10 неочевидних фактів про дітей, які не відомі навіть досвідченим батькам

Не усі дорослі до кінця розуміють примхи та бажання дітей, а все це пояснюється тим, що нам не вистачає знань про те, як влаштований маленький “Всесвіт” маляти. Кожного дня поруч з дитиною батьки отримують новий досвід, адже дитина не припиняє дивувати.

Сьогодні ми ділимося з вами цікавими фактами фізіології та психології дитини, які допоможуть вам краще зрозуміти малюків. 

1. У перші тижні дитина не може плакати, бо не вміє

В малюка після народження в слизових каналах виробляється рідина, яка лише захищає очі, а от для повноцінного плачу її взагалі не вистачає. Тому перший місяць після народження дитина лише кричить, а от сліз у неї немає.

2. У дітей більше смакових рецепторів, ніж у дорослих

Останні дослідження довели, що діти є більшими гурманами, ніж дорослі, й відчувають усю повноту смаку значно яскравіше. В дітей дошкільного віку в ротовій порожнині близько 10 тисяч смакових рецепторів, а у дорослому житті залишається приблизно 5 тисяч. Тому не дивно, що діти можуть часто відмовлятися від страви, яка нам здається цілком пристойною. Для них смаки можуть бати занадто насичені. 

3. До 5 місяців малюк не може розпізнати смак солі, тому що рецептори не до кінця сформовані

Найперші смаки, які відчуває дитина є солодкий та гіркий, а от солоне малюки починають розпізнавати вже з 5 місяця. Адже лише в цей період формуються рецептори, які реагують на солоний смак.  

4. Немовля не бачить синього кольору

Заведено вважати, що першим у своєму житті дитина починає розрізняти червоний колір. Потім жовтий. Здатність відрізняти відтінки синього і зеленого формується, за різними дослідженнями, з 4 місяців і пізніше. Тому «ранній розвиток» в аспекті навчання кольорів — досить безглузде заняття в дитячому віці. У перші місяці життя окулісти рекомендують оточувати дитину іграшками саме червоного і жовтого відтінків, щоб етапи зорового розвитку проходили правильно.

5. Перші звуки малюка дуже важливі

Перші звуки малюки і намагання щось сказати є приємним сигналом для батьків, адже так мозок дає їм знати, що готовий до навчання. Інколи навіть такі звуки можуть мати в собі певний сенс, тому слід краще прислухатися до дитини, можливо, вона дає якісь підказки. Діалог батьків з немовлям є дуже важливим, адже тоді дитина стає розумнішою.

Пошепки

6. Очі практично не змінюють свого розміру при дорослішанні

Дорослим часто здається, що в малюків дуже великі очі. Насправді очне яблуко до 20 років ще й збільшується на 1 мм. А от здаються вони такими великими через те, що обличчя в малюків значно менше.  Основне збільшення очей відбувається до 3 років, після цього очі не ростуть або ростуть дуже повільно.

7. Якщо дитина сміється — вона покращує свій імунітет

Найкращий спосіб спілкування з маленькою дитиною – це сміх і посмішка. Немовля дійсно часто перебуває в піднесеному настрої і висловлює це за допомогою радісних звуків та щасливої міміки. Ще це чудовий спосіб знизити рівень відчуття стресу. Навіть вчені стверджують, що сміх – це найкращий спосіб підвищити імунітет дитини. А от для здоров’я дітям рекомендовано сміятися не рідше 300 раз на день, а це приблизно через кожні 3 хвилини. 

8. «Якщо я не бачу, то ніхто не бачить». Таке переконання вважається нормальним для малюка 3 років

В дітей до трьох років інше мислення, ніж в дорослої людини. Саме тому інколи можна навіть спостерігати кумедні ситуації, зокрема:  дитина прикриває очі рукою і заходить в кімнату, щоб поцупити цукерки. Хоча у цій кімнаті можуть бути і дорослі, малюк буде думати що якщо він не бачить вас, значить ви не бачите його. До 4 років дитина ще не мислить абстрактно, тому така буквальність зустрічається часто.  

9. Підлітки більш вразливі, ніж малюки

В підлітковому віці відбувається гормональна перебудова організму, тому люди в цей період гостро реагують  на будь-які зовнішні подразники, можуть стати агресивнішими та емоційнішими. Окрім цього, саме підліткам потрібно спати 9-10 годин на добу, оскільки в них відбувається  підвищення і спад рівня мелатоніну в крові пізньої ночі і аж до ранку. Це може бути поясненням того, що підлітки довго не лягають спати, а потім не можуть прокинутися рано-вранці. 

10. Обійми життєво необхідні дітям

Не забувайте обнімати свою малечу, адже так дитина відчуває свою захищеність та приналежність до сім’ї обійняти дитину — це дуже швидко продемонструвати її важливість і потрібність. Психологічний аспект полягає в тому, що так діти розуміють, що є важливими для вас. Окрім цього, саме під час обіймів в організмі виробляється окситоцин та ендорфін – гормони, які зміцнюють імунітет. 

А ви знали такі факти про організм дитини? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector