Звідки пішла в маси фраза: «Ніхто нікому нічого не винен»

Це, м’яко кажучи, не так …

Звідки пішла в маси ця улюблена багатьма фраза: «Ніхто нікому нічого не винен»? 
Це огидне твердження. Брехливе за своєю суттю, бо людина — соціальна істота. А вступаючи в стосунки будь-якого роду, ти стаєш винен. Тому що дав надію, пообіцяв, скріпив печаткою або словом. Тому що є совість, врешті-решт.

Ти впустив людину в своє оточення, ти дозволив їй увійти в своє життя і увійшов в його — цим ти взяв на себе зобов’язання. Зобов’язання перед нею і перед собою. З якогось моменту тобі не все одно, що відбувається з людиною — ви в зв’язці. Уявіть себе альпіністом, і як ви кричите своєму напарникові, в зчепленні з вами: «Ей, друг, я завагався, втомився. Від’єдную тебе — я тобі нічого не винен». Повинен, тому що в зв’язці.

Ми винні своїм дітям, тому що вони нас не просили. Ми винні своїм батькам, бо ми їх не просили, але живемо і насолоджуємося життям. Ми винні друзям, тому що це ми їх такими зробили. Ми винні тим, кому сказали: «Люблю», і винні навіть тоді, коли не сказали, але увійшли з людиною в стосунки.

І вільних стосунків не буває. Цей термін для тих, у кого з відповідальністю погано (зараз або взагалі). Саме слово «відносини» передбачає, що ти людину не просто побіжно торкнувся, ти увійшов в тісний контакт, захисна оболонка розтанула — ось за оберіг цієї вразливості ти і відповідаєш.

Якщо ти — моя подруга, я відповідаю за те, щоб ти не кинулася під поїзд, якщо ти мені розповіла про свою біду. Рівно на п’ятдесят відсотків відповідаю. І буду відповідати на всі сто, якщо скажу: «Не грузи мене, своїх турбот вистачає».

Якщо твоя жінка плаче, це може бути не тому, що вона істеричка, а тому, що ти зробив їй боляче. Її вина, що вона приймає цю образу, твоя — що ти сказав чи зробив.

Перебуваючи у відносинах, ми неминуче впливаємо один на одного. Тому і повинні відповідати за цей вплив. «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

А насаджувана ідеологія індивідуалізму веде до руйнування відносин. Замість друга — психоаналітик, замість любові — секс, замість справжньої близькості — 148 каналів кабельного телебачення та Інтернет.

Коли ніхто нікому нічого не винен, жити простіше. Борг і відповідальність вимагають душевної роботи.

НАС ЦІКАВИТЬ ВАША ДУМКА, ПИШІТЬ В КОМЕНТАРЯХ

ЧИТАЙТЕ:  Дата народження може розповісти про людину все і навіть більше!