10 простих способів вилікувати ясна природним шляхом

Рецесія ясен — медичний термін, що описує ситуацію, коли край тканини ясен, що оточує зуб, відтягується назад, оголюючи більше зуба або його кореня. Відступаючі ясна можуть утворювати помітні проміжки, полегшуючи накопичення хвороботворних бактерій.

При відсутності лікування підтримуюча тканина і кісткові структури зубів можуть бути серйозно пошкоджені і в кінцевому підсумку можуть привести до втрати зуба.

Відступання ясен є поширеною зубною проблемою через її тонкий початок. Насправді, більшість людей не знають, що у них рецесія ясен, тому що це відбувається  поступово.  Як правило, першою ознакою рецесії ясен зазвичай є чутливість зубів. Крім того, можна помітити, що зуб виглядає довшим, ніж навколишні зуби. Невелика шишка або «надріз» можуть відчуватися біля лінії ясен.

Чому ясна відступають?

Є багато пояснень того, чому ясна можуть почати відступати; вони включають:

  • Генетичну схильність: генетика пояснює багато станів здоров’я, до яких люди ставляться з підозрою, і здоров’я зубів нічим не відрізняється. Дослідження показують, що понад 30 відсотків населення схильні до ризику захворювань ясен строго через їх генетичний склад.
  • Жорстка чистка зубів: занадто сильна чистка зубів може призвести до зносу емалі зубів, що призведе до видалення ясен.
  • Неадекватний догляд за зубами: нерегулярне чищення зубів, використання зубної нитки і полоскання, по суті, призводять до появи бактерій в роті. Накопичення бактерій призводить до утворення зубного каменю — речовини, що твердіє, яку можна видалити тільки шляхом чистки зубів.
  • Гормональні зміни. Коливання рівня жіночих гормонів протягом усього життя жінки, включаючи менопаузу, вагітність і статеве дозрівання, можуть привести до того, що ясна стануть більш чутливими; що може привести до рецесії ясен.
  • Захворювання пародонту: бактеріальні інфекції ясен руйнують тканини ясен і кістки, які оточують тканини. Хвороба ясен, або пародонтоз, є основною причиною рецесії ясен.

Тепер давайте перейдемо до десяти досить простих і природних способів лікування рецесії ясен! Ось вони:

1. Полоскання рота

Просте полоскання рота теплою водою і сіллю є одним з найпростіших методів ослаблення рецесії ясен, болі і запалення.

Просто розчиніть невелику кількість морської солі в чашці з теплою водою, перемішайте суміш у роті приблизно на 15 секунд і виплюньте. Повторіть 2-3 рази в день для досягнення найкращих результатів.

2. Кунжутна олія для полоскання

Також відоме в аюрведичній медицині, полоскання олією кунжутного насіння дає відмінні переваги. Кунжутна олія має потужні протизапальні та антибактеріальні властивості.

Збивайте одну столову ложку кунжутної олії протягом 15 хвилин або до тих пір, поки олія не стане більш рідкою. Виплюньте рідину і прополощіть рот чистою водою. Повторюйте щодня протягом приблизно одного місяця.

3. Ромашковий чай

Квітка ромашки володіє деякими серйозними антисептичними властивостями і допомагає зменшити запалення, що супроводжує захворювання ясен і рецесію.

Додайте 2-3 чайних ложки суміші ромашкового чаю в чашку з гарячою водою. Дайте суміші настоятися близько 10 хвилин; прополощіть горло. Повторіть процес три рази в день стільки, скільки необхідно.

4. Олія чайного дерева

Подібно до інших інгредієнтів в цьому списку, олія чайного дерева володіє дивовижними антибіотичними і протизапальними властивостями. Австралійське дослідження 2008 року прийшло до висновку, що регулярне застосування олії чайного дерева зменшує кровоточивість ясен і гінгівіт.

Додайте 1-2 краплі олії чайного дерева на зубну щітку або змішайте із зубною пастою. Це воно! Продовжуйте чистити ефірною олією два рази в день протягом декількох тижнів.

5. Кокосова олія

Ось ще один корисний трюк: кокосова олія для ефективного лікування захворювань ясен! При змішуванні з харчовою содою кокосова олія допомагає позбавити рот від бактерій, що викликають кислоти.

Просто змішайте дві столові ложки кокосової олії і харчової соди. Ця суміш буде служити заміною зубної пасти один або два рази на тиждень, поки проблема не зникне.

6. Мірра

Мірра настійно рекомендується як засіб від запалених ясен.

Покладіть від 10 до 12 крапель настоянки мірри в чашку з теплою водою. Використовуйте цю суміш для полоскання рота під час звичайної чистки зубів.

7. Журавлинний сік

Журавлинний сік має високу концентрацію вітаміну С і є відмінним антиоксидантом при лікуванні проблем з порожниною рота. Зокрема, журавлинний сік довів свою ефективність в боротьбі з відступаючими яснами і оральними інфекціями. Дослідження показують, що низьке споживання вітаміну С пов’язане з більш високим ризиком захворювань пародонту.

Просте вживання ста грамів журавлинного соку в день може допомогти запобігти накопиченню бактерій і їх закріпленні в зубах. Інші відмінні джерела «С» включають апельсини, грейпфрути, лимони, полуницю, папайю, броколі і червоний перець.

8. Зелений чай

Відомий своїми антивіковими композиційними матеріалами, японські вчені стверджують, що зелений чай сприяє здоров’ю зубів і ясен. Одне дослідження, опубліковане в журналі пародонтології, показало, що вживання чашки зеленого чаю щодня зменшує глибину пародонтальних кишень, покращує прикріплення ясен до зубів і зменшує кровоточивість ясен. Насправді, чим більше чашок зеленого чаю споживається, тим кращі результати.

Зелений чай разом з журавлинним соком, можливо, є двома кращими продуктами, які ми можемо пити для зміцнення здоров’я ясен.

9. Септилін

Септилін — це аюрведичні ліки, які зміцнюють імунітет. Ці традиційні трави є сумішшю сполук, які, крім підтримки здорової імунної системи, також зменшують запалення.

Дослідження, опубліковане в журналі Journal of Periodontal Implant Science, показало, що харчові добавки з Септиліном покращують результати лікування пародонту всього за три тижні.

10. Зубна нитка

Нитка з використанням повністю натурального матеріалу допомагає зменшити кількість бактерій і зубного нальоту майже так само, як олії.

Немає необхідності щодня чистити зуби ниткою. Досить однієї зубної нитки пару раз в тиждень для підтримки гігієни порожнини рота і запобігання рецесії.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: