10 фільмів з 90-х які хочеться передивлятись щороку

Ці фільми з особливим  змістом й точно варті вашої уваги, деякі з них ви  переглядали вже декілька разів і це не дивно, адже саме ці стрічки вважаються шедеврами кінематографу. 

1. Леон (Leon, 1994)

Хоча цей фільм вийшов ще у 1994 році, його популярність не згасає і досі. Люку Бессону вдалося створити шедевр, який увійшов в список 250 найкращих фільмів всіх часів. В голових ролях Жан Рено і зовсім юна Наталі Портман. Саме роль в цьому фільмі принесла актрисі неймовірну популярність.  Сюжет розгортається навколо кілера Леона, єдиним другом якого є рослина в горщику. По-сусідству з Леоном проживає Матильда, молодшого брата цієї дівчинки вбивають і вона тепер хоче одного – помститися своїм ворогам. 

2. Форест Гамп (Forrest Gump, 1994)

У фільмі розповідається про дивакуватого хлопця, який з дитинства ні з ким не спілкувався, адже його так ніхто і не любив. Попри це у Фореста добре серце, яке допомогло йому пройти війну, відстань з коханою людиною, зберегти дружбу. Інколи світ занадто жорстокий до тих людей, хто дійсно заслуговує на щастя.

3. Втеча із Шоушенка (The Shawshank Redemption, 1994)

Цей фільм став черговою екранізацією роботи Стівена Кінга й має надзвичайно багато прихильників. Події розгортається ще в 1950-х роках, засуджений за вбивство Енді Дюфрейн відмовляється відсиджувати довічне ув’язнення і вирішує ретельно продумувати свою втечу з Шоушенка. З цієї в’язниці не вдалось втекти ще нікому. 

4. Зелена миля (The Green Mile, 1999)

Сюжет цього фільму переносить нас ще далі — у 1935 рік і також пов’язаний із в’язницею. Фільм, який порушує багато проблем сучасності. Він важкий для сприйняття, адже демонструє усю жорстокість та зло нинішнього світу. Також стрічка підіймає філософські питання про життя, і який у ньому вибрати шлях.

5. Титанік (Titanic, 1997)

Ще не зустрічала людини, яка б знала про зворушливу історію кохання на кораблі, якому так і не суджено дістатися берегів. В головних ролях – Леонардо ді Капріо та Кейт Уінслет – сюжет катастрофи тісно переплітається з проблемами соціальної нерівності того часу.

Пошепки

6. На гребені хвилі (Point Break, 1991)

В сюжетній лінії розповідається про пограбування банків та розслідування цієї справи ФБР. Злочинці тут особливі, адже вони майстерні серфери, скелелази, вміють опановувати будь-яку стихію, тому впіймати їх дуже складно. Загалом сюжет динамічний та захопливий, зі стріляниною та екстремальними трюками. В 2015 році було знято непоганий ремейк. 

7. Маска (The Mask, 1994)

Джим Керрі – неймовірний актор і його в творчому доробку безліч фільмів, які дійсно подобаються українцям. Ця кінострічка розповідає про чоловіка, який володіє незвичайною маскою – одягаючи її, чоловік перетворюється на справжнього розбишаку з супергеройськими здібностями.

8. Ейс Вентура: Розшук домашніх тварин (Ace Ventura: Pet Detective, 1994)

Також кінострічка з Джимом Керрі в головних ролях, однак тут він вже детектив, який розслідує справи зниклих тварин. Хоча він дивакуватий і смішний, але свої справи розслідує вдало. Поки діти навчаються з фільму любові до тварин та боротьбі за справедливість, дорослі можуть посміятись із пікантних жартів та курйозів.

9. Едвард руки-Ножиці (Edward Scissorhands, 1990)

Головну роль в цьому фільмі виконує Джонні Депп. Досі кінострічка вважається найкращою у творчому доробку Томі Бартона. В сюжеті розповідається про вченого, який сконструював робота, який дуже схожий на живку людину. Єдиним недоліком Едварда є ножиці замість рук. Виявляється, створена істота має те, що робить її значно кращою від багатьох інших людей.

10. Сім (Se7en, 1995)

Сюжет розповідає про детектива Вільям Сомерсета, цей чоловік усіма думками вже відпочиває на пенсії, до котрої йому залишилося всього лиш 7 днів.  Однак на Сомерсета вже чекають дві неприємності: молодий напарник Міллс і особливо витончене вбивство. Гострий розум детектива починає полювання на релігійного фанатика – саме ця боротьба тримає в напрузі до кінця. 

Вам сподобалася ця добірка?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Adblock
detector