10 речей, які дитина НЕ повинна робити для своїх батьків!

Батьки часто поводять себе так, ніби дитина їхній боржник, яка постійно їм щось зобов’язана. 

Батьки повинні запам’ятати, що дитина не повинна робити ці 10 речей: 

…НЕ МАЄ ВІДПОВІДАТИ ВАШИМ ОЧІКУВАННЯМ

Дитина має право реалізовувати себе так, як вважає за потрібне. Їй не обов’язково знати ідеально математику, якщо у неї талант до танців, або вона гарно малює. Ваша дитина повинна приділяти час тому, що їй приносить задоволення і до чого у неї схильність.  

НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНА БУТИ З ВАМИ ВІДВЕРТОЮ

Довірчі відносини повинні будуватися на добровільних засадах. Дитина може бути з вами відвертою і розповідати про те, що думає, лише тоді, коли сама цього захоче. Не змушуйте дитину розповідати вам свої таємниці, якщо у вас будуть довірчі стосунки, вона сама це зробить. 

НЕ МАЄ СЛУХАТИСЯ ТІЛЬКИ ІЗ ПРИНЦИПУ «ТОМУ ЩО Я СТАРШИЙ»

Не завжди у вихованні потрібно вдаватися до власного авторитету. Кожну свою вимогу потрібно закріплювати аргументом, щоб в дитини не було потім проблем, якщо потрібно буде зіткнутися з недоброчесними дорослими.

НЕ МАЄ БУТИ ЗРУЧНОЮ

Не псуйте безтурботне дитинство свого малюка постійним поспіхом та тайм-менеджментом. Перед тим, як записувати дитину у новий гурток, спитайте, чи цього хоче вона. І не варто кричати на малюка, якщо він довго одягається, а ви кудись поспішаєте. Дитина не іграшка, щоб бути зручною. 

Пошепки

НЕ МАЄ ДРУЖИТИ З ТИМИ, З КИМ ВИ Б ХОТІЛИ

Дуже часто батьки намагаються нав’язати друзів своїй дитині. Таке трапляється, коли батьки дружать між собою і мають однолітків дітей. Але не потрібно примушувати дитину спілкуватися з тими, хто їй не імпонує.  

НЕ МАЄ ВІДПОВІДАТИ ВИМОГАМ

Не порівнюйте свою дитину з гарнішими, успішнішими, кращими. Ваша дитина є унікальною і демонструвати чужі досягнення – просто недоречно. Кожна людина має власні унікальні здібності. 

НЕ МАЄ СТРИМУВАТИ СЛЬОЗИ

Дитині потрібно плакати, навіть якщо це через дрібниці. Маленькій людині також потрібно відпускати емоції, якщо ви не хочете, щоб вони накопичувалися та в дорослому віці призвели до істерик. 

НЕ МАЄ ДІЛИТИСЯ, ЯКЩО НЕ ХОЧЕ

У дитини має бути бажання поділитися іграшкою або смачненьким з іншими дітьми чи дорослими. Якщо його поки немає, нічого страшного. Не змушуйте ділитися, інакше у дитини так і не сформується бажання ділитися і допомагати.

НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНА ДОПОМАГАТИ ВАМ ПРОТИ СВОЄЇ ВОЛІ

Дитина в маленькому віці повинна допомагати вам з власної ініціативи. Прибирання може проявлятися, як гра з цікавими завданнями. Не примушуйте малюка робити те, що йому зараз не потрібно. 

НЕ МАЄ ЛАМАТИ СВІЙ ХАРАКТЕР

Навіть у маленькій крихітці присутній власний характер, яки закладений генетикою, вагітністю, оточенням. Ні в якому разі не можна його ламати, оскільки так можна завдати непоправної шкоди психіці. Тим паче нервова система в такому віці ще не сформована. Ви можете згладжувати кути та намагатися виховати в дитині хороші якості, але не зможете і не повинні ламати характер дитини. 

Чи згідні ви з цими твердженнями?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector