10 продуктів з високим вмістом йоду: чому варто звернути на них увагу

Йод — один з найважливіших мікроелементів, який бере участь у багатьох фізіологічних процесах. Його нестача призводить до серйозних порушень, і вимагає своєчасного лікування. Найпоширеніші ознаки нестачі йоду в організмі: 

  • Суха шкіра та випадіння волосся
  • Постійне відчуття холоду
  • Несподіване збільшення ваги
  • Аритмія, зниження рівня гемоглобіну в крові
  • Депресія і занепокоєння, проблеми з пам’яттю

Добова норма йоду складає 100 мкг для підлітків, 150 мкг для дорослих і 200 мкг для вагітних. Найбільше йод надходить в організм з харчових продуктів, тому для вас ми підготували ТОП-10 продуктів, які містять велику кількість йоду.

Продукти, багаті йодом

Морська капуста

Цей продукт справжній рекордсмен за вмістом йоду: в 100 г міститься до 300 мкг органічного йоду. Ламінарії набагато краще засвоюються організмом, ніж медичні препарати з йодом. Морську капусту часто додають до салатів, тому якщо ви будете вживати цей продукт регулярно, то без проблем забезпечите добову норму життєво важливого мікроелемента.

Печінка тріски

На 100 г печінки тріски припадає 350 мкг йоду. Також цей смачний продукт містить й інші мікроелементи —  джерело риб’ячого жиру, фолієвої кислоти і ряду вітамінів (А, D, E).

Фейхоа

Фейхоа — це тропічний плід, який містить йод у кількості наближеній до морепродуктів.100 г плодів містить до 250 мкг. 

Тріска

Тріска — надзвичайно корисна риба, оскільки в ній міститься білок, ненасичені жирні кислоти та багато вітамінів. Йод складає : 110-135 мкг на 100 г.

креветки

Креветки також містять в собі 2/3 денної норми йоду: у 100 г знаходиться приблизно 110 мкг йоду.

Тунець

Тунець містить корисний білок, важливі мікроелементи та йод: близько 50 мкг на 100 г продукту.  Найчастіше використовують консервований тунець для приготування салатів.

Яйця

Яйця містять цілий ряд корисних речовин, в тому числі йод. Показник йоду: 35 мкг на 100 г.  До речі, яйця — один з небагатьох продуктів, засвоюваних організмом практично повністю, на 97-98%.

Хурма

Серед фруктів високим вмістом йоду відрізняється хурма. Показник останнього в продукті: до 30 мкг на 100 г. Крім корисного йоду вона містить магній, натрій, залізо, а також вітаміни — A, C і P.

Квасоля

Хоча ці продукти містять набагато менше йоду, зате чудово підходять для щоденного вживання з метою регулярного забезпечення організму цим мікроелементом.

Чорнослив

Показник йоду складає 13 мкг на п’ять штучок продукту, тому це чудове доповнення до добової норми. 

Ви вживаєте перелічені продукти?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: