Якщо ваше тіло перевантажене від стресу, воно подасть вам ці 8 сигналів

Батько всіх запальних процесів.

Як би ми не намагалися зробити своє життя вдома і на роботі безхмарним і передбачуваним, це не позбавляє нас від стресів. Короткострокові переживання — це нормально, але якщо стрес стає хронічним, то відбивається на стані організму. З’являються ознаки, що вказують на те, що ваше тіло страждає від стресу.

Подолання негараздів робить людей сильнішими, але при цьому шкодить їх здоров’ю. Дуже важливо прислухатися, коли організм говорить вам, що щось не так.

1. Коливання ваги.

У стресових ситуаціях досить складно керувати своєю вагою. Навіть здорове харчування і фізичні вправи можуть не впоратися. Якщо ви переживаєте травматичну ситуацію, ваш організм збільшує виробництво кортизолу.

Цей гормон стабілізує жири і вуглеводи. Він також підтримує рівень цукру в крові. Якщо кортизолу виробляється занадто багато, ви більше їсте і робите менше тестостерону. Це означає, що організм спалює менше калорій, і ви набираєте вагу.

2. Проблеми зі шкірою.

Акне, псоріаз та інші захворювання шкіри можуть бути викликані надмірним стресом. Було проведено наукове дослідження, яке довело, що існує чіткий зв’язок між стресом і проблемами зі шкірою.

3. Часті застуди.

Стрес змушує організм виробляти надто багато кортизолу. В результаті хронічний стрес призводить до того, що імунна система стає чутливою до кортизолу. Тому людина частіше хворіє.

4. Розлад шлунку.

Дослідження свідчать, що хронічний стрес може негативно позначитися на шлунково-кишковому тракті. Причина цього полягає в тому, що стрес змушує м’язи втомлюватися і стискати органи. Ліки можуть допомогти зменшити біль, але щоб повністю позбутися від неї, вам потрібно з’ясувати, що викликає занепокоєння. 

5. Неможливість зосередитися.

Щоб зосередитися на повсякденних завданнях, ваш розум повинен бути чистим від негативу. Стрес призведе до того, що ви втратите контроль над завданнями, тому що зосереджені тільки на своїх проблемах.

Постарайтеся впоратися зі стресом перед певними діями. Наприклад, дайте собі час, щоб відкинути сімейні проблеми перед роботою, і робітники — після роботи.

6. Випадання волосся.

Дослідження показують, що хронічний стрес може привести до випадання волосся, і це не міф. Це пов’язано з тим, що стрес викликає Telogen Effluvium, або змушує коріння волосся переходити в стан спокою. Однак не намагайтеся робити передчасні висновки. Випадання волосся також може бути генетичним.

7. Постійні головні болі.

Головна біль може бути викликана безліччю різних речей. Ви можете неправильно спати, ви можете страждати від остеохондрозу, або може бути занадто високим або низьким ваш кров’яний тиск. Головні болі також можуть бути викликані хронічним стресом. Це пов’язано з тим, що в ділянці голови та шиї відбуваються м’язові скорочення. 

8. Проблеми зі сном.

Це один з найбільш чітких ознак того, що ваше тіло застресоване. Стрес може викликати безсоння. Таблетки можуть тимчасово вирішити проблему, але правильніше буде — позбутися від стресу.

Не ігноруйте ці ознаки, і для початку спробуйте відпочити.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Маленька хитрість: щоб квіти в будинку цвіли пишно і довго