10 незвичайних українських страв, про які всі забули

Всі ми звикли вважати, що національна українська кухня – це борщ, пампушки, сало, вареники й голубці. Часом, цей список доповнює холодець та сирники. Проте українських національних страв є набагато більше й ми вирішили розповісти вам про них!

Затірка

Цю страву готували усі слов’янські народи й вона була надзвичайно популярна, адже рецепт зовсім нескладний. Господині готувати добре підсолене пшеничне тісто, а потім перетирали його у макітрі з пшеничним борошном до тих пір, поки воно не перетворювалося на маленькі кульки, розміром з горошину.

Далі, їх відварювали у воді, молоці чи бульйоні. Зазвичай, таку страву заправляли вершковим маслом, олією або шкварками. 

Гомбовці

Гомбовці прийшли до нас з Угорщини, але цікаво те, що вони надзвичайно схожі на китайські парові булочки. Готуються вони доволі просто – з дріжджового тіста. Виглядають гомбовці як звичайні круглі булочки, але готуються на пару. Всередину можна додавати будь-яку начинку. Найчастіше використовують сир, ягоди, фрукти. Обов’язково, після приготування гомбовці необхідно обваляти у суміші крихт підсмажених сухарів та цукру.

Рокоткрумплі

Назва страви далеко не українська, тому не важко здогадатися, що прийшла вона до нас з Угорщини. Готується вона доволі просто та й всі необхідні інгредієнти, швидше за все, вже у вас є. Вам знадобиться картопля, сир, копчене м’ясо і яйця. Все це ріжемо тоненькими пластинками та викладаємо шарами. Заправляємо червоним перцем та відправляємо у духовку.

Меживо

Меживо – національна українська страва, яка дуже нагадує традиційне овочеве рагу. Для приготування вам знадобиться буряк, гарбуз, кабачки, баклажани, помідори, цибуля та морква. За бажанням, можете додати інші овочі. Смачна ця страва як в гарячому, так і в холодному вигляді. Говорять, що меживо набагато смачніше на наступний день після приготування, адже овочі маринуються у власному соку й набувають насиченішого смаку.

Книші

Кажуть, що ця страва з’явилася у Білорусі, проте вона була надзвичайно поширеною у північних та центральних регіонах України. Це звичайні булочки, які готуються з листкового тіста, а всередині мають велику кількість начинки. Часто всередину клали каші, картопляне пюре, овочі, сири та зелень. Їх використовували як додаток до супів та інших страв. Існували також солодкі варіанти з ягодами та фруктами.

Пошепки

Лемішка

Лемішка – це традиційна полтавська страва, яка вже давно покинула українську кухню. Готують її з гречаного борошна, яке розводиться у гарячій соленій воді до густої консистенції. Потім, до неї додають смажені шматочки сала й перекладають все у глиняний горщик. Далі, страва прямує у піч – запікатися. 

Коцюрба

Коцюрба – одне з найулюбленіших українських страв. Маленькі галушки перетираються у макітрі з картопляним пюре, шкварками та часником. Зазвичай, страву так і подають. За бажанням, картоплю можна не перетирати до стану пюре й залишити її шматочками.

Токан

Токан прийшов до нас з Румунії і його часто плутають з мамалигою, проте це дві різні страви. Токан – це страва зі свинини, гарніром якої є кукурудзяна каша. Часто, до неї додавали сир, або заміняли свинину на інше м’ясо. 

Росівниця

Надзвичайно цікава страва, яка могла б стати дуже популярною. Готується росівниця з вареного рису та кукурудзи. Також, там є квашена капуста варена у власному розсолі, а ще – дрібка маку. Смак росівниці відрізняється від інших традиційних українських страв.

Гуслянка

Традиційний український напій про існування якого також несправедливо забули. Стінки глечика густо змащували сметаною й всередину наливали кип’ячене охолоджене молоко. Потім, глечик закутували теплою ковдрою, аби вона прогрілась та залишали на 12 годин. Перед вживанням напій необхідно охолодити. 

Ви колись чули про ці страви раніше?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector