Ярлики успішності і НЕ успішності

Мене дратує. 
Зараз полетять помідори. Червоні. Але я скажу. 
Мене бісить це тотальне розділення людей на діяльних і бездіяльних. Ці нескінченні ярлики успішності і не успішності. Ці заклики про жопу і диван. Мене дратують! Історії про успішних людей, які наперекір бурям і стріл йшли, повзли, лежали в сторону цілі. Перемогли, обтрусилися і знову побігли. Не вірю.
Ці «мотивуючі» розповіді з дуже виборчою розповіддю — висвітлити, що потрібно промовчати про те, що не в тему. Це завжди напівправдиві історії. Ось прекрасна історія про Коко, наприклад. Виросла в монастирі, велика розумниця, не сиділа і не очікувала, а боролася і дивіться що вийшло. А в інтерв’ю про себе Коко говорить: «Легенда живе довше, ніж правдива історія; реальність така дрібна, і люди завжди будуть віддавати перевагу її прекрасному паразиту, ім’я якому — уява».
Я психолог і бачу багато талановитих, розумних, цікавих людей. Вони пишуть вірші, вишивають картини, малюють портрети, роблять приголомшливі фотографії, печуть торти, захоплюються садівництвом. Але не будують кар’єр. По-перше, вони не хочуть. Але навіть собі не можуть в цьому зізнатися. Це стидно. А повинно бути стадно. Тому, що в світі змагань, порівнянь і призів, твій талант, і ти цілком оцінюються за рівнем доходу. Решта не береться до уваги.
По-друге. У людей різний емоційний старт. Не матеріальний, а емоційний. Різний і закладений не тільки в дитинстві. Різний баланс енегрії, яка прибула \ вибула. І різний емоційний «залишок» Ті, хто дійсно може вставати і робити давно вже встали і роблять. У них опор більше ніж біль. Внутрішніх або зовнішніх. І обставин і людей, які опинилися поруч. Це не применшує їх заслуг. Але пояснює. І розвінчує міфи про Мюнхаузена.
Бісить навішування ярликів і відповідальності на людей позбавлених внутрішнього ресурсу. Людей енергію яких, жеруть психологічні захисти, що виснажують відносини, нескінченний стрес, як правило, навіть не усвідомлюється. Люди з посттравматичним синдромом, про який вони знати не знають, але живуть з почуттям провини і сорому, за свою якусь там нереалізованість, по якій їх міряють діяльні антилопи. 
Мене дратують міркування про силу волі. Немає ніякої сили волі. І ліні ніякої немає. Воля зростає на внутрішніх емоційних ресурсах. І тільки так. Або на шкоду їм. 
Мене дратують знайки, умільці, разом з їхніми гаслами.
«А ось я взяла себе в руки!» Сідайте п’ять. Значить, в руках була сила. «Я стала працювати з психологом» Прекрасно, значить були на нього гроші і інформація де знайти професіонала, а не папугу. «Мені попалася стаття, і я змінила своє життя» Вам пощастило, зерно впало в підготовлений грунт. Я можу наводити нескінченні приклади. Тому, що немає, не існує, розумієте, ніяких шаблонних критеріїв для людей. І натяки на лінь, неспроможність, дурість і безталання мене дратують. Це моральні ярлики, які заганяють людей в пастки сорому і провини. З яких вибиратися ще складніше. 
І мені, мабуть, треба зупинитися, бо гнів мій нескінченний. Але як же мене ось це ось все дратує!

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Ексклюзив! Дмитро Нагієв не може приховувати свою сім'ю і тепер шанувальники дивуються - що ж далі?