10 фраз Фаїни Раневської, які нікого не залишать байдужим

Якби за часів Раневської був інтернет і Фeйсбук, то її висловлювання зібрали б не менше мільйона лaйків! Фаїна Георгіївна Раневська — талановита актриса театру і кіно СРСР. Її можна сміливо назвати однією з найбільш успішних актрис 20 століття. За свої заслуги в кіно журналісти прозвали її «королевою другого плану».

У сучасному світі Фаїну Раневську згадують не за її ролями, а за дотепними висловлюваннями, більшість з яких розлетілися на цитати.

Дивовижна актриса з відмінним почуттям гумору стала знаменита завдяки своїй чудовій грі в німому фільмі Михайла Ромма «Пампушка» (1934). До речі, всім знайомий персонаж Фрекен Бок з мультфільму «Карлсон повернувся» (1970) був змальований саме з Фаїни Раневської, вона ж і озвучила цю жінку.

Давайте ж згадаємо найбільш цинічні і колючі її висловлювання, які вважаються класикою. Ви напевно використовували її цитату, навіть не підозрюючи, хто перший сказав її.

Давайте згадаємо найкращі лайливі фразочки легендарної Фаїни Раневської.

1.  Набридливим шанувальникам

Фраза: «Піонери, йдіть в ** пу!»
Фаїну Георгіївну жахливо дратувало, коли, побачивши її на вулиці, перехожі (особливо діти) починали кричати: «Муля, не нервуй мене!» Одного разу її оточила юрба школярів, радісно скандували знамениту фразу. Тоді Раневська і сказала: «Піонери, ідіть в ** пу!»

Схожа доля спіткала тимурівців, що прийшли додому до актриси з пропозицією допомогти по господарству. «Піонери! Візьміться за руки — і йдіть в ** пу! »- відрубала вона і зачинила двері.

2. Проти пафосу

Фраза: «Під кожним павичевим хвостом ховається куряча ** па»
Цей афоризм чи не найвідоміший серед висловлювань Раневської: «Під найкрасивішим павичевим хвостом ховається звичайнісінька куряча ** па. Так що менше пафосу, панове!»

Так точно визначитися зі ставленням до життя, до колег і до самої себе вдавалося мало кому.

3. Про свободу вибору

Фраза: «Кожен має право розпоряджатися своєю ** пою, як хоче»
Взагалі, сороміцьке слово з чотирьох букв було у Фаїни Георгіївни одним з улюблених. Одного разу вона так і відповіла прискіпливій журналістці: «Мата я не соромлюся. І в лексиконі моєму улюблене слово — «** па», а не «відмінно».

Довела це Раневська в театрі, де одного з акторів, запідозреного в гомосексуальних зв’язках, полум’яно таврували за негідну радянського працівника мистецтв поведінку. «Кожен має право розпоряджатися своєю ** пою, як йому хочеться, — заявила артистка. — Тому я свою піднімаю, і йду! »

4. З критикою по життю

Фраза: «Ви знаєте, люба, що таке гівно? … Так ось, воно в порівнянні з моїм життям — повидло».

Так резюмувала Раневська. До глибокої старості вона залишалася затребувана в кіно і театрі, створені їй ролі, включаючи епізодичні, цитувалися і були улюблені глядачем. При цьому нелагідність характеру призвела до того, що Фаїна Георгіївна жила в повній самоті — не враховуючи улюблену дворняжку на прізвисько Хлопчик і сіамського кота Тікі.

5. Сестрам по розуму

Фраза: «Чому всі дурепи такі жінки?»
Відповідь на це питання можна спробувати знайти в книзі з однойменною назвою. Її авторство приписують Раневській, але це досі викликає у багатьох справедливі сумніви. Хоча знаючи глузливий характер Фаїни Георгіївни, цілком логічно було б припустити, що крилата фраза належить саме їй.

Гостра на язик актриса не щадила нікого, і представниць прекрасної статі — в тому числі: «Все життя я страшно боюсь дурних. Особливо баб. Ніколи не знаєш, як з ними розмовляти, не опускаючих до їх рівня».

6. Про форми …

Фраза: «З такою ** пою треба сидіти вдома!»
До слова про критику, яку Раневська обрушувала на своїх співвітчизниць. Фаїна Георгіївна рідко соромилася відкрито обговорювати чиюсь зовнішність — хоч свою, хоч перехожих.

Одного разу, проводжаючи поглядом даму, яка проходила повз, актриса — чи то уїдливо, то чи схвально — заявила: «Така називається« ** па-грайлива ».

А ось іншій перехожій дісталося від Раневської по повній програмі. «А з такою ** пою треба було сидіти вдома!» — різко кинула артистка.

7. … і змісті

Фраза: «Знали б ви, скільки в людині лайна!»
Одного разу під час зйомок в черговому фільмі, які проходили за містом, у Раневської стався серйозний розлад шлунка.

Стомлені тривалим очікуванням учасники знімальної групи вже запідозрили, що трапилося щось непоправне, коли двері дерев’яного туалету відчинилися і звідти вийшла Фаїна Георгіївна. «Братики ви мої! — заявила актриса. — Якби ви тільки знали, скільки в людині лайна … »

8. Свій погляд на офіційне мистецтво

Фраза: «Це якийсь холодильник з бородою!»
У 60-ті роки минулого століття на Театральній площі встановили пам’ятник Карлу Марксу. Очевидно, сусідство бронзової фігури з Великим театром Раневській не сподобалося.

Коли актрису запитали, чи бачила вона монумент великому автору «Капіталу», вона здивовано підняла брови і уточнила: «Ви маєте на увазі цей холодильник з бородою, що недавно поставили біля Великого театру?»

9. У будь-якій незручній ситуації

Фраза: «Вас не шокує, що я курю?»
Одного разу в гримерку Раневської по якомусь надважливому питанні вбіг один із співробітників театру. Побачене там змусило поспішного чоловіка буквально втратити дар мови: Фаїна Георгіївна курила біля вікна абсолютно гола.

«Дорогий мій, вас не шокує, що я курю?» — невинно спитала актриса, повернувшись до непроханого гостя і не зробивши ні найменшої спроби прикритися.

10. Делікатно, але далеко

Фраза: «Сподіваюся, вас в підворітті покусає ваша мати»
Сороміцькі вираження Раневської, звичайно ж, не були показником відсутності культури. Навпаки — вони були викликом відсталості, можна сказати, маленьким перформансом з її боку. І коли Фаїна Георгіївна стикалася з грубістю на вулиці, вона вміла і тримати обличчя, і підбирати слова.

Одного разу на одній з вулиць немолоду вже актрису штовхнув якийсь молодий чоловік. Ледь не збивши Раневську з ніг, він не тільки не вибачився, але і нецензурно вилаявся в її адресу.

Спочатку артистка здивувалася, але незабаром швидко знайшлася і кинула вслід грубіянові: «В силу ряду причин я не можу зараз відповісти вам словами, які вживаєте ви. Але я щиро сподіваюся, що коли ви повернетеся додому, ваша мати вискочить з підворіття і як слід вас покусає ».

I
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: