Лікар-ендокринолог: 10 гормонів, через які ви набираєте вагу, і як їх “вимкнути”

У нашому світі багато несправедливості. Одна з таких: деякі люди можуть їсти все, що забажають, і не товстіти, і інші – їдять мало, набирають зайві кілограми, а ще й до того важко скидають вагу. Насправді, карма тут ні до чого. Багато чого в нашому житті вирішують гормони. Саме вони визначають наші біологічні ритми та контролюють усі процеси, що відбуваються в організмі. 

Гормони беруть участь і в метаболічних процесах, тому відповідають за вагу. Навіть при правильному харчуванні при дисбалансі гормонів, жир може відкладатися в організмі, і повністю цю проблему не може вирішити навіть спортзал.  

Навіть порушення у балансі гормонів може порушувати роботу всіх інших. Дисбаланс гормонів має важкі наслідки для здоров’я жінки: не тільки проблемами із зачаттям, важким перебігом менопаузи, вираженим ПМС. Першими проявами в порушеннях ендокринної системи є  пристрасть до їжі, втома, роздратування, набір ваги, безсоння.

Які гормони впливають на вагу

1. Тиреоїдні гормони

Ці гормони розщеплюють жири, тому якщо їх кількість в організмі мала, то це призводить до набору, оскільки посилюється відкладення жирів. Особливо це проявляється у збільшенні вісцерального жиру. 

Як лікувати дисбаланс: не потрібно їсти сирі овочі, все намагатися добре приготувати, додати до раціону йодовану сіль, джерела цинку, добавки вітаміну  D. Все це і ще інше повинен вам прописати лікар після консультації. 

2. Інсулін

Інсулін виробляється в підшлунковій залозі і є ферментом, який розщеплює жири. Ще однією його функцією є перероблення зайвого цукру в жир. Тому, якщо у вашому раціоні занадто багато солодощів, то це призводить до зайвих кілограмів на боках. 

Як лікувати дисбаланс: не можна вживати алкоголь, солодкі води, напівфабрикат, а також не варто їсти перед сном. В раціоні має бути багато листових овочів, а ще фрукти, горіхи, оливкова олія, насіння льону. Виключіть зі свого харчування випічку та солодощі.  

3. Лептин

Лептин регулює апетит та енергетичний обмін. Саме цей гормон відіграє ключову роль у набиранні ваги. Якщо в людини низький рівень лептину, це призводить до того, що в людини підвищується апетит, і наслідком є ожиріння. А от профіцит лептину може спровокувати тромбоз.  

Як лікувати дисбаланс: протягом дня потрібно відпочивати, а ще спати мінімум 8 годин в день. Їсти потрібно кожні 4 години маленькими порціями. Уникати оброблених продуктів, а збільшити кількість листових та свіжих овочів, фруктів, горіхів. 

4. Грелін

Грелін в нашому організмі має декілька функцій: викликає відчуття голоду, захищає нервову систему і судини. А от переїдання може призвести то дефіциту цього гормону, і як наслідок, виникає тривожність, відчуття страху. Занадто велика кількість греліну виникає тоді, коли організм не отримує достатню кількість їжі. Тоді розвиваються різні депресивні стани. 

Як лікувати дисбаланс: потрібно дотримуватися розкладу харчування, їсти 4-5 разів на день маленькими порціями та споживати свіжі фрукти, овочі, джерела білка, клітковину і здорові жири. 

5. Естроген

Якщо в організмі не вистачає естрогену, це призводить до відкладання жирів в зоні живота. Загалом людина може бути худою, але з боками та животом.

Як лікувати дисбаланс: виключити алкоголь та займатися спортом.  

Пошепки

6. Прогестерон

Якщо в організмі низький рівень прогестерону, то організм починає накопичувати рідину, і наслідком цього є збільшення маси тіла. 

Як лікувати дисбаланс: уникати стресів, займатися дихальними вправами та фізичною активністю. 

7. Тестостерон

Не впорядкований менструальний цикл у жінок найчастіше розвивається саме через високий рівень цього гормону. Його дисбаланс призводить до набору маси тіла, акне, волосся на обличчі і безпліддя. Під час менопаузи знижений рівень цього гормону призводить до зниження швидкості обміну речовин, що теж впливає на набір ваги. 

Як лікувати дисбаланс: в раціону мають бути листові овочі, а також чорнослив, насіння гарбуза, льону, цілозернові продукти. 

8. Кортизол

Це гормон стресу, який часто виникає у нас під час тривожних станів та дефіциту сну. Він часто призводить до переїдання та порушення метаболізму. 

Як лікувати дисбаланс: уникати стресових ситуацій, навчитися планувати день та більше часу проводити з рідними. Діліться з іншими своїми переживаннями та не закривайтеся в собі. Також потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі, добре спати та не вживати шкідливу їжу.

9. Мелатонін

Гормон сну. Якщо людина не спить достатню кількість часу, то це може призвести до набору маси тіла. Мелатонін під час сну стимулює вироблення бежевого жиру, який спалює калорії. 

Як лікувати дисбаланс: спати потрібно в темному приміщенні, мінімум 7-8 годин й не використовувати перед сном гаджетів.

10. Соматотропін

Цей гормон відповідає за ріст організму, а також сприяє схудненню.  У нормі цей гормон активує виділення клітинами жирів і їх розщеплення, але низький рівень гальмує всі ці процеси. Тоді людина починає різко набирати вагу.

Як лікувати дисбаланс: вживати велику кількість овочів та фруктів, не їсти перед сном та уникати стресових ситуацій. 

Якщо вести здоровий спосіб життя, то можна мінімізувати негативний вплив гормонів на організм. Як бачите, в нашому організмі все взаємопов’язано, тому потрібно слідкувати за своїми звичками та правильно харчуватися. Якщо вас не вдається самостійно скинути зайві кілограми, потрібно звернутися до лікаря. 

Вам була корисною ця інформація?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector