12 домашніх вазонів-друзів для очищення повітря

Нещодавно проводилися дослідження, наскільки безпечно жити в наших будинках. І от висновки були жахливими: майже у кожній середньостатистичній оселі можна знайти  формальдегід, чадний газ, трихлоретилен й аміак. Ці всі сполуки є надзвичайно небезпечними й можуть завдати шкоду здоров’ю.

На щастя, від цих шкідливих сполук можуть врятувати кімнатні рослини, адже вони поглинають до 90% таких шкідливих сполук. Тому для вас ми підготували список вазонів, які не лише стануть зеленою окрасою дому, а й очистять повітря у вашому житлі. 

1. Жасмин

Науковці довели: жасмин володіє позитивним впливом на психологічний стан людини. Вазон виділяє корисні ефіри, які заспокоюють, знімають тривожність, підвищують імунітет та й покращують лібідо. 

2. Хлорофітум чубатий

Дуже добре очищає повітря в кімнаті від мікробів, протягом доби аж на 88 %. Очисники повітря вже не потрібні, якщо в домі є ця рослина. Особливо рекомендують вирощувати на кухні, тому що вазон запобігає поширенню в повітрі таких сполук, як формальдегід, чадний газ. А найголовніше, що цей вазон взагалі невимогливий в догляді. Вазон може залишатися без поливу довгий час, оскільки його кореневища накопичують багато вологи за нормального поливу.

3. Спатіфілум

Цей вазон зачаровує усіх своїми неймовірними білосніжними квітками. Але мало хто знає, про усю користь від спатіфіліуму. Ця кімнатна рослина є один з найефективніших очисників повітря, адже активно поглинає шкідливі сполуки. Правда, людям, які у яких є алергія на пилок, краще близько не знаходитися біля цієї рослини. 

4. Сансев’єрія трисмугова

Зазвичай цю кімнатну рослину розміщують в спальній кімнаті, адже вона насичує повітря киснем. Цей вазон є ефективним проти таких шкідливих сполук: трихлоретилен, формальдегід, толуен, бензин і ксилол. Щоб отримати максимальний ефект, потрібно мати хоча б два вазони, але слід пам’ятати, що вони полюбляють непряме сонячне проміння.

Цей вазон проживає декілька тижнів без поливу та при недостатньому освітленні. Ні в якому разі не потрібно компенсувати згодом відсутність поливом. Рослина швидко відновлюється за звичних для неї умов.

5. Розмарин

Розмарин – чудова кімнатна рослина. Ефірні олії розмарину покращують імунітет та концентрацію, розумову діяльність. А ще він вам точно знадобиться для приготування різних страв. 

6. Плющ звичайний

Надзвичайно корисний вазон, адже він очищає повітря від цвілі й полегшує життя людям, які схильні до алергій або ж які мають проблеми з диханням. Однак не допускайте до нього малих дітей та домашніх улюбленців — якщо з’їсти його листя, плющ може бути отруйним.

Пошепки

7.Мирт

Мирт насичує повітря ефірними оліями та дезінфікує приміщення.. Кущ виростає до двох метрів у висоту, а цвіте білими квітами.

8. Алое вера

Алое найкраще поставити біля ліжка. Адже ця рослина вночі виділяє кисень. Також поглинає формальдегіди, які часто виділяються з меблів ДСП та знімає наелектризованість в квартирі. Окрім цього, алое – це справжня жива аптека вдома. Її сік використовується для лікування безлічі захворювань. 

9. Герань

Вона прекрасно очищає повітря від шкідливих бактерій і неприємних запахів, і кухня – непогане місце для розміщення. Також можна тримати цю рослину в спальні, оскільки вона виділяє речовини, які допомагають боротися з безсонням та депресією. 

Рослина невибаглива, легко розмножується. Світлолюбна – найкраще тримати на підвіконні, на сонячній стороні. 

10. Каучуконосний фікус

Це дуже красивий вазон, який відрізняється від інших добре розвиненим листям темно-зеленого кольору. Рослина довго буде зберігати зовнішній вигляд, якщо регулярно проводити обрізку. Інколи висота вазона може сягати декількох метрів. 

А от широке листя чудово очищає повітря від шкідливих речовин – головне протирати листя від пилюки.

11. Лаванда

Лаванда — прекрасно допомагає зняти стрес, бореться з безсонням, знімає тривогу, нервозність, депресію.

12. Азалія

Надзвичайної краси рослина, яка не лише зробить ваш дім затишним, а й чудово очистить повітря. 

У вас є ці рослини в квартирі?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector