10 помилок батьків у вихованні дітей

Виховання – процес нелегкий з купою нюансів та винятків. Але одне залишається стабільним – любов до дитини. Пошепки пропонують розглянути деякі з помилок, які допускають батьки у вихованні власних дітей.

1. Недооцінюєте характер дитини

У кожної дитини є свій характер. Чудово, якщо ви читали літературу про виховання, але не намагайтеся викувати ідеальну дитину по якомусь із шаблонів.

Знайдіть власний підхід до дитини та підтримку, яка їй допоможе, але не втручайтесь надмірно – це дозволить їй стати самостійною.

Дайте можливість дитині загартовувати власний характер труднощами, що її спіткають. Не закривайте її “вдома” під аргументом захисту.

2. Судите про поведінку дитини за її батьками

Практично усі подумають: “Боже, куди дивляться її батьки?”, коли побачать невиховану дитину. Однак ви не можете знати, які це люди, як вони переживають і виховують дитину. У цьому світі немає нічого ідеального.

3. Пам’ятайте – вчинки важливіші за слова

Усі батьки прагнуть виховати чудову людину. Однак для цього потрібно давати їй відповідний приклад. Вона ніколи не засвоїть моральні принципи, якщо ви самі їх не дотримуєтесь. 

А коли сваритиме її за те, що вона нешанобливо ставиться до інших – уважніше придивіться до себе. Повірте, діти спостерігають за батьками краще ніж ті самі за собою. 

4. Хочете не “справжню” дитину, а “правильну”

Батьки починають мріяти ким стане їхня дитина, коли та ще в утробі. Але правда в тому, що це не завжди здійснюється. Не намагайтеся ламати сою дитину за власними переконаннями й бажаннями. Ви ж хочете, щоб вона була щасливою, самодостатньою людиною? Дозвольте їй стати тією людиною, про яку мріє сама.

5. У дитини немає дитинства

Вчені довели, що чим щасливіше у дитини буде дитинство, тим щасливішою людиною вона буде. Не потрібно до ночі завантажувати її додатковими завданнями і гуртками. А ще додається хатня робота і допомога на городі чи з молодшими братами, сестрами. 

Кожен має право на власне дитинство. Ваша дитина не повинна ставати відомим художником чи футболістом якщо не хоче, якщо її призначення в іншому.

Пошепки

6. Виховання конкурсами

Дитяча психіка по-іншому сприймає змагання. Уявіть як їй болісно переживати поразки за усі докладені зусилля раніше. Після низки перемог самооцінка дитини зростає, але після провалу вона може впасти у депресію. Вчить дитину, що головне не перемога, а власні зусилля, боротьба і сама мета. Життя – це не гонитва за призом, це про щастя і радість та усвідомленість моменту.

7. Приймаєте рішення замість дитини

Уся проблема у тому, що така дитина не навчиться мислити самостійно. Спершу ви обираєте замість неї одяг, взуття, пізніше кар’єру та кохану половинку. А що залишиться дитині?

Вона не зможе розв’язувати дріб’язкові проблеми без вас, або втратить межу вседозволеності. Нехай краще дитина зробить помилку, але навчиться обирати сама.

8. Ваше життя – лише ваші діти

Не потрібно покладати власне життя дітям. Будьте для них тим прикладом, про який самі мрієте. Дитина повинна прожити повноцінне життя, тож це завдання лежить і на ваших плечах!

9. Вважаєте, що ваша дитина прекрасна

Не всі батьки готові чути критику стосовно власних дітей, але ви повинні це вміти. Психологи кажуть, що часто батьки, що не помічають недоліки дітей не можуть допомогти їм у підлітковому віці, коли частими є депресії.

Лиш, коли дитина виростає батьки помічають її негативні риси, однак міняти щось вже недоречно. Вона просто вас не сприйме.

10. Ви поклоняєтесь своїй дитині

Спершу задовольняєте усі її потреби: іграшку, цукерки, одяг – усе на що вона покаже пальцем ви готові їй купити. Але коли вона не отримує бажане то сильно дратуються.

Дитина – цент вашого всесвіту, але вона не повинна так думати про себе. Любіть її. Інакше таке потурання зробить з неї егоїста, який забуде про вас, як тільки поїде вчитися в інше місто. 

Що думаєте стосовно цих помилок? Допускали якісь з них?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

JuliaG
Adblock
detector