10 речей на Землі, які неможливо пояснити земною логікою

Наш світ сповнений загадок і таємниць. Багато речей людям важко пояснити, але сьогодні ми розкриємо декілька цікавих секретів. Обіцяємо, що ці факти вас точно зацікавлять і розширять кругозір!

1. Птахи моа

Вчені під час чергової експедиції знайшли на території Нової Зеландії рештки  лапи нелітаючої птиці моа. Є теорія, яка свідчить про те, що пернатих винищили аборигени маорі приблизно 1500 року.

2. Храмовий комплекс Саксайваман, Перу

Особливістю цього храмового комплексу є ідеально викладені стіни з каменю без використання сполучного розчину. З обох боків поверхня красива, гладенька та акуратна. 

3. Тіванако (ворота Сонця), Болівія

У давньому місті Тіванко в Болівії розташовані “Ворота Сонця”. Малюнки, які зображені на них, вчені досі не змогли розшифрувати. Є думки, що вони мали астрологічне або астрономічне значення. 

4. Гроти Лунью, Китай

Для того, щоб спорудити такі гроти потрібно багато часу, сил та робочих рук, які довбали отвір в пісковику. Однозначно тисячі китайців були задіяні у цих роботах, але в історичній спадщині про це немає жодних згадок. 

5. Обеліск, Єгипет

Обеліск не закінчили до кінця, бо скеля, в якій його намагалися вирубати, дала тріщину. Однак навіть у такому стані споруда перехоплює подих.

Пошепки

6. Підводне місто, о. Йонагуні, Японія

Інструктор з дайвінгу Кіхачіро Аратаке випадково став першовідкривачем загадкового підводного міста. Річ в тому, що скала, з якого воно виготовлене, потонула 10 000 років тому. На той момент навіть не існувало єгипетських пірамід, а люди, за сучасними даними, мешкали в печерах і живилися дарами природи. Незрозуміло, як таке можливо. 

7. Мохенджо-Даро (Пагорб Мертвих), Пакистан

У 1922 році індійський археолог Р. Банарджі знайшов давні руїни на одному з островів річки Інд. До сьогоднішнього дня вчені не знають, хто збудував це місто, де поділися його жителі  і що стало причиною занепаду. 

8. Городище Л’Анс-о-Медовз, Канада

Городище побудоване вікінгами приблизно 1 000 років тому. Виходить, що вони першими ступили на землі Північної Америки, випереджаючи Колумба. 

9. Тунелі кам’яного віку

По цілій Європі розкинулася мережа підземних тунелів. Вчені досі гадають, яке їхнє призначення. Є теорії, які говорять про те, що це був своєрідний прихисток від хижаків. А хтось переконаний, що таким чином люди подорожували світом, незважаючи на кліматичні умови. 

10. Гігантські кам’яні кулі Коста-Ріки

Коли робітники ще у 30-х роках ХХ століття розчищали джунглі для бананових плантацій, то навіть не підозрювали, що стануть першовідкривачами дивних круглих утворень. Їхнє походження і призначення залишається невідомим. За місцевими легендами всередині куль були сховані золоті багатства, але, на жаль, вони виявилися порожніми. 

А яке відкриття вас заінтригувало найбільше?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector