10 маловідомих фактів про Україну, які повинен знати кожен!

Кожен українець має пишатися своєю країною і знати за що! Редакція Пошепок пропонує вашій увазі цікаві факти про Україну!

1. Перша Конституція

5 квітня 1070 року Пилипа Орлика було обрано гетьманом війська запорізького. Того ж дня він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького».

2. Українська мова

У 858 році найдавніша згадка про українську мову.

Після видання “Енеїди” І. Котляревського українська була прирівняна до літературної мови.

Котляревський вважається основоположником нової української мови.

Париж, 1934 рік, конкурс краси мов.

На ньому українська мова стала другою найгарнішою по мелодійності у світі мовою після італійської та третьою у світі після французької та перської, мовою за: фонетикою, лексикою, фразеологією, структурою речення.

3. Найдовший музичний інструмент у світі

Українська трембіта, довжина якої може сягати 4 м, а її звуки чути на десятки кілометрів. Її виготовляють із дерева, у яке влучає блискавка. 

5. Освіта

Найстаріший навчальний заклад – Києво-Могилянська академія (1615 р.). 

Україна посідає 4 місце у світі за кількістю громадян із вищою освітою.

6. Найдавніша мапа

Була зображена на кістці мамонта та знайдена на території Рівненської області у с. Межиріччя. Там же було найстародавніше поселення Homo Sapiens.

7. Ан-225 “Мрія”, яку ми обов’язково відбудуємо

Літак з найбільшою у світі вантажопідйомністю розробили в Україні (конструкторське бюро Антонова), що спочатку проєктувався для транспортування космічних кораблів.

8. Гасова лампа

Перша у світі гасова лампа була винайдена працівниками аптеки “Під золотою зіркою” у Львові Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. Винахід освітлював операції того ж року, а на виставці у Мюнхені отримав спеціальну грамоту.

9. Пустеля

Олешківська пустеля – одна із найбільших у Європі. Знаходяться піски у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки), за 30 км на схід від м. Херсон.

10. Армія УПА

Присвоїли абсолютний рекорд по утриманню на фактично окупованій території майже 20 років. Технології та методи українських вояків вивчали кубинські повстанці Фіделя Кастро.

Справді, унікальність нашої Неньки вражає!

Який факт ви не знали? Який сподобався найбільше?

Усі фото в статті є ілюстративними. Якщо ви знаєте більше цікавого про Україну напишіть нам на пошту і команда наших редакторів поділиться інформацією з нашими читачами. Надсилайте сюди [email protected]

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Коментарі

JuliaG
Adblock
detector