10 культових фільмів-екранізацій, які виявилися кращими ніж книги

У світі існує величезна кількість екранізацій, знятих за мотивами книг. Але, на жаль, у фільмі не завжди вдається передати всі переживання героїв і деталі, описані автором. Ми зібрали для вас 10 культових кінострічок, які не тільки блискуче передали первинний сюжет книг, але і в чомусь їх навіть перевершили.

1. Бійцівський клуб

Автор книги: Чак Паланік. Режисер фільму: Девід Фінчер

Коли фільм вийшов в прокат, глядачі і критики його сприйняли неоднозначно. І тільки лише через 10 років в газеті The New York Times була опублікована стаття, в якій «Бійцівський клуб» був названий «цілком ймовірно культовим фільмом нашого часу». Він був розібраний на цитати, найвідоміша з яких: «Перше правило Бійцівського клубу: нікому не розповідати про Бійцівський клуб». Ролі в цій картині виконали найяскравіші актори: Едвард Нортон, Бред Пітт і Хелена Бонем Картер. Навіть сам Чак Паланік зізнався, що кінцівка фільму вийшла вдалішою, ніж кінцівка його книги.

2. Собаче серце, 1988

Автор книги: Михайло Булгаков. Режисер фільму: Володимир Бортко

Повість про перетворення собаки в людину розцінюється як політична сатира. Михайло Булгаков написав «Собаче серце» ще в 1925 році, але офіційно вдалося опублікувати її тільки в 1987-му. І через рік Володимир Бортко екранізував цей твір. Фільм представлявся на міжнародних кінофестивалях, де завоював багато нагород.

3. Форрест Гамп

Автор книги: Вінстон Грум. Режисер фільму: Роберт Земекіс

У фільмі головний герой постає перед нами в образі доброго і наївного хлопця, хоча в самій книзі він зображений нестерпним циніком. Режисер вирішив трохи відійти від вихідного роману і показати Форреста Гампа людиною, яка була б симпатична глядачам. І йому це успішно вдалося: фільм завоював 6 нагород «Оскар».

4. Пролітаючи над гніздом зозулі, 1975

Автор книги: Кен Кізі. Режисер фільму: Мілош Форман

Книга і фільм розповідають про те, як головний герой, якого зіграв знаменитий Джек Ніколсон, потрапивши в психіатричну лікарню, не погоджується з чинним режимом і намагається боротися. Екранізацію роману критикував сам його автор, Кен Кізі, за те, що «оповідач» був відсунутий на другий план. Але, незважаючи на це, фільм отримав 5 нагород «Оскар» в найпрестижніших номінаціях.

5. Список Шиндлера, 1993

Автор книги: Томас Кеніллі. Режисер фільму: Стівен Спілберг

Фільм був знятий за книгою «Ковчег Шиндлера» австралійського письменника Томаса Кеніллі, яка заснована на реальних подіях, що відбувалися за часів Голокосту. Головний герой, Оскар Шиндлер, врятував життя 1 200 євреїв з концентраційних таборів Польщі та Німеччини. Цей фільм став найдорожчим чорно-білим кіно в історії.

6. Великий Гетсбі, 2013

Автор книги: Френсіс Скотт Фіцджеральд. Режисер фільму: Баз Лурман

Роман Фіцджеральда екранізували 5 разів, але фільм 2013 року було особливо гарний. Залишається тільки здогадуватися, що саме його зробило таким — поява Леонардо Ді Капріо в головній ролі або дорогі спецефекти. Але історія кохання Дейзі і Гетсбі в будь-якому випадку заслуговує на увагу.

7. Хрещений батько, 1972

Автор книги: Маріо П’юзо. Режисер фільму: Френсіс Форд Коппола

«Хрещений батько» визнаний найбільшим гангстерським фільмом. У ньому показано історію життя сицилійської мафіозної сім’ї Карлеоне. Марлон Брандо, який виконав головну роль, був удостоєний премії «Оскар», але відмовився від неї на знак протесту проти дискримінації корінного населення Америки.

8. Механічний апельсин, 1971

Автор книги: Ентоні Берджесс. Режисер фільму: Стенлі Кубрик

Ентоні Берджесс взявся за написання роману після діагностування у нього пухлини мозку. Роман-антиутопія оповідає про сутність людської агресії, яку не здатна виправити навіть в’язниця. Стенлі Кубрик почав знімати фільм не відразу: його відштовхнула мовна витонченість книги. Але через деякий час він змінив свою думку і не прогадав: «Механічний апельсин» отримав 5 нагород і 16 номінацій.

9. Зелена миля, 1999.

Автор: Стівен Кінг. Режисер: Френк Дарабонт

Незважаючи на те, що Стівен Кінг має прізвисько «Король жахів», в «Зеленій милі» більше містики і безвиході, ніж кошмарів. Пол Еджкомб, колишній тюремний наглядач, розповідає історію про ув’язненого Джона Коффі, який володіє надздібностями. Але, на жаль, цю добру людину несправедливо присудили до смертної кари.

10. Втеча з Шоушенка, 1994

Автор: Стівен Кінг. Режисер: Френк Дарабонт

Ще одна культова екранізація роботи Стівена Кінга, яка вже багато років займає лідируючі позиції в списках кращих фільмів всіх часів. Засуджений за вбивство Енді Дюфрейн відмовляється відсиджувати довічне ув’язнення і вирішує ретельно продумувати свою втечу з Шоушенка.

Ці фільми хочеться переглядати знову і знову. А які інші екранізації книг ви вважаєте гідними уваги? Діліться своїми варіантами в коментарях!

I
Загрузка ...