10 головних помилок сучасних батьків. Запам’ятайте і використовуйте!

Насправді, не існує формули ідеального виховання. Все залежить від особливостей особистості самої дитини. Але багато чого залежить від батьків. Деякі хочуть виховати успішного бізнесмена, інші прагнуть, щоб їхня дитина була просто щасливою. Різне поєднання цих якостей народжує різні стилі виховання. 

Способи виховання та методики є різні, але є одне, те що поєднує їх всіх: вони не повинні ламати дитячу психіку. Ми повинні виховувати не стільки вихованих і чемних дітей, як впевнених в собі особистостей, які вміють комунікувати у суспільстві.

Під час виховання, всю відповідальність на себе беруть лише батьки, тому менше варто слухати думки інших. 

Соціологи наголошують на тому, що багато сучасної молоді вважають себе нещасливими людьми, хоча росли вони в турботі і ласці, й не знали проблем. І все ж вони нещасні. Річ у тому, що більшість батьків так сильно піклуються про своїх дітей, що в буквальному сенсі не дозволяють їм падати і набивати власні шишки.

Ми повинні враховувати те, що діти повинні робити помилки і вчитися на них. Все це досвід, який є неоціненним для кожного.

Ось 10 найбільш поширених помилок, які роблять майже всі сучасні молоді батьки.

Помилка №10: Ви поклоняєтеся своїм дітям

Не варто намагатися стати ідеальними батьками, які завжди намагаються догодити власним дітям. Потрібно вміти чітко встановлювати кордони і навчитися говорити дітям “ні”. Річ у тому, що в  дорослому житті вашим дітям інші не будуть поклонятися так, як робите це зараз ви.

Вони не будуть здатні до життя з іншими, адже починають думати, що весь світ обертається навколо них. Й через таке спотворене бачення світу вони не зможуть реалізувати себе. Такі діти виростають егоїстами. Перестаньте виконувати усі забаганки дитини, їм також потрібно навчитися терпіння. Не отримувати все й одразу – це нормально. 

Помилка №9: Ви вважаєте, що ваші діти прекрасні

Якщо ваша дитина зробила щоб погане, не виправдовуйте її. Щоб виховати в майбутньому адекватну й виховану людину необхідно навчити її розрізняти добре від поганого. Як тільки дитина почує від вас фразу “всі діти такі” і щось подібне, вона буде думати, що робить все правильно.

Найкраще виховання: дисципліна, заснована на любові. 

Навчіться також сприймати конструктивну критику щодо власної дитини. Якщо всі інші говорять вам, що ваша дитина поводиться погано, то не слід її захищати. Найчастіше батьки в такі моменти зляться саме на вчителів, а не на дітей. Але це найбільша помилка. 

Помилка №8: Все ваше життя – це ваші діти.

Ми любимо та обожнюємо власних дітей і дуже часто власно життя прирівнюємо до них. Не можна забувати, що наші діти – це повноцінні особистості, з власними бажаннями і планами. Ні в якому разі не можна з появою дітей забувати про себе. 

Дитина повинна знати: у дорослих – свої розваги і задоволення. І це треба враховувати! Якщо ви хочете, щоб ваша дитина прожила повноцінне життя, проживіть його самі!

Помилка №7: Ви приймаєте рішення за них самі

Найгірше те, що сучасні батьки не дають дітям самостійно приймати рішення.  Батьки вибирають за самих дітей, їх кар’єру, їх друзів, їх одяг і т. д.

Пошепки

Надмірна опіка є такою ж небезпечною, як її нестача.  Але іноді турбота буває зайвою. Особливо коли діти підростають. Потрібно привчати дитину до самостійності. Заохочуйте будь-які ініціативи, які виходять від дитини. 

Помилка №6: Конкурсне виховання

Усі ми бажаємо виховувати дітей найкращими. Ми обожнюємо їхні успіхи та результати. Найчастіше через те, що для батьків важливі саме результати, а не процес, у дітей ламається психіка.

Краще постарайтеся прищепити дитині думку, що “перемога за всяку ціну” – це не єдине, що має значення. Людину визначають не її перемоги, а її характер. І стійкість.

Помилка №5: Ви позбавляєте їх дитинства

Чим щасливіше буде дитинство вашої дитини, тим більш щасливою людиною вона виросте. Це імператив, доведений вченими.

Надійний спосіб позбавити дитя дитинства – завантажити його шкільними уроками, заняттями в музичній школі, вивченням іноземної, спортом і т. д. А ще ми хочемо, щоб наші діти допомагали нам виконувати роботу по дому. Але при цьому ви не повинні забувати, що у кожного має бути право на дитинство.

Помилка №4: Ви хочете мати “правильну”, а не “справжню” дитину

Не очікуйте того, що ваша дитина буде ідеальною в навчанні, співах, плаванні та футболі. Кожна людина наділена певним талантом. Одній дитині не може вдаватися все, що бажаєте ви. Ставтеся з розумінням до дитини та не змушуйте стрибати вище голови. 

А ще не примушуйте її ставати тим, ким вона нібито повинна бути в ваших мріях.

Помилка №3: Ви забуваєте про те, що вчинки важливіші ніж слова

Не зловживайте нотаціями. Вони нудні і нецікаві дитині. Краще покажіть хороший приклад. Діти беруть за зразок поведінку батьків. Наприклад, син представлятиме життя чоловіків так, як влаштоване життя його батька. Якщо тато після роботи валяється на дивані, нічого не робить по дому, час від часу повертається додому напідпитку, то дитина буде вважати таку поведінку нормою.

Помилка №2: Суперечливість думок.

Дуже часто методи виховання батька й матері суперечать один одному. В дитини виникає нерозуміння ситуації, а батьків це тільки злить. Виховання повинно бути узгодженим між двома батьками. Не можна, щоб мама забороняла те, що дозволяє тато.

 Інакше дитина просто заплутається.

Помилка №1: Недооцінка характеру

Кожна дитина – унікальна. Характер визначає вподобання та тип мислення. Що підходить для однієї дитини, може бути шкідливим для іншої. Коли виховуйте дитя, не слідуйте шаблонам. Довіряйте внутрішнім відчуттям та тому, як ви відчуваєте власну дитину.

Найголовніше – не ховати дитину від реального світу, щоб вона не боялася ніяких перешкод.

Що ви думаєте з цього приводу? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector