10 головних помилок сучасних батьків. Запам’ятайте і використовуйте!

З народження моєї першої дитини мені завжди старалися всі роздавати поради, зауважували, де і що я роблю не так. Однак я не дослухалася до їхніх “цінних” порад, адже ніхто не знає моїх дітей так, як я, і взагалі рідко кому вдається виховати слухняних, реалізованих та щасливих дітей. Як на мене, то основне завдання батьків є виховати впевнену в собі та самодостатню людину, а не слухняну дитину. 

Постарайтеся зробити все, щоб ваші діти були щасливими, а не лише чемними. Сьогодні ми поговоримо про те, яких помилок не слід допускати у вихованні дітей, щоб у них не було в майбутньому різноманітних проблем.

Ось 10 найбільш поширених помилок, які роблять майже всі сучасні молоді батьки.

Помилка №10: Ви поклоняєтеся своїм дітям

З першого дня народження дитини батька думають, що вони будуть ідеальними, не стануть допускати помилок, які робили їх батьки. Чомусь щастя дитини в для багатьох батьків означає втілення в життя всіх їхніх забаганок: хоче нову іграшку – будь ласка!, чергову шоколадку – тримай! Однак діти ще не мають повної картини світу, вони не розуміють, що таке особисті кордони інших людей, а така поведінка батьків лише спотворює їхнє уявлення про світ. Діти вважають, що весь світ повинен обертатися навколо них.

Для батьків діти дійсно є сенсом життя й ми повинні їх любити, однак ні в якому разі не можна допускати, щоб діти сприймали себе, як центр Всесвіту.

Помилка №9: Ви вважаєте, що ваші діти прекрасні

Батьки часто ідеалізують своїх дітей, стараються не помічати їхні помилки, негативні риси, що часто призводить до проблем з виховання. Відсутність раціональної критики з боку батьків спричиняє те, що діти в дорослому віці не зможуть приймати зауваження та критику від інших людей. Також батькам не варто бути надто категоричними до зауважень оточення. Якщо шкільний вчитель скаржиться на поведінку вашої дитини, то зверніть на це увагу, розберіться в ситуації, а не одразу захищайте. 

Адже в дорослому віці дитина буде безвідповідальною та егоїстичною, а ще вона взагалі не буде реагувати на ваші втручання в її життя.

Помилка №8: Все ваше життя – це ваші діти.

Після народження дитини наше життя змінюється назавжди, пріоритети зміщаються на користь малюка. Ми вкладаємо весь час та сили для того, щоб дитина була щасливою й отримувала максимум. Однак тут не варто забувати і про себе, про власні інтереси. Дитина повинна бачити, що в дорослих є також час на себе. До цього треба привчати з раннього віку.

Помилка №7: Ви приймаєте рішення за них самі

В нашому суспільстві багато молодих людей є не самостійними, оскільки весь час всі їхні проблеми намагалися вирішити батьки і просто не давали свободу вибору. Ми намагаємося захистити дитину від будь-яких неприємних ситуацій, однак забуваємо, що для цієї маленької людини негативний досвід рівноцінний позитивному, саме в критичних ситуаціях ми починаємо мислити самостійно.

Усі ми бажаємо виховувати дітей найкращими. Ми обожнюємо їхні успіхи та результати. Не варто захищати дітей від помилок, тільки щоб отримати хороший результат. Дитина повинна перейти також і через невдачі, щоб краще з ними справлятися в майбутньому житті. Не позбавляйте дітей цінних уроків життя.  Будьте хорошим прикладом для наслідування, тоді ваша дитина дійсно буде щасливою. 

Помилка №6: Конкурсне виховання

Всі батьки хочуть, щоб їх дитина була кращою за інших. Найкращі оцінки в школі, успіхи в спорті, найкраще вбрання, і взагалі батьки часто змушують дітей працювати лише на результат, при цьому не отримувати задоволення від процесу. Такий підхід до заохочення дітей часто призводить до депресій та зламаної психіки.

Пошепки

В дорослому віці такі люди думають, що  життя – це тільки піт і боротьба, і взагалі без результатів вони нічого в цьому світі не варті. 

Помилка №5: Ви позбавляєте їх дитинства

Звичайно, потрібно вчити дитину ніколи не здаватися, але якщо ви помітили, що за місяці тренувань, малюк досі не може кататися на ковзанах, варто відмовитися від цієї ідеї. Дозвольте дитині самостійно обирати захоплення й займатися тим, що подобається їй найбільше. При цьому також не варто розписувати кожну годину різноманітними заняттями. Дитина – це також людина, яка має мати вільний час для розваг.  

Помилка №4: Ви хочете мати “правильну”, а не “справжню” дитину

Часто батьки створюють образ ідеальної дитини, а не хочуть бачити реальну ситуацію. Вони можуть віддавати дітей на секції, які хотіли б відвідувати самі, обирати професію власної мрії, і при цьому не звертати увагу потреби та інтереси свої дітей.

Ця маленька людина – це не частина вашого життя, ще один метод втілення мрій,  а окрема особистість.

Помилка №3: Ви забуваєте про те, що вчинки важливіші слів

Дуже часто можна побачити, як матір просто тягне дитину за руку через проїжджу частину дороги, хоча за декілька метрів є пішохідний перехід. Потім ця матір буде багато разів говорити, що дорогу слід переходити в спеціально відведеному місці, на зелене світло, але яка цінність цих правил, якщо навіть мама їх не дотримується.

Якщо ви вимагаєте від дитини належної поведінки, то маєте бути найкращим прикладом для наслідування. Якщо дозволити дитині на сніданок з’їсти цукерку, то потім важко буде малюка переконати, що це робити не можна, ви ж самі раніше дозволили.

Помилка №2: Ви судите про батьків за поведінкою їхніх дітей

Потрібно зрозуміти, що наш світ не ідеальний, і навіть в хороших і компетентних батьків можуть бути невиховані діти. Не варто судити одразу. Ми ніколи не знаємо, наскільки сильно інші батьки переживають за своїх дітей. Тому і не повинні судити про них.

Помилка №1: Недооцінка характеру

Не придушуйте характер малюка, адже це певний внутрішній компас, який допомагає бути щасливим в майбутньому. Не перетворюйте та не змінюйте характер під власне бачення, а шукайте підхід до дитини. Щоб розвивати власну гідність, давайте більше свободи з дитинства та не перетворюйте життя малюка на в’язницю ваших поглядів.

Ви згодні зі цими правилами? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector