10 речей, які категорично не можна змивати в раковину і унітаз

Щоб сантехніка довгий час була справною і добре прослужила, потрібно за нею ретельно слідкувати. Про те, що деякі речі не можна змивати в каналізацію, знає чи не кожна хороша господиня. І це стосується не лише будівельних відходів, сьогодні ми вам нагадаємо про те, що не можна змивати в раковину та унітаз.

1. Борошно

Ні в якому разі після приготування страв з тіста, не можна змивати борошно в раковину. Борошно – це суха суміш, яка вбирає вологу та набухає, саме така властивість збільшує в розмірі речовину й утворюються борошняні грудки. Це може стати причиною засмічення каналізації.

2. Шкаралупа від яєць

Яйця потрібно очищати в окреме сміття, і ні в якому разі це не робити в раковину. Дрібненькі шматочки шкаралупи затримують часточки їжі в трубах, які з часом утворюють грудки. 

3. Кава

Мало кому відомо, що саме кавова гуща є найпоширенішою причиною засмічення раковини, адже гуща осідає на стінках труб й перешкоджає відведенню води в каналізацію.

4. Макарони і рис

Під час варіння рису та макаронів у воду виділяється клейка суміш, яка часто забиває каналізацію. Ні в якому разі не змивайте частинки макаронів або ж залишки рису в каналізацію. 

5. Ліки

Ліки потрібно викидувати у сміття, адже коли вони потрапляють в каналізацію, то з часом можуть засмічувати звичайні водойми. Ліки після розчинення у воді поділяються на дрібні хімікати, які не може очистити звичайний фільтр. А найкраще відносити препарати назад в аптеку, якщо у них завершився термін придатності.

Пошепки

6. Використана олія

Жир не розчиняється у воді, а якщо температура рідини холодна, то він ще й застигає на трубах, що може стати причиною засмічення. Правильною є така утилізація: залишки трохи розбавляються водою і краплею миючого засобу, перемішуються і виливаються в міцний пакет, який пізніше слід викинути в урну.

7. Презервативи

Здається, що нікому і в голову не прийде викидувати використані латексні вироби  в каналізацію, однак сантехніки іншої думки – вони часто стикаються з засміченнями, спричиненими саме цим матеріалом. Латекс не розчиняється у воді, тому утворює пробку.  

8. Наклейки на імпортних фруктах і овочах

Наклейки з овочів та фруктів слід викидати у сміття, адже при потраплянні в раковину вони осідають на стінках труб, папір же просочений клеєм. 

9. Папір

Йдеться не про туалетний папір, який чудово розчиняється у воді, а про звичайний, який є значно товстішим та може утворити засмічення.

10. Фарба

Будь-яка фарба володіє певними фізичними властивостями, зокрема липкістю та в’язкістю. Саме це сприяє утворенню пробок в трубах, а ще не варто забувати про той факт, що фарба містить велику кількість хімічних речовин, які засмічують навколишнє середовище.

Які речі Ви ще б додали у цей список?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Adblock
detector