Запахи з жіночої інтимної зони: причини виникнення та лікування

Чи помічали ви, що жіноча інтимна зона має специфічний запах? Все наше тіло, включаючи геніталії, виробляє певні запахи. Найчастіше приводів для занепокоєння немає, проте є ситуації, які повинні вас насторожити.

Існує кілька факторів, що визначають запах жіночої інтимної зони. Давайте розглянемо деякі з них.

1. Їжа

Чи чули ви коли-небудь фразу «Ми є те, що ми їмо»? Вона існує не просто так. Можна сказати, що ця фраза пояснює процес переробки їжі та виділення продуктів метаболізму. Є їжа, яка викликає сильні запахи (перець, часник, цибуля, броколі). Цитрусові продукти, навпаки, сприяють виникненню солодкого запаху.

2. Гормональні зміни

Передовуляційний і овуляційний періоди викликають порушення гормонального балансу у жінок. Цей стан відбивається на запаху виділень. Під час менопаузи геніталії стають джерелом незвичайного запаху, оскільки знижується рівень естрогенів.

3. Піт

Жіноча інтимна зона не звільнена від секреції поту. Тут знаходяться апокрінові потові залози, які виділяють рідину, що містить бактерії. Саме мікроорганізми і стають джерелом неприємного запаху.

4. Інфекції

У разі інфекції запах значно зміниться. Найбільш уразлива група — жінки дітородного віку.

Дженніфер Уайлдер, експерт по жіночому здоров’ю, говорить про те, що ми можемо ідентифікувати не менше 5 різних запахів в жіночій інтимній зоні.

1. Рибний

Рибний запах може свідчити про наявність інфекції. Найчастіше цей симптом супроводжується рясними виділеннями, свербінням і болем під час сечовипускання.

2. Запах вапна

Вживання деяких продуктів може стати причиною виникнення цього запаху. Він свідчить не про інфекції, а про зміну рівня pH.

3. Дріжджовий

Причина цього запаху — грибкова інфекція. Цей стан досить просто лікується протигрибковою терапією.

4. Металевий

Під час менструального циклу запах крові змішується з запахом інтимної зони, це призводить до виникнення металевого аромату.

5. Солодкий

Цитрусові фрукти (апельсини, ананас, грейпфрут) є причиною появи солодкого запаху.

ЧИТАЙТЕ:  Гімнастика, яка здатна покращувати венозний кровообіг: навіщо потрібно стукати п'ятами по підлозі

Як уникнути неприємного запаху?

1. Дбайте про інтимну гігієну

Вкрай важливо дотримуватися правил особистої гігієни, оскільки чистота гарантує видалення мертвих клітин шкіри, поту та інших забруднень. Не варто використовувати запашне мило і мило для тіла, так як це може змінити натуральний pH інтимної зони.

2. Використовуйте дезодоранти тільки для зовнішнього застосування

Неправильне використання дезодорантів і парфумів може порушити натуральний показник кислотності інтимної зони, що призведе до серйозних наслідків.

3. Регулярно міняйте нижню білизну

Дуже корисно використовувати чисту бавовняну нижню білизну. Це дихаючий матеріал, який допомагає боротися з потом.

4. Використовуйте очисні засоби для стабілізації рівня pH

Існують певні засоби, які відновлюють натуральний pH інтимної зони. Найчастіше вони продаються без рецепту. Якщо запах залишається, зверніться за медичною допомогою.

5. Ванна з яблучним оцтом

Є один ефективний спосіб нормалізації рівня pH інтимної зони. Необхідно налити одну або дві чашки яблучного оцту в ванну з теплою водою.

6. Компрес з харчової соди

Харчова сода — це відмінний інгредієнт для стабілізації рівня pH. Просто додайте півчашки порошку в ванну з теплою водою, після чого можна залазити всередину.

7. Їжте йогурт

Йогурт багатий молочнокислими бактеріями, які борються з інфекціями, що викликають неприємний запах в інтимній зоні. Все, що вам потрібно робити, — щодня вживати дві столові ложки натурального йогурту без цукру. Також він відмінно стабілізує pH.

Як бачите, приховувати потрібно далеко не всі запахи, вироблені організмом, і ви точно не повинні їх соромитися. Деякі запахи абсолютно природні для нашого тіла, а інші можуть бути результатом вживання певних продуктів харчування, гормональних порушень або інфекцій. Знання власного організму гарантує безпеку і настороженість щодо запахів, джерелом яких ми є.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ