Знайомий швець видав секрет, як позбавити взуття і ноги від неприємного запаху

Прийнято вважати, що неприємний запах взуття з’являється через пітливість ніг. Але сам по собі піт не має запаху. Неприємні «аромати» утворюються при вступі поту в реакцію з навколишніми бактеріями. Значно більше до цього ефекту схильне взуття зі штучного матеріалу.

Якщо ситуація вам близька і зрозуміла, впадати у відчай не варто. Ми розповімо, як позбутися неприємного запаху з взуття за допомогою різноманітних способів: це і народні лайфхаки, що коштують копійки, але ефективно діють (всі вони будуть оцінені за п’ятибальною шкалою), і спеціальні готові засоби — мазі та спреї для запобігання пітливості ніг, та інші засоби, доступні для придбання в будь-якому взуттєвому магазині — тобто засоби профілактики. З них і почнемо!

Засоби профілактики

Приносимо вибачення за оприлюднення прописної істини, але позбавлятися від задушливих запахів значно складніше, ніж спробувати запобігти їх появі. Особиста гігієна в цьому ряді стоїть на першому місці. Якщо ви знаєте, що ваші ноги схильні до пітливості і що нас вас чекає тривале тренування або робочий день на ногах, захопіть з собою пару шкарпеток на зміну. І вибирати цей аксесуар краще із бавовняної тканини.

Народні лайфхаки

Перекис водню. Потужний засіб для боротьби з бактеріями, що не має свого запаху.

Потрібно просочити ватний диск і протерти або безпосередньо розприскати всередину взуття. Якщо хльоснули зайвого — витріть серветкою. Залиште на добу. Оцінка методу за 5-бальною шкалою: на 5! Ризики: деякі тканини можуть втратити колір під дією перекису водню.

Харчова сода. Чудовий абсорбент для видалення неприємного запаху з взуття — знайдеться на будь-якій кухні.

Потрібно висипати соду в черевик в тій кількості, щоб вона рівним шаром розподілилася по підошві, стінок і верху взуття. Як і коли прибирати соду з взуття? Простіше простого — пилососом через добу! Оцінка методу за 5-бальною шкалою: на 4! Принцип абсорбування правильний і гарний, але усунути проблему глобально не зможе, залишивши все ж легкий запах. Але якщо ситуація запущена не сильно, метод спрацює.

Суворий метод: спирт. Позбавляти взуття від запаху доведеться в два швидких заходи. На першому етапі протерти внутрішній простір змоченим в спирті ватним диском. На другому — просочений спиртом ватний диск закласти в носок взуття — саме там розташовується розсадник бактерій. Тримайте до повного висихання диску. Якщо випадок складний — повторіть процедуру.

Оцінка методу за 5-бальною шкалою: на 4! Не подумайте, що оцінка обумовлена ​​жалістю до використання спирту таким способом. Об’єктивно — усунення неприємного запаху з взуття повністю не відбудеться, залишковий аромат все ж буде.

Виморожування протягом 12-24 годин. Часто рекомендований метод — при низьких температурах бактерії гинуть, але його мінус в його сезонності. Вихід знаходять в морозильній камері, поміщаючи в неї вичищене взуття, загорнуте в пакет. Виняток: каучукове і лаковане взуття. 

Оцінка методу за 5-бальною шкалою: на 3! Видаляти неприємний запах таким чином можна, тільки якщо він зовсім легкий. Плюс, якщо не зима, то — морозилка, продукти і … взуття? Мало хто зважиться на таке некоректне по відношенню до майбутньої їжі усунення.

Пакетики із зеленим чаєм. Покладіть всередину 2-3 сухих чайних пакета, залиште на добу. Оцінка методу за 5-бальною шкалою: на 2! Незважаючи на часте згадування цього способу, він погано справляється з поставленим перед ним завдання.

Як було вище зазначено, причина неприємного запаху ніг — це піт, що вступає в контакт з бактеріями і мікробами. Висновок простий: превентивні засоби проти пітливості і бактерій. Виходячи із загальної практики, рад фахівців і відгуків в мережі (куди ж без особистого досвіду безлічі людей), можна застосовувати ці засоби, що зарекомендували себе на відмінно. 

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

Загрузка ...