10 повсякденних речей, які не слід піднімати з землі

Красиве кільце, повний гаманець з грошима, стара монета або пара бездротових навушників … Ми часто відчуваємо необхідність підібрати ці знахідки з землі. Однак, цього робити не можна. Важливо зупинитися і нагадати собі, що наслідки ваших дій можуть вплинути на ваше здоров’я і благополуччя.

Ми склали корисний список повсякденних речей, які не варто піднімати з землі.

1. Гаманець або конверт з грошима

Будьте обережні, навіть якщо ваші мотиви чисті, і ви плануєте передати свою знахідку поліції. В цьому випадку ви можете опинитися в пастці старого трюку. Як тільки ви заберете загублений гаманець, може з’явитися «свідок», що вимагає половину щойно знайдених вами грошей, і тоді власник гаманця може з’явитися і звинуватити вас у крадіжці. Якщо ви відчуваєте, що за вами хтось спостерігає – НЕ підбирайте гаманець з землі.

2. Дорогоцінні на вигляд прикраси (кільце, кульчики, медальйон з каменем)

Цей трюк старий як світ. На вулиці ви можете почути, як добре одягнена людина кличе вас і показує вам гарне дороге на вигляд кільце, що лежить на землі. По якомусь незвичному збігу ваш новий «друг» не захоче його піднімати, але він або вона буде щасливий, якщо ви дасте їм трохи грошей, за те, що він допоміг вам його знайти. В результаті ви даєте їм гроші, і через деякий час виявляєте, що блискуче кільце з діамантом було дешевою підробкою.

3. Гарнітура або навушники

Зайве говорити, що нікому не спаде на думку використовувати зубну щітку або рушник, знайдені на вулиці. Чи знаєте ви, що навушники є частиною наших особистих речей? У поролоні, використовуваному в навушниках, накопичується багато бактерій. Ось чому ваш недавно знайдений пристрій може мати неприємні наслідки через стафілокок або стрептокок, що залишився від попереднього власника.

4. Ножі й інші речі, які можна використовувати як зброю

Якщо ви не хочете ніяких проблем з поліцією, краще не підбирати ножі, випадково знайдені на вулиці. Це правило поширюється і на більш незвичайні красиві речі. По-перше, якщо ви виявили рідкісний вид зброї, ви можете бути обмануті по тій же схемі, що обговорювалася в пункті 2.

По-друге, зброя може бути частиною поганої кримінальної історії. Звичайно, пістолет або снайперська гвинтівка навряд чи будуть просто лежати на вулиці, але ніж можна легко викинути. Останнє, що вам потрібно, це ваші відбитки пальців на всій зброї.

5. Рація або інше комунікаційне обладнання

Якщо ви знайдете щось на зразок рації, є велика ймовірність, що ви вступите в конфлікт зі співробітниками правоохоронних органів з цього питання. Один користувач інтернету поділився історією, він знайшов рацію і вийшов в ефір з повідомленням, в якому вказувалося його місцезнаходження. Його невинна дія відбилася на ньому, і він був засуджений за крадіжку.

Якщо ви знайдете рацію на гірськолижній трасі, в метро або в торгово-розважальному центрі, не намагайтеся виходити в ефір. Краще віддати пристрій одному зі співробітників (прибиральниці, портьє або охоронцеві). Інший варіант – зателефонувати в поліцію і повідомити їм про місцезнаходження пристрою.

6. Підозрілі металеві предмети, виявлені в місцях військових дій

Ці речі можуть виявитися вибуховими пристроями. Найчастіше гранати, кожухи і міни виявляються після танення снігу в лісах і на полях. Буває, що садівники і фермери виявляють на своїй землі артилерійські снаряди. Ті, хто любить досліджувати заборонені військові частини, сильно ризикують.

Фахівці рекомендують вам уникати наближення, захоплення або переміщення снарядів і ракет. Якщо ви бачите ці об’єкти, просто йдіть (обережно простежуючи свої власні кроки). Дуже важливо повідомити поліції або військовим про вашу знахідку.

7. Старі монети і артефакти

Чи знаєте ви, що закон в деяких країнах забороняє пошук старих монет і артефактів? Так влада вживає заходів проти «чорних» копачів. Наприклад, з 2013 року ентузіасти, оснащені металошукачами, вважаються порушниками закону в Росії. Ви не можете розкопувати і зібрати артефакти від 100 років і старше без спеціального дозволу. В іншому випадку ви будете нести відповідальність за знищення культурної та археологічної спадщини.

8. Булавки і голки

Якщо ви знайшли використаний одноразовий шприц в дверях або в холі свого житлового будинку, не піднімайте його ні за яких обставин. Те ж саме стосується шпильок і голок. Ви не захворієте на СНІД, але існує значний ризик зараження вірусним гепатитом.

9. Сім карти

В цьому випадку для вас існує реальна небезпека «забрати гріхи» попереднього власника. Офіційні кредитори або А.П.Ю. менеджери можуть дзвонити вам вдень і вночі. Як це часто буває, несумлінні позичальники викидають SIM-карти. Крім того, SIM-карту можна витягти з вкраденого пристрою, і, якщо ви почнете її використовувати, у вас може бути неприємна розмова з поліцією.

10. Пташенята, милі гусениці і навіть їжачки

Під час пікніка або походу ви можете просто зустріти лісових тварин. Проте, варто пам’ятати, що нема потреби тримати їх в руках. Наприклад, ви не повинні брати пташеня, що випало з гнізда – його батьки вже шукають свою дитину. Ви не можете годувати пташенят вдома, тому що в цьому віці вони в основному їдять маленьких гусениць і личинок.

Яскраві і красиві гусениці можуть бути отруйними, а нешкідливі їжаки часто переносять неприємні захворювання.

Як ви думаєте, ми перебільшуємо ризики? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector