А Ви знаєте які помилки повністю змінили хід історії?

Чи траплялося у вас так, що одна лише маленька помилка повністю змінювала день? Або будь-яка подія зривалася через збіг обставин? Ми розповімо вам про десять помилок, які стали причиною серйозних катастроф.

1. Через день народження дружини Роммеля змінився хід Другої світової війни.

6 червня 1944 року у дружини Роммеля був день народження. І за збігом обставин саме тоді генералу Ервіну Роммелю надійшов наказ від самого Адольфа Гітлера охороняти узбережжя на півночі Франції. Однак, генерал не сумнівався — в погану погоду противники перенесуть висадку в Нормандії на інший день. Ну а він, вирішив не відкладати святкування дня народження своєї дружини.

І саме тоді солдати Союзників застали їх зненацька. Вони захопили 5 пляжів на нормандському узбережжі, в бою було вбито кілька тисяч фашистських солдатів.

Коли ж Роммель з’явився на місці битви, він попросив підтримку танків, але для її отримання необхідно було дозвіл Гітлера. Під час нападу Союзників він спав, і ніхто не наважився його розбудити.

2. Помилка в перекладі, яка спровокувала бомбардування Хіросіми.

Першого в світі атомного бомбардування могло і не статися, якби не груба помилка перекладача.

У Постдамській декларації Союзники вимагали повної капітуляції від Японії. Її прем’єр-міністр написав у відповідь лист, де містилося слово «мокусацу», що має кілька значень. У своєму листі прем’єр-міністр повідомив, що подумає над вимогою Союзників.

Однак перекладач переклав його як відкидання цієї вимоги. А через 10 днів США скинули на Хіросіму атомну бомбу.

3. Крах Титаніка.

Це трагедія стала однією з найбільших і пам’ятних. І до цього дня щодо Титаніка ведуться суперечки і проводяться дослідження. З’ясувалося, що аварії корабля могло не статися, якби не одна дрібниця.

У день відправлення судна в плавання керуюча компанія прийняла рішення замінити одного з офіцерів корабля. А в кишені його форми знаходився ключ від комори, де зберігалися біноклі. Передати його своїм колегам він просто забув. Так народилася версія, що якби у співробітника, що відповідає за прокладання маршруту був бінокль, він побачив би айсберг, і зіткнення не сталося.

4. Перша світова війна почалася через поворот «не туди».

Вбивство ерцгерцога Франца Фердинанда поклало початок Першої світової війни. Але він міг би залишитися в живих, якби не помилка його шофера.

Ерцгерцог прямував в лікарню до своїх родичів. Його шофер збився зі шляху, повернув не туди і помилково провіз його повз кафе, де сидів Гаврило Принцип, який чекав вдалої можливості.

І таку можливість він не упустив. Спочатку Гаврило одним пострілом убив Франца Фердинанда, а потім його дружину.

5. Продаж Аляски.

Росіяни вважали Аляску марною, тому при першій нагоді продали її США за 7,2 млн в 1867 році. Дуже скоро в проданій Алясці почався видобуток золота. Росіяни досі кусають лікті через це, адже на Алясці зараз добувають не тільки золото, а й нафту.

6. Відкриття пеніциліну.

Це єдина помилка, яка виявилася корисною і змінила життя в кращу сторону. Пеніцилін, на основі якого до сих пір виробляють антибіотики, був відкритий Олександром Флемінгом.

Свої дослідження він проводив в брудній лабораторії і одного разу зауважив на тарілці цікаву бактерицидну цвіль. Саме через недотримання Флемінгом гігієни, людство отримало такі важливі ліки!

7. Мисливець, який заблукав, влаштував пожежу в Каліфорнії.

Ця пожежа входить в список однієї з найбільших в історії Каліфорнії. Каліфорнійський мисливець загубився в лісі. Щоб зігрітися, він розпалив багаття, але вогонь не на жарт розбушувався, як підсумок — було знищено 1200 квадратних кілометрів лісу, тисячі будинків і 14 життів людей.

8. Велика лондонська пожежа сталася через пекаря.

Велика лондонська пожежа сталася через те, що пекар відволікся. Його неуважність коштувала цілого міста, яке вважалося найбільшим в ту епоху.

9. Падіння Берлінської стіни.

Східно-німецький політик перед своїм виступом невірно прочитав текст. У підсумку замість того, щоб розповісти репортерам про послаблення пропускного режиму між Східною і Західною частиною Німеччини, він оголосив про повне скасування пропускного режиму. Лише мить, і натовп вже почав трощити Берлінську стіну.

10. Епідемія чуми в Лондоні.

До того, як трапилася Велика пожежа, в Лондоні відбулася інша, не менш серйозна катастрофа. Коли в місті почалася епідемія чуми, лондонці порахували, що виною тому кішки. Жителі вбили всіх до єдиної кішки, і це дало зворотний ефект, адже чуму переносили щурі, а кішки були головними їх винищувачами. Як підсумок, за півтора року від чуми померли 100 000 жителів.

А ви знали про ці помилки, які стали причиною таких жахливих подій?

I
Загрузка ...