Цей різновид пухлини дуже рідко дає метастази.

Базальноклітинний рак розвивається з клітин базального шару епідермісу. Він також частіше вражає ділянку голови та шиї. Базальноклітинний рак може бути помічений на ранній стадії розвитку, в цьому випадку проводиться хірургічне лікування.

Меланома розвивається з меланоцитів — клітин, що виробляють пігмент меланін, який обумовлює колір нашої шкіри. Таке новоутворення може вражати практично будь-яку ділянку нашого тіла, включаючи шкірні покриви пальців ніг. Меланома зустрічається досить рідко (1% від загального числа всіх злоякісних пухлин), однак вона вкрай швидко дає метастази і нерідко призводить до смертельного результату.

Як поширюється меланома?

Меланома часто має зовнішній вигляд родимки. Однак вона відрізняється нерівними краями і неоднаковим кольором різних частин родимки. Також меланома схильна до збільшення в розмірах.

Якщо меланома не поширилася за межі шкірних покривів, її можна видалити хірургічним шляхом.

Однак при відсутності своєчасної діагностики пухлина досягає лімфатичних і кровоносних судин, через які меланома поширюється в різні органи (легені, печінка, головний мозок).

Як знизити ризик розвитку пухлини?

На жаль, повністю убезпечити себе неможливо. Проте є способи, які допоможуть зменшити ймовірність виникнення новоутворень шкірних покривів.

Для того, щоб захистити себе, дотримуйтеся наведених нижче пунктів:

  • регулярно наносьте сонцезахисний крем на всі відкриті ділянки тіла, включаючи шкіру обличчя;
  • намагайтеся уникати сонячного випромінювання в періоди найбільшої активності сонця (з 10:00 до 16:00);
  • утримайтеся від відвідування солярію;
  • регулярно оглядайте свої шкірні покриви на предмет появи незвичайних родимок, негайно зверніться до лікаря при їх виявленні.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ